Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.03.05. 08:33

.géza írta:
2019.03.05. 00:36
A Sky Watcher folytatja a népszerű 70/500 - ának variációit. Binokulár de már kijött a napszűrős legolcsóbb (?) naptávcső. https://www.youtube.com/watch?v=4ro3uX9zBCs Az én hazaim azért olcsóbb a kétfajta napfóliával.

Ahogy elnézem a videót itt annyi történt , hogy az objektívre gőzölték a szűrőréteget . Ettől még nem lesz naptávcső , csak biztonságosabbá válik a Nap észlelés , hisz nem kell aggódni a fólia épségéért , leeséséért ... viszont másra nem használható a távcső ;)
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.05. 08:43

Népszerű tipus valamiért, ezért variálhatják épp ezt. Bizony, az én "naptávcsöveim" egy telelencse és a SW 70/500. A magasabb kategóriásaim is fóliával szereltek, de macerásabb jóval az üzembehelyezésük. A kis SW-t pikkpakk kész. Ezért gyakrabban használom. Igazibb. Azt a képet látom vele amit a videó mutat.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.03.05. 09:09

.géza írta:
2019.03.05. 08:43
... Azt a képet látom vele amit a videó mutat.
Hát, ez elég gáz...
A vizuális megfigyelés mindig többet mutat, mint egy (feldogozatlan) video.

De a lényeg, hogy te boldog vagy vele, s ez a legfontosabb!!! Ráadásul ezt tök komolyan mondom. :D

Csak ne ess Murphy törvényének a hibájába: "akinek kalapács van a kezében, az mindent szögnek néz"... :mrgreen:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.05. 09:14

Szegényember vizzel főz....
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.03.05. 09:28

.géza írta:
2019.03.05. 09:14
Szegényember vizzel főz....
Az oké, de azért ne akarj mindenkit nyakon önteni... :lol:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.05. 13:29

Felejthetetlen kalandom SW 70/500 28eFt-os csövemmel, mikor először beletettem Baader Hyperion 5mm okuláromat. Az okulár árából két ilyen cső is majdnem kitelik (APOmhoz vettem). Persze Hold. Első gondolatom, az eddigi nem zavaró szinezés majdnem észrevehetetlen lett a megdöbbentő váratlan kép mellett. Az okulárról tudható, gyürükkel három igen rövid fókuszra képes (kép). Szinte sétálhatok vele az észrevehető holddómok között sikságon. Mindezt a 70/500 lencsével. Nappal aztán a Nap részletei a számitható nagyitás felett (elmélet-gyakorlat ?). Az idézett napspeciális változattal a Barium 10mm adhatta képet látjuk az idézett videón, ez a gyenge okulártipus elmaradhatatlan tartozéka manapság a kombóknak. Jó üzlet, hamar vesznek megfelelőt ugyis. Egy GSO Super Plössl 6mm olcsó (10e ?) okuláromal már a hold kis részlete fér csak a képbe, még gyönyörübb. Bolygó. A Mars gyári tarhonyaméret vörösen, 80/600 ED - vel ugyanakkor már zöldborsónagyságú volt némely foltokkal, hogy a különbségeket érzékeltessem egyszerűen. Jobban élveztem neten a Mars szatellitfelvételeket "karnyujtásnyiról". Lenyűgöznek ezek. A képen a legegyszerübb napszerelésem látható. Ezt egy 48 centi széles közepes sportszatyorban gyalogolom. Súlya alig.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2019.03.05. 19:21

.géza írta:
2019.03.05. 13:29
Felejthetetlen kalandom SW 70/500 28eFt-os csövemmel, mikor először beletettem Baader Hyperion 5mm okuláromat. Az okulár árából két ilyen cső is majdnem kitelik (APOmhoz vettem). Persze Hold. Első gondolatom, az eddigi nem zavaró szinezés majdnem észrevehetetlen lett a megdöbbentő váratlan kép mellett. Az okulárról tudható, gyürükkel három igen rövid fókuszra képes (kép). Szinte sétálhatok vele az észrevehető holddómok között sikságon. Mindezt a 70/500 lencsével. Nappal aztán a Nap részletei a számitható nagyitás felett (elmélet-gyakorlat ?). Az idézett napspeciális változattal a Barium 10mm adhatta képet látjuk az idézett videón, ez a gyenge okulártipus elmaradhatatlan tartozéka manapság a kombóknak. Jó üzlet, hamar vesznek megfelelőt ugyis. Egy GSO Super Plössl 6mm olcsó (10e ?) okuláromal már a hold kis részlete fér csak a képbe, még gyönyörübb. Bolygó. A Mars gyári tarhonyaméret vörösen, 80/600 ED - vel ugyanakkor már zöldborsónagyságú volt némely foltokkal, hogy a különbségeket érzékeltessem egyszerűen. Jobban élveztem neten a Mars szatellitfelvételeket "karnyujtásnyiról". Lenyűgöznek ezek. A képen a legegyszerübb napszerelésem látható. Ezt egy 48 centi széles közepes sportszatyorban gyalogolom. Súlya alig.
[/quote



