Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.23. 22:12

mephi írta:
2019.01.23. 21:58
Nekem az egyik - és nagyon szeretett - műszerem egy SkyWatcher 120/600 refraktor.
Választott műszer, és megérte az a plusz pénz a "választott"-ságért.
Egy összehasonlító teszten simán verte egy 11 mm-es Nagler-el a felújított kiváló képalkotású Zeiss AS 100/1000 távcsövet.
Jani, lécci, ne komolytalankodjunk...
Megverte a 7*50-es binoklidat is, ugye? :D

Tudod, almát almával.
Azonos átmérőket azonos nagyítás mellett.
De színezéseben még így sem hiszem, hogy megverte volna... Sőt!

Még valami: minden kereskedő a saját portékáját akarja eladni (én nem csak a hazaiak), ezért ne várd el tőlük, hogy a saját termékük ellen beszéljenek.
De nem azért, mert rosszindulatúak vagy hülyék (legalábbis általában...); hanem egyszerűen ebből van fizetésük.


MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2019.01.23. 22:19-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.01.23. 22:18

Attila írta:
2019.01.23. 22:04
cbo írta:
2019.01.23. 21:25
Es az hogy fer ossze azzal, hogy te ebbol “szar” termekbol konkret es kemeny hasznot huzol? Vagy a haszon mar nem “szar” csak az SW?
Fogalmam sincs, hogy milyen "konkrét és kőkemény haszonról" beszélsz...
Az, hogy a te gondolataid a haszon körül forognak, azt már megtapasztaltam (többedmagammal), de hogy nekem az említett "márka" mennyiben lenne a legkisebb mértékben is hasznomra, az rejtély.

Illetve egy tippem van: ha a TDM-et használó SW mechanika tulajokra gondolsz, akkor valóban a SW "szarságából" húzunk - Papp Pistával együtt, és messze nem "kőkemény", de némi - hasznot, mert ezáltal lesz jobb a cuccuk. Tudod, ez a lényege a dolognak: jobb lesz tőle a mechanika. Ezt nem csak én mondom, hanem a Sky and Telescope és az Astronomy Magazin tesztelője is.

De a kettőnk konfliktusát nem kellene publikussá tenni, mert nem járnál jól...
Ezért mostantól - a te érdekedben - nem reagálok a nekem címzett beszólásaidra.


MDA
Engem és sok más elégedett SW felhasználót konkrétan sért az, hogy az általunk megelégedéssel használt eszközöket te simán "leszarozod" nem egyszer és nagy nyílvánosság előtt.
Erre írtam, hogy ha ennyire nagy a szád akkor próbálj mondjuk ezzel a véleménnyel mondjuk a nyári táborban egy előadás keretében részleteiben kitérni, és nem egy alulovasott
fórumon. Tudod ott jelen lesznek a konkrét forgalmazók, userek és asszem lesz ott más vélemény is. Az hogy a kezeid között megfordult néhány SW termék közel se jelent annyi
tapasztalatot, mint a jól ismert hazai és külföldi forgalmazóké. Úgyhogy a magam részéről maximálisan visszautasítom, hogy "leszarozzad" a műszeremet, mert a véleményed nem tesz kivételt,
az én SW-m is csak egy "szarvacser"!

Az meg, hogy az én gondolataim mik körül forognak az éppen rám és a családomra tartozik, se rád és se másra. Hogy részben mik körül az elolvashatod a Meteorban írt cikkeimben.
És természetesen rohadtul nem érdekel a magaslóról leszóló és közismerten arrogáns hangnemed, fenyegetésed.

Magam részéről inkább visszatérek a "szarvacseremhez", hogy n+1-edszer is levideózzam vele a Marsot és társait!
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2019.01.23. 22:40

Attila írta:
2019.01.23. 22:12
... Jani, lécci, ne komolytalankodjunk ...
Sörrel, pálinkával és távcsővel soha nem komolytalankodom!

A teszt a Zsuzsi vonat Hármashegyalja végállomásánál lévő Természet Háza csillagvizsgálójánál történt.
Két tapasztalt kollégával együtt végeztük az összehasonlító tesztet kettős csillagokon.
Egyöntetű volt a vélemény, hogy ott, azzal az okulárral, azokon a teszt objektumokon az SW volt a jobb.
Előtte két évig használtam a Zeiss AS-t mindenféle körülmények és nagyítások mellett, és csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla.
De akkor és ott az SW jobb volt.
Ebbe a távcsőbe már sokan belenéztek (és lehet, hogy emiatt a vásárlása mellett is döntöttek), és ez a lehetőség az MTT 2019-en is adott lesz.
Utána meg megbeszélhetjük a tapasztalatokat.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.01.23. 22:47

mephi írta:
2019.01.23. 22:40
Attila írta:
2019.01.23. 22:12
... Jani, lécci, ne komolytalankodjunk ...
Sörrel, pálinkával és távcsővel soha nem komolytalankodom!

