Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.10.27. 09:55

.géza írta:
2018.10.27. 09:49
... Ha már megszólitott.
Nem szólítottalak meg, csak rólad (is) írtam.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.10.27. 15:54

Attila írta:
2018.10.27. 09:32
.géza írta:
2018.10.26. 23:54
Ezekről a kereskedelem által kinált ujdonságokról itt egy összehasonlitás található :http://www.waloszek.de/astro_foto_dso_e.php http://www.waloszek.de/astro_us_evscope_e.php Már nem a klasszikus dolgok. Érdekes ezek túlméretezett érzékelőiről mondottak.
A citált cikk címe (micsoda alliteráció...!!! :D ): "DSO Photography for Dummies", azaz mélyég-fotográfia tökkelütötteknek, fatökűeknek, pupákoknak, majmoknak, stb.
Ezeket a jelentéseket innen citáltam: https://hu.bab.la/sz%C3%B3t%C3%A1r/angol-magyar/dummy görgess lejjebb, a példamondatokhoz.

Bár itt a dummy inkább talán mint makett, utánzat értendő, tehát azok számára akiknek az utánzat (mint kép a látvány helyett) is megfelel.
A cím alatt még egyértelműsíti is: "DSO photography for dummies and lazy people", amit én "igénytelen és lusta emberekként" fordítanék (mint pl. Géza?).

Számomra nagyon tanulságos az eVscope kitalálóinak a magyarázata is:

"The founders of Unistellar, who designed the eVscope (more on this below), describe this "disappointment" as follows:
I still remember my disappointment when, at age 14, I first saw the Andromeda galaxy, the most prominent deep-sky object in the Northern Hemisphere. After an hour of patiently studying the sky and carefully pointing my telescope, I finally saw a strange misty gray stain appear where I expected to see a vibrantly colored disk of light.
Many years later my friend Arnaud Malvache ... shared a similar memory with me." (Ezt hadd ne fordítsam le csak Géza kedvéért... :lol: )

Tehát az a baj, hogy a nőket nem lehet azonnal megdugni, hanem adott esetben hosszú ismerkedés, költséges vacsora, ajándék, virág, majd ráhangolódás, előjáték stb. kell, s csak utána lehet szeretkezni velük, és jöhet az orgazmus.
Az előbbiekre vannak a kurvák. Az eVscope is egy ilyen "tárgyiasult" kurva, ráadásul meglehetősen fogatlan... :mrgreen:


Akinek azért megy el a kedve egy életre a nőktől, mert az első, akivel szembetalálkozik, nem teszi szét azonnal a lábát neki, az nem kíváncsi a nőkre.
Nem hiszem, hogy a fentieket Géza megértené, de szerintem mindenki más igen.


MDA

Maximálisan egyet értek ... de annyit azért hozzátennék , hogy nem prosti inkább guminő , itt nincs élő kontaktus , csak egy utánzatra csorgatja nyálát :lol:
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.10.28. 12:02

Guminő. Nem tudok hozzászólni a tapasztalataitokhoz. Ehhez az eV-hez sem, ezért inkább az olvasott helyeket tettem be ide, Nektek. Nem véleményem, ahogy irjátok. De igy legalább ismerhetem további elképzeléseiteket a csillagászatról, majd otthonról. Nekem a szimpatikus lenne egy olyan eszköz az okulár helyén, ami tudja az eV-sek leképzését egyéb kiegészitések nélkül. Megtarthatnám régi meglévőimet. Még nem találtam szimpatikusat. Szerk.,..............okt. 31. ezen mások is törik a fejüket http://www.singastro.org/forum2/viewtop ... eb82fdbcb1
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .géza 2018.10.31. 10:06-kor.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.10.28. 15:08

Végh Zoli írta:
2018.10.27. 15:54
Attila írta:
2018.10.27. 09:32
.géza írta:
2018.10.26. 23:54
Ezekről a kereskedelem által kinált ujdonságokról itt egy összehasonlitás található :http://www.waloszek.de/astro_foto_dso_e.php http://www.waloszek.de/astro_us_evscope_e.php Már nem a klasszikus dolgok. Érdekes ezek túlméretezett érzékelőiről mondottak.
A citált cikk címe (micsoda alliteráció...!!! :D ): "DSO Photography for Dummies", azaz mélyég-fotográfia tökkelütötteknek, fatökűeknek, pupákoknak, majmoknak, stb.
Ezeket a jelentéseket innen citáltam: https://hu.bab.la/sz%C3%B3t%C3%A1r/angol-magyar/dummy görgess lejjebb, a példamondatokhoz.

Bár itt a dummy inkább talán mint makett, utánzat értendő, tehát azok számára akiknek az utánzat (mint kép a látvány helyett) is megfelel.
A cím alatt még egyértelműsíti is: "DSO photography for dummies and lazy people", amit én "igénytelen és lusta emberekként" fordítanék (mint pl. Géza?).