Na... most... ha van egy 80/600-es ED-d, akkor minek is a 70/500 színező? Az 5mm-es Hyperionnal biztos váratlan és megdöbbentő képe lehetett.
Én hogy egyszer sem néznék bele, inkább cipelném az ED-t, de nem vagyunk egyformák.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.05. 20:52

A gyerekek miatt vettem, idegesitett ha a jobb csöveim körül szaladgálnak. Aztán rájöttem, milyen kincsek vannak az olcsóbb szériában. A 114/500 tükröst is vettem, ne haljak meg úgy, hogy tükrössel soha nem játszottam. Abba is beletaláltam, mindenki szereti én is nagyon. Aztán itt hallom a véleményeket (feltevéseket) nem tudtam megállni szó nélkül mikor szerencsétlen idebizó kezdőt riogatni kezdték ezek ellen. Tapasztalatlanok olyan szempontból, amit becsméreltek abba soha nem néztek még ezek szerint. Ha ezt feszegettem, kiderült tényleg igy volt, de a tanult ismereteik szerint használhatatlannak vélik ezeket. Műveletlen a modor is, mikor kijelentik (tipusjellemző). Egyébként aztán úgy vagyok vele mint a szenvedélyes pipások, a tiz pipát mind használják, valamiért kellemesen különböznek egymástól. Függetlenül a kidolgozásuktól. Árukhoz képest két egyszerű (?) csövem fantasztikusan teljesit. Élvezem. A kényelmükről ne is beszéljek...
Avatar
ruszatti
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2013.11.16. 13:11

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: ruszatti » 2019.03.05. 21:31

70/500

Én is tapasztalatból beszélek. Néhány éve már, hogy belenéztem egy ilyen csőbe, nem a sajátomba. Már 71x nagyításnál (azt hiszem 7-es Planetary II oklival) elég feltűnő lilás halót mutatott a Jupiter körül, úgyhogy nagyobb nagyítással már nem is kísérleteztem. Orion köd, Trapezium csillagain próbáltam éles fókuszt találni, de nem sikerült 20-as TeleVue Plössl okulárral sem. Lehet, hogy ez az akromát egy gyengébben sikerült példány volt? Esetleg a tartozék zenittükör volt gyenge? Nem tudom. Mindenestre akkor és ott nem nyerte el a tetszésemet, így azt hiszem érthető, hogy nem fogom ajánlani másnak.
Rusz Attila
Távcsövek: Carton 60/910 refraktor, TAL-75R (75/600) refraktor
Binokulárok: 8x30 Zeiss Deltrintem, 7x50 Tento, 10x50 Tento
Avatar
popey37
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.04.12. 17:52

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: popey37 » 2019.03.05. 21:43

D.Laci írta:
2019.03.05. 19:21
.géza írta:
2019.03.05. 13:29
Felejthetetlen kalandom SW 70/500 28eFt-os csövemmel, mikor először beletettem Baader Hyperion 5mm okuláromat. Az okulár árából két ilyen cső is majdnem kitelik (APOmhoz vettem). Persze Hold. Első gondolatom, az eddigi nem zavaró szinezés majdnem észrevehetetlen lett a megdöbbentő váratlan kép mellett. Az okulárról tudható, gyürükkel három igen rövid fókuszra képes (kép). Szinte sétálhatok vele az észrevehető holddómok között sikságon. Mindezt a 70/500 lencsével. Nappal aztán a Nap részletei a számitható nagyitás felett (elmélet-gyakorlat ?). Az idézett napspeciális változattal a Barium 10mm adhatta képet látjuk az idézett videón, ez a gyenge okulártipus elmaradhatatlan tartozéka manapság a kombóknak. Jó üzlet, hamar vesznek megfelelőt ugyis. Egy GSO Super Plössl 6mm olcsó (10e ?) okuláromal már a hold kis részlete fér csak a képbe, még gyönyörübb. Bolygó. A Mars gyári tarhonyaméret vörösen, 80/600 ED - vel ugyanakkor már zöldborsónagyságú volt némely foltokkal, hogy a különbségeket érzékeltessem egyszerűen. Jobban élveztem neten a Mars szatellitfelvételeket "karnyujtásnyiról". Lenyűgöznek ezek. A képen a legegyszerübb napszerelésem látható. Ezt egy 48 centi széles közepes sportszatyorban gyalogolom. Súlya alig.
[/quote



Na... most... ha van egy 80/600-es ED-d, akkor minek is a 70/500 színező? Az 5mm-es Hyperionnal biztos váratlan és megdöbbentő képe lehetett.
Én hogy egyszer sem néznék bele, inkább cipelném az ED-t, de nem vagyunk egyformák.

D.Laci
tudod, áll egy ferrari a garázsban, de nkább a zsigába tankolja bele a szuper üzemanyagot és azzal megy. ennyi kb a különbség a 80/600 és a 70/500 között. nem beszélve arról, hogy a két tubus mérete és súlya nem sokban tér el.
100/900 SW ED "apo", 12x50 Lacerta binokulár
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”