A teszt a Zsuzsi vonat Hármashegyalja végállomásánál lévő Természet Háza csillagvizsgálójánál történt.
Két tapasztalt kollégával együtt végeztük az összehasonlító tesztet kettős csillagokon.
Egyöntetű volt a vélemény, hogy ott, azzal az okulárral, azokon a teszt objektumokon az SW volt a jobb.
Előtte két évig használtam a Zeiss AS-t mindenféle körülmények és nagyítások mellett, és csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla.
De akkor és ott az SW jobb volt.
Ebbe a távcsőbe már sokan belenéztek (és lehet, hogy emiatt a vásárlása mellett is döntöttek), és ez a lehetőség az MTT 2019-en is adott lesz.
Utána meg megbeszélhetjük a tapasztalatokat.
Jani kepzeld en meg most vettem egy 150/1200-as SW akromatot...:)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.23. 22:55

Zsolt!

A szövegértési problémáddal nem tudok mit kezdeni, sajnálom.

De még egyszer, utoljára leírom, amit már nagyon sokszor leírtam: személyes tapasztalatom szerint a SW bődületes minőségi szórással gyártja a termékeit, amiben eddig több gyengét találtam, mint jót. De nem állítottam sohasem, hogy ne lenne köztük akár kiváló is, pl. a te válogatott csúcs SW tubusod és kiváló mechanikád bizonyára a legjobbak egyike.

Egyébként pedig az én megállapításaim nem jelentenek semmilyen értelemben abszolút mértéket senki számára. Magánvélemény - bár objektív tesztekkel alátámasztható, és mások által is megerősített (olvasd el alább).
Továbbá - ezt is leírtam már sokszor - ha valaki nem látott még egy jó bolygóképet, a gyengét is csodálatosnak fogja látni, és maximálisan elégedett lesz a szar vagy középszerű látvánnyal is. Nem azért, mert igénytelen; egyszerűen nincs referenciája.
Én sem tudtam, hogy mennyivel jobb egy Merci, mint egy Trabant, amíg bele nem ültem egybe.

Ha vörösödő fejjel toporzékolsz, akkor is ez a véleményem.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.01.23. 22:59

Tema lezarva, eszleljunk. Jo sokat, van meg felfedezni valo.

Uristen, vorosodne a fejem? 50 evesen? :)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.23. 23:02

mephi írta:
2019.01.23. 22:40
Attila írta:
2019.01.23. 22:12
... Jani, lécci, ne komolytalankodjunk ...
Sörrel, pálinkával és távcsővel soha nem komolytalankodom!

A teszt a Zsuzsi vonat Hármashegyalja végállomásánál lévő Természet Háza csillagvizsgálójánál történt.
Két tapasztalt kollégával együtt végeztük az összehasonlító tesztet kettős csillagokon.
Egyöntetű volt a vélemény, hogy ott, azzal az okulárral, azokon a teszt objektumokon az SW volt a jobb.
Előtte két évig használtam a Zeiss AS-t mindenféle körülmények és nagyítások mellett, és csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla.
De akkor és ott az SW jobb volt.
Ebbe a távcsőbe már sokan belenéztek (és lehet, hogy emiatt a vásárlása mellett is döntöttek), és ez a lehetőség az MTT 2019-en is adott lesz.
Utána meg megbeszélhetjük a tapasztalatokat.
Kedves Janikám!

A fent felsorold érveid egyike sem az én felvetésemre reagált.

Közel kétszeres a nagyítás-különbség a két kép között, azaz 600 és 1000mm 11mm-es oklival (a kisebb nagyítás mindig "szebb", még egy távcsövön belül is), ráadásul a ZEISS számottevően kisebb átmérőjű...
Amelyik távcső 50x-sel nem "szép" az, mehet a kukába...

Ez nem teszt volt, bocs, csak kellemes időtöltés.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2019.01.23. 23:09

Attila írta:
2019.01.23. 23:02
... Közel kétszeres a nagyítás-különbség a két kép között, azaz 600 és 1000mm 11mm-es oklival (a kisebb nagyítás mindig "szebb", még egy távcsövön belül is), ráadásul a ZEISS számottevően kisebb átmérőjű...
Ez nem teszt volt, bocs, csak kellemes időtöltés.
...
Jogos!
Viszont épp ezen okok miatt vinni fogom ezt a tubust is Tarjánba, hogy részt vegyen az tervezett okulárteszten.
Vagy akár egy távcsőteszten is.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.23. 23:10

cbo írta:
2019.01.23. 22:59
Tema lezarva, eszleljunk. ...
Én már rég a csillagdában vagyok...
A "kiváló" - szintén kínai - iOptron-omat bütykölöm (sajnos felhős az ég), amilyet te is annyira szerettél...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.01.23. 23:12

Attila írta:
2019.01.23. 23:10
cbo írta:
2019.01.23. 22:59
Tema lezarva, eszleljunk. ...
Én már rég a csillagdában vagyok...
A "kiváló" - szintén kínai - iOptron-omat bütykölöm (sajnos felhős az ég), amilyet te is annyira szerettél...

MDA
Szerettem is, de nem birta el a nagytubosomat, meg a masik kettot. Es mivel en szeretem Sari Pali termekeit ezert most egy Fornax-152 van a keszulo uj csillagdamban.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”