Számomra nagyon tanulságos az eVscope kitalálóinak a magyarázata is:

"The founders of Unistellar, who designed the eVscope (more on this below), describe this "disappointment" as follows:
I still remember my disappointment when, at age 14, I first saw the Andromeda galaxy, the most prominent deep-sky object in the Northern Hemisphere. After an hour of patiently studying the sky and carefully pointing my telescope, I finally saw a strange misty gray stain appear where I expected to see a vibrantly colored disk of light.
Many years later my friend Arnaud Malvache ... shared a similar memory with me." (Ezt hadd ne fordítsam le csak Géza kedvéért... :lol: )

Tehát az a baj, hogy a nőket nem lehet azonnal megdugni, hanem adott esetben hosszú ismerkedés, költséges vacsora, ajándék, virág, majd ráhangolódás, előjáték stb. kell, s csak utána lehet szeretkezni velük, és jöhet az orgazmus.
Az előbbiekre vannak a kurvák. Az eVscope is egy ilyen "tárgyiasult" kurva, ráadásul meglehetősen fogatlan... :mrgreen:


Akinek azért megy el a kedve egy életre a nőktől, mert az első, akivel szembetalálkozik, nem teszi szét azonnal a lábát neki, az nem kíváncsi a nőkre.
Nem hiszem, hogy a fentieket Géza megértené, de szerintem mindenki más igen.


MDA

Maximálisan egyet értek ... de annyit azért hozzátennék , hogy nem prosti inkább guminő , itt nincs élő kontaktus , csak egy utánzatra csorgatja nyálát :lol:
Azt is jelentheti, hogy kezdőknek való.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.10.28. 16:36

Kezdőknek való (?). Nem rossz, ha egy kezdő azt láthatná a kérdéses műszerével egyből, amit most még csak egy jól felszerelt amatőr. Egyébként összefüggéseiből kiemelt szavak téves értelmet nyerhetnek. Ezeken lovagolni ? A leirások pedig egy közismerten jó humorú (intelligens) szerzőtől való. Nem tudom miért kellett itt előrángatni a témát, nemsokára sokan fognak tapasztalataikról irni. Látom, mindig több eVscop modell kezd megjelenni, beindult. Áruk megy lefelé. A világ megint változik, sokan újra elöltöltőssel vadásznak.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.10.28. 19:10

.géza írta:
2018.10.28. 16:36
Kezdőknek való (?). Nem rossz, ha egy kezdő azt láthatná a kérdéses műszerével egyből, amit most még csak egy jól felszerelt amatőr. Egyébként összefüggéseiből kiemelt szavak téves értelmet nyerhetnek. Ezeken lovagolni ? A leirások pedig egy közismerten jó humorú (intelligens) szerzőtől való. Nem tudom miért kellett itt előrángatni a témát, nemsokára sokan fognak tapasztalataikról irni. Látom, mindig több eVscop modell kezd megjelenni, beindult. Áruk megy lefelé. A világ megint változik, sokan újra elöltöltőssel vadásznak.


Aki ilyesfajta élményre vágyik minek vesz bármiféle távcsövet ? Letölt egy appot az okos telefonjára , aztán csak felmutat vele az égre és a kijelzőjén megjelenik az arra található objektum képe . Szép kidolgozott kép ;)
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.10.28. 19:43

De nem látja az épp födközelben elsuhanó meteorokat. Azonosidejű kép látható ezekkel, amiről szólsz teljesen más. Látom nem vagy benn a dolgokban még. Nézz ezeknek utána, ne kelljen később bánni ezeket a kijelentéseket. Megmaradnak.
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2018.10.28. 22:07

.géza írta:
2018.10.28. 19:43
De nem látja az épp födközelben elsuhanó meteorokat. Azonosidejű kép látható ezekkel,
Ehhez nem kell ev okuláréLupe.. :mrgreen: merthogy ilyesmit a NASA is közvetít sokkal komolyabb aparátussal...ott az egyszeri - vagy lusta égleső is - megnézheti pl youtubeon kommentekkel mi történik. Az eV felhasználó ebben pofára fog esni ha meglát egy csillagot a csillagok közt "botorkálni" a digi lupén. Nem tudom Ti hogy vagytok vele, (igazi távcsővel észlelő, igazi élményekre vágyó amcsillek) de inkább egy planetárium, mint egy városi ég alatt egy tabletet az ég felé fordítani, nulla tudással és nézni egy színes asztrofotót...
na én ennek nem látom semmi értelmét!
(városi ég alatt -is- VALÓDI észlelésnek meg természetesen nagyon is látom értelmét.)
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.10.29. 08:10

.géza írta:
2018.10.28. 19:43
De nem látja az épp födközelben elsuhanó meteorokat. Azonosidejű kép látható ezekkel, amiről szólsz teljesen más. Látom nem vagy benn a dolgokban még. Nézz ezeknek utána, ne kelljen később bánni ezeket a kijelentéseket. Megmaradnak.

Én olyat nem írok le egyetlen fórumba se ( akár névvel , akkár nick-el ) amit nem vállalnék később se . Az azonos idejű , valós képet azért teszteltetném néhány asztrofotós kollégával , mert az elég feltűnő a promókban , hogy egy perc alatt olyat produkálnak a tíz centis tükörrel , amit mások sok tucat képből raknak össze tizenöt-húsz centis csöveket használva .
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.10.29. 09:20

Erre nem kell sokat várni, a jövő év elején jelennek meg a különböző gyártmányok eVszkópokból, alaposan fogják tesztelni ezeket. Egyéni véleményem, nagy szériákra fognak átállni a gyártók. Van egy gyanúm, (Trump ?) földsúroló veszélylehetőség miatt még támogatást is kapnak egyesek a gyártáshoz. Patentek átadása. Nagy nyeresége lenne az amatőrizmusnak. Lehet tünődni.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”