Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek
vadfene

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: vadfene » 2019.03.06. 18:03

Nem gondoltam volna hogy eddig fajul.

Én miután rátaláltam erre a fórumra, azzal kezdtem, hogy a szó legszorosabb értelmében elejétől a végéig minden hozzászólást elolvastam, minden topikban, még ott is, ahol a téma nem vág bele a csillagászati érdeklődési körömbe.
Nagyon meggondolom, mielőtt hozzászólok bármit, még ha kérdés lenne is, először is mert valószínűleg valaki leírta/megválaszolta már, és nem szeretek spammelni, tartalom nélkül kommunikálni, ez nem a facebook.

Géza, ne haragudj, nem ismerlek, és egészen biztosan nagyon értékes ember vagy, szívesen elhallgatnálak élőben, csillagászattal kapcsolatban is - de a te hozzászólásaid NEM a fórum szakmai részébe valók.
Ha visszaszorítanád magad az Astrocaffé-ba, vagy a saját topikodba, minden oké lenne, de amit egyéb másik topikban művelsz, az szellemi értelemben vett szemetelés.
Dicséretes, hogy segíteni akarsz kezdőknek - ne tedd, mások jobban csinálják. Amiket leírsz, azok általában egyszerűen nem igazak, vagy csak félig, de te mégis tényként adod elő - egyéni stílusodban, ami vicces, de nem informatív. Káros.

Messze Attila a leghasznosabb tag itt, a tapasztalata, segítőkészsége, a kérlelhetetlenül objektív attitűdje iránytűként szolgálhatna itt mindenkinek - nem leszólván az ezernyi hasznos hozzászólást mások tollából.
Ezt nagyon-nagyon meg kéne becsülni.
.géza

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.06. 18:11

Vadfene, én is visszaolvasok, mi hogy történt. Mikor új voltam a Fórumon, megdöbbentem mi mehet itt szabadon. Olyant kaptam a fejemre, hogy moderátorért kiáltottam mint ti négyen (?) most. Attila ott emlitette a "balhézos" szokásait tagoknak (ma még olvasható). Aztán eltürtem kénytelenségből gondolom mint többen mások, az itteni élet jellemzőjeként. Bizom, Tarjánban majd tényleg összedugjátok a fejetek, hogy javitsatok a stilusotokon. A Fórum hasznára lesz, a BLIKK kedvelők persze lemorzsolódnak. A történetem a 327 oldalon kezdődik (a konkrét sértés kitörlődött) :
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
vadfene

Hozzászólás Szerző: vadfene » 2019.03.06. 19:04

megint hadoválsz össze-vissza.
mi itt többen kérünk különféleképpen, több topikban, hogy fejezd be, amit hónapok óta művelsz. Erre hozol egy majd' 4 éves screenshotot, ami szerint valaki valamikor valamit mondott neked, ami nem tetszett. Talán. Mert a screenshoton ilyen nem látszik.
Tényleg ennyire nem érted? Ennyire nehéz?
Akkor írom egyszerűen.

Menj el innen.
Lovász András

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2019.03.07. 08:19

Attila írta:
2019.03.06. 11:05
...mivel nem vagyok egy "Don Quijote-típus", és nem életcélom a szélmalomharc...
Azt készséggel beismerem, hogy a türelmem véges... Ezért én most kimoderálom magam...
Attila!

Én azért visszatapsolnálak (ha még olvasol bennünket)!

A magam részéről sokat tanultam az írásaidból és szerintem mások is. Mivel eddig Te voltál a Csillagváros egyik fő motorja, távozásoddal alaposan felbillenne az egyensúly. Ez a fórum igenis hasznos, mert ha nem létezne, lehet, hogy már a harmadik okulárkészletemet cserélném le abban reménykedve, hogy a SW Newtonom talán jobb képet fog adni, holott az objektív volt hibás.

Ha a "hajó" süllyedni kezd, én azt mondom, ne hagyjuk, hanem inkább tömjük be a lyukakat! Becsüljük meg, hogy van egy fórum, amely képes ellensúlyozni a marketing szövegeket és tévhiteket!

