127/1000-es akromát

Lencsés- és tükrös távcsövek
Sidius

Re: 127/1000-es akromát

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2014.05.12. 18:46

Nekem is van WO "Violet Reduce" filterem. Hatásossága attól is függ, hogy mekkora fényerő, valamint hogy pontosan hova tervezték a lencse vörös és ibolya fókuszpontját. Különben ennél a nagy fényerőnél mindenképpen javítani fog, főleg a bolygók és a Hold esetén. Fényveszteség lesz az biztos, de mélyegezni nem is kell használni a szűrőt. Nekem egy Pegazus 100/1000-es akromátom van. Jó légkörnél még 150x-nél is alig látni színhibát, de rosszabb légkörnél sokszor előnyös a szűrő. Egyébként ahogy láttam, van többféle változat is. Ezek más-más helyen vágják a spektrumot. Ideális megoldás az lenne, ha mindig az adott objektívhez lehetne illeszteni a szűrő karakterisztikáját.
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: 127/1000-es akromát

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2014.07.20. 21:32

Lahus írta:Üdv Gábor!

A katalógusban szereplő tubusok felirat nélküliek, az enyém szintén. Egyedül a foglalaton van feltüntetve a lencse adatai.
127-1000 004-crop.jpg


Nagyon kíváncsi vagyok a gyártóra. Örülnék, ha a kép alapján be tudná valaki azonosítani.
Azok közül akiket említettél csak a Bressert találtam meg.

Üdv. Laci!



Üdv Laci!

Érdeklődöm,hogy megtudtál-e valami bizonyosat a műszerről??
Nekem is van egy majdnem ilyen műszerem - / mint utóbb kiderült, valószínűleg az lencsét is cserélték,de erről majd később szólok részletesebben / -és én sem vagyok tisztában a műszer kilétével.
Én láttam kék és zöld bevonatos lencséjű verziót is.
Az enyém kék.
A lencsefoglalatok ugyan olyanok voltak mindegyiknél.A kihuzatokból láttam feketét és szürke színűt is.
A tiédben,hány blende van??
A Bresseren kívül és még a Burgess márkájú távcsövekenél láttam hasonlót.
Üdv:Laci
Lahus
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2013.02.27. 17:26

Re: 127/1000-es akromát

Hozzászólás Szerző: Lahus » 2014.07.21. 21:09

uxamatőr írta:
Lahus írta:Üdv Laci!

Érdeklődöm,hogy megtudtál-e valami bizonyosat a műszerről??
Nekem is van egy majdnem ilyen műszerem - / mint utóbb kiderült, valószínűleg az lencsét is cserélték,de erről majd később szólok részletesebben / -és én sem vagyok tisztában a műszer kilétével.
Én láttam kék és zöld bevonatos lencséjű verziót is.
Az enyém kék.
A lencsefoglalatok ugyan olyanok voltak mindegyiknél.A kihuzatokból láttam feketét és szürke színűt is.
A tiédben,hány blende van??
A Bresseren kívül és még a Burgess márkájú távcsövekenél láttam hasonlót.
Üdv:Laci


Tisztelt Laci!

Sajnos nekem meg kellett válnom a tubustól, így nem foglalkoztam tovább a kérdéssel. Csak azt sikerült megtudnom, hogy Ausztriából lett megrendelve.
A bevonatokról itt tudsz tájékozódni:
http://www.makszutov.hu/tudastar/bevonatok.php

Üdvözlettel:
Laci
