Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.24. 17:21

Ha van zsetonod, vegyél egy Flex + Goto Dobsont.
Most jó árban vannak Leventénél, és sok sz*pást megspórólsz
azzal, hogy nem kell lökdösni a csövet, hanem szépen követi az eget.

Inkább erre költsd az extra lóvét, mint +5cm átmérőre.
(és ezzel magam ellen beszélek, de asszem jogosan)

Kell majd hozzá 12V áram, de azt majd megoldod.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.07.24. 18:09

Ocky!
PRÓBA!!!

Ennyi pénznél és ekkora méreteknél (mert való igaz, esetleg a 250-est még el bírod tologatni, de a 300-asat már nem szeretnéd, stbstb.) magam részéről inkább költenék utazásra és kipróbálnám, mint utólag verjem a fejem a falba.
Jól mondta a Kolléga: ez nem használtautó, ez műszer! :D

Egyébként tapasztalatból mondom, nem falrengető a különbség (persze azonos optikai minőség mellett!!), amit nyersz a 0,3 magni körüli plusz fénnyel és a 0,1" plusz felbontással, annyit vesztesz a kisebb látómezővel és a tehetetlenebb, nagyobb tubussal.
Mindkettő jó/drága oklit kíván a faltól-falig éles képhez, ezt is kalkuláld be. Pl. az árkülönbözetből 1-2 Nagler, és már ott is vagy a 250-essel, mint az olcsó okli+300-assal...

Na, jó tanakodást. ;)
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.07.24. 20:37

határmagnitúdó per átmérő:

http://www.twcac.org/Tutorials/limiting ... _table.htm

szerintem kezdőknél moore visszafogottabb adatai (method 2) a mérvadóak, de clark adatai (method 1) is valóságosak, kb 6.5-7 szabadszemes hmg és tapasztalt észlelő esetén.

ha belátható időn belül nincs több pénz jó oklisorra, én a 250+naglereket választanám. jobb nem lesz tőlük a hmg, viszont a látvány sokkal jobb, és nagyobb nagyításoknál is szép képet adnak, mikor az olcsó okli már elvérzik (4 mm körüli oklikkal próbálkoztam egy 3 decis csővel, és a nagler lemosta a pályáról a planetary-t. viszont a nagler árából veszel egy komplett planetary sort, és ez nem mindegy. ennek ellenére azt mondom, a nagler megéri az árát.)

súlyban is nagyon nagy a különbség a kettő között, nem beszélve a lehüléshez szükséges időről.

én 30-ast vettem, most is azt vennék, de másnak inkább a 25-öst ajánlanám - legalábbis ha pénzügyileg nem engedhet meg 1-2 éven belül pár JÓ oklit.
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.28. 11:42

Egy kérdésem lenne:

Van valakinek tapasztalata az EU-n kívüli vásárlásról (pl.eBay)? A csomag ilyenkor a vámhivatalban landol, és ott kell megfizetnem a vámot meg az áfát? Az értéket hogy állapítják meg használt cuccnál?

Köszi!
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.28. 14:53

kulizoli írta:Van valakinek tapasztalata az EU-n kívüli vásárlásról (pl.eBay)? A csomag ilyenkor a vámhivatalban landol, és ott kell megfizetnem a vámot meg az áfát? Az értéket hogy állapítják meg használt cuccnál?


Nekem van némi tapasztalatom, de valószínűleg Levente többet tud mesélni. Jó eséllyel a vámosoknál landol. Ha komolyabb futárcéggel (UPS, FedEx) hozatod, akkor ők keresnek meg elektronikusan, és velük tudod intéztetni a vámolást, nem kell a vámudvarba rohangálnod, a felárat meg a futárnak fizeted. A vámolandó értéket úgy állapítják meg, hogy veszik a számlán lévő érték, és a szállítási költség összegét, majd erre jön rá a vám (pár százalék, az áru fajtájától függ), és erre az egészre az ÁFA (27%).

Persze lehet trükközni, hogy az eladóval valami kis összeget íratsz értéknek, de ezt nem nagyon szeretik, meg nem is mindig jön be.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.07.28. 18:32

kulizoli írta:Van valakinek tapasztalata az EU-n kívüli vásárlásról (pl.eBay)? A csomag ilyenkor a vámhivatalban landol, és ott kell megfizetnem a vámot meg az áfát? Az értéket hogy állapítják meg használt cuccnál?

Kéri a vámhivatal az átutalási igazolást (Paypal / bank).
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.31. 09:33

Vám mentesen asszem 175 EUR-ig lehet behozni termékeket, de az áfát attól még kell rájuk fizetni.

Amennyiben be tudod bizonyítani, hogy a küldött termék ajándék, vagy termékminta, vagy
valami olyan cucc, ami továbbértékesítésre nem alkalmas (nem kereskedelmi árú),
akkor se vámot se ÁFÁ-t nem kell rá fizetni. Pl: ha TÖRÖTT, vagy SELEJT cuccot
hoznál be, és azt monddanád, hogy kivizsgálás céljából kapod, akkor az nem kereskedelmi árú.
De ha kinyitják, és nem törött, akkor baj van....

Nem olyan könnyű csillagászati cuccoknál....
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.31. 09:51

Kösz a tippeket mindenkinek! Nem csalni vagy sunnyogni akarok, csak az eljárást nem ismertem. A költségeket bekalkulálom az árba, ha úgy is megéri valami, csak akkor rendelek.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.07.31. 10:37

Kukac írta:Amennyiben be tudod bizonyítani, hogy a küldött termék ajándék, vagy termékminta, vagy

Ez nem igy van. Ajándék esetében is kell vámot, áfát fizetned. "Kedvenc" történetem, hogy mikor épp a vámhivatalban vámoltattam pár éve, előttem egy ideiglenesen itt dolgozó amerikainak utánaküldött a felesége otthonról valami elektronikai kütyüt. Csak azután kapta meg miután kifizette az aktuális vámot, áfát. Hiába bizonygatta, hogy ez a SAJÁT cucca, a vámos csak annyit mondott, hogy kivitelkor (némi papirmunka valamint a költségek levonását követően) a határon visszakapja a közterheket. No comment.

Másik példa, hogy volt olyan, hogy a távolkeleti partnerem (WO) szórólapot, repi pólót (jó kicsit), molinót küldött ajándékba természetesen 0 USD-ért. A vámhivatal nem fogadta el a számlát, mivel 0 USD-t nem vámolnak el, tehát valamit rá kellett irni.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Távcső vásárlás

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.31. 11:12

Levente, én hiszek neked, hogy van elrettentő példa, de az nem azt jelenti, hogy ez az általános, vagy hogy ez a szabály. Hidd el nekem, tonnaszámra hoznak be az országba cuccokat, vám nélkül,
törvényesen. Csak oda kell figyelni, hogy a küldő oldal jól töltse ki a papírokat, amiben az amcsik soxor nem jeleskednek.

Aztán van, hogy a vámos csak azt akarja, hogy megkenjék, mert ha nem, akkor az árú "közegésségügyi és járványügyi szempontból veszélyes" besorolást kap, és egy hónapra karanténba rakják.

A nulla dolláros számla meg azért gyanús, mert ki fizette a fuvart? A vámolásba azt is bele kell írni, és
ha nulla helyett 25 dodó lett volna a sázmlán, mint fuvarköltség feltűntetve, nem lett volna gyanús.

sztem...
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”