A "szélmalmok" meg csak hadd pörögjenek, hidd el: egy értelmesebb kezdő is ki tudja magának mazsolázni a számára releváns információkat. Aki meg nem, annak úgyis mindegy...

Szóval visszavárunk! :) (Bátorkodom a többiek nevében is beszélni.)

Üdv, András
.géza

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.07. 08:33

Én is értelmetlennek látom az esetleges elmenését, de már többször visszajött. Most is bizom benne. A blogját gyakran megkerestem.Sokat olvasok vissza, a baj mindig a 90/900 csőnél kezdődött, ezért ilyen esetben nem fogom emliteni a 70/500-at. Attól lett forró a levegő úgy látom. (látom, igy jónak tünik).
Végh Zoli

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.07. 09:55

Lovász András írta:
2019.03.07. 08:19
Attila írta:
2019.03.06. 11:05
...mivel nem vagyok egy "Don Quijote-típus", és nem életcélom a szélmalomharc...
Azt készséggel beismerem, hogy a türelmem véges... Ezért én most kimoderálom magam...
Attila!

Én azért visszatapsolnálak (ha még olvasol bennünket)!

A magam részéről sokat tanultam az írásaidból és szerintem mások is. Mivel eddig Te voltál a Csillagváros egyik fő motorja, távozásoddal alaposan felbillenne az egyensúly. Ez a fórum igenis hasznos, mert ha nem létezne, lehet, hogy már a harmadik okulárkészletemet cserélném le abban reménykedve, hogy a SW Newtonom talán jobb képet fog adni, holott az objektív volt hibás.

Ha a "hajó" süllyedni kezd, én azt mondom, ne hagyjuk, hanem inkább tömjük be a lyukakat! Becsüljük meg, hogy van egy fórum, amely képes ellensúlyozni a marketing szövegeket és tévhiteket!

A "szélmalmok" meg csak hadd pörögjenek, hidd el: egy értelmesebb kezdő is ki tudja magának mazsolázni a számára releváns információkat. Aki meg nem, annak úgyis mindegy...

Szóval visszavárunk! :) (Bátorkodom a többiek nevében is beszélni.)

Üdv, András

Ehhez csatlakoznék én is .
Végh Zoli

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.07. 09:57

.géza írta:
2019.03.07. 08:33
Én is értelmetlennek látom az esetleges elmenését, de már többször visszajött. Most is bizom benne. A blogját gyakran megkerestem.Sokat olvasok vissza, a baj mindig a 90/900 csőnél kezdődött, ezért ilyen esetben nem fogom emliteni a 70/500-at. Attól lett forró a levegő úgy látom. (látom, igy jónak tünik).
Nem Géza , a baj a hülyeségeiddel kezdődik és láthatóan most sem értesz az egészből semmit :evil:
Lovász András

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2019.03.07. 11:12

.géza írta:
...Sokat olvasok vissza, a baj mindig a 90/900 csőnél kezdődött, ezért ilyen esetben nem fogom emliteni a 70/500-at.
Szavadon fogunk! Ha mégis becsusszanna, csak annyit kiáltunk: TÖPÖRTYŰ!!! :lol: :lol: :lol:
Végh Zoli

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.07. 11:49

Lovász András írta:
2019.03.07. 11:12
.géza írta:
...Sokat olvasok vissza, a baj mindig a 90/900 csőnél kezdődött, ezért ilyen esetben nem fogom emliteni a 70/500-at.
Szavadon fogunk! Ha mégis becsusszanna, csak annyit kiáltunk: TÖPÖRTYŰ!!! :lol: :lol: :lol:
Sajnos demens az olvtárs , úgyhogy nehéz lesz ... :mrgreen:
.géza

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.07. 13:22

Ajajj, megint viharfelhőket érzek, meggondolatlanságom miatt. Az elöbb a Barkácsolás vagy..oldalon jellemeztem az új AVANT állványomat. Most itt utólag elinditott bennem egy gondolatmenetet a hiba. Ha azt ott olyan (vagy haszonleső barátja) olvassa aki megszabadulna emiatt a korábbi tipusain, nem fog kimélni értékelési képességeim felől. Ne féljen, innen már jól ismertettek ezért kár lenne a gőzért. Szivességből szóltam.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”