Távcsővásárlás

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.15. 00:16

LV426 írta:
2019.01.14. 23:40
Nem kell szépíteni semmit , jól tudod hogy sértésnek szántad azt a 2 értelmű mondatot ...
Kedves Ferenc, Bajáról!

Helyesen: kétértelmű.
Mindazonáltal - Isten látja lelkem - nem sértésnek szántam, sőt, eszembe sem jutott, hogy a fenekedbe fogod képzelni a zenittükröt. Érdekes hozzáállás...
Tudod, a zenittükör a fényútból vesz el - nem is keveset -, ami miatt még inkább ki kellene, hogy lógjon a fókuszsík a tubusból; erre céloztam (és nem a te hátsódra; abból nem hiszem, hogy fény jönne ki...).

A magam részéről mindvégig segíteni próbáltam (a többiekhez hasonlóan), de mozgó célpontra nem tudok lőni; legyen ez az én hibám. Ha egyszer ez a fontos, azután meg pont az ellenkezője, arra nem tudok tanácsot adni, hacsak azt nem, hogy tanulj, és nőj fel (vagy azt, hogy vegyél bármit, amit akarsz).
Megítélésem szerint te egész egyszerűen beleszerettél abba a tubusba, és csak indokot keresel, hogy miért vedd meg. Ezzel nincs is semmi baj, ráadásul azt veszel, amit csak akarsz, de akkor legyünk ezzel tisztában. (Bár szerintem te sem vagy igazán tisztában ezzel, de kívülről jól látszik...)
Ha figyelmesen elolvasod a távcsőbolt termékleírását, abból világosan lejön, hogy ez egy alapvetően fotós mélyeges műszer (a minőségét nem ismerem, ezért erről nem is írtam, de a vélemények szerint egész jónak tűnik). Nyilván mindenre ajánlják, mert el akarják adni, de ha a sorok között olvasol, akkor ez számodra is világos lesz.

A saját félreértelmezésed miatt pörögtél fel, valamint azért, mert szembesítettelek a saját következetlenségeddel. Ez fiatal korban meglehetősen általános viselkedés, nekem se esett jól annak idején, ezért megértelek; majd benő a fejed lágya neked is.
Addig is leld örömödet ebben a távcsőben, és gyönyörködj az égen bármiben, amit ezzel meglátsz.


Üdv,
MDA

u.i.: véleményem szerint annak az idézett történetnek egyébiránt semmi köze a Science Fiction-hoz; az az Űrodüsszeia, Solaris, Alapítvány, Interstellar, stb. környékén keresendő.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2019.01.15. 00:30

Hidd el hogy nem velem van a baj, 10ből 9 ember igen is félre értelmezte volna azt a mondatodat és sértésnek vette volna.Bedugni,és feldugni között hidd el nekem van különbség,ajjajj nem is kevés.Na se baj.Nem akarok veled vitatkozni.Most beleköthetnék abba hogy te arról beszélsz nekem hogy én még gyerek vagyok és benő majd a fejem lágya de mosolygok egyet és lezárom ezt a dolgot.Köszönöm a jó kívánságot a távcsőhöz!Üdv.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.15. 00:31

A lényeg, hogy jól aludjál!!! Neked van igazad!
Jóccakát!

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2019.01.15. 00:36

Nem tudok lefeküdni aludni barátom hiszen várom a Vénuszt és a Jupitert :) de neked mindenesetre legyenek szép álmaid.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.01.15. 07:40

Nekem a Vénusz megvolt most reggel, a Jupiter nem vettem észre, de majd holnap ...

Arra számíts, hogy itt csak szinte páran vagyunk, és már össze vagyunk "melegedve". :)

A feldugás helyett talán helyesebb lett volna a feljebb tolás ...

Amúgy Attila egy nagy tudású tapasztalt ember a témakörben, érdemes rá hallgatni, ileltve utána nézni, amiket most.

Mindazonáltal, viszont a saját fejed után menj elsősorban.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.01.15. 07:44

tobe_ írta:
2019.01.15. 07:40
Nekem a Vénusz megvolt most reggel, a Jupiter nem vettem észre, de majd holnap ...

Arra számíts, hogy itt csak szinte páran vagyunk, és már össze vagyunk "melegedve". :)

A feldugás helyett talán helyesebb lett volna a feljebb tolás ...

Amúgy Attila egy nagy tudású tapasztalt ember a témakörben, érdemes rá hallgatni, ileltve utána nézni, amiket most.

Mindazonáltal, viszont a saját fejed után menj elsősorban.
Őket ismered ? (kérdezd meg nincs e a számodra valamijük)

http://www.astrotech.hu/viszonteladok/v ... adoink.htm
http://www.unioptik.t-online.hu/hun/csi ... index.html

Baján voltam én meg katona, annak idején. :)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.01.15. 07:53

Attila !

Nem tudod véletlenül, hogy ez az Unioptik Bt. nevű cégnél, amik vannak segédtükrök, vajon milyen minőségűek és mennyi az áruk ?

Nem látok ott semmi listát, esetleg hátha te már érdeklődtél náluk.

Üdv Béla.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.01.15. 08:48

tobe_ írta:
2019.01.15. 07:53
az Unioptik Bt. nevű cégnél, amik vannak segédtükrök, vajon milyen minőségűek és mennyi az áruk ?
Konkrét választ sajnos nem tudok adni, de annyit tudok, hogy az Unioptik Bt. Almási Csaba cége (optikai elemeket csiszol és políroz már jó rég óta), aki korábban Gyulai Palival dolgozott együtt a GPU APO-kon.
Esetleg Palinál rákérdezek, mert vele gyakran beszélek és találkozom, vagy hívd fel Csabát közvetlenül.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: pisza » 2019.01.15. 09:10

Béla milyen méretű segédet keresel? Lehet hogy tudok benne segíteni...
Üdv: Tisza Csaba
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Távcsővásárlás

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.01.15. 11:18

Szia !

Egy 20 centishez valót nézegetnék, aminek a kisebbik átmérője olyan 30mm körül lehet talán egy olyasmi lehet megfelelne, de előbb megnézem már konkrétan, mi lenne annak jó.

Egy 1350 körüli fókusszal 200-as Newton parabola tükörhöz.

https://www.catseyecollimation.com/designie5.html

Úgy látom, egy 30-mm es kistengelyű kb. elég neki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tobe_ 2019.01.15. 11:32-kor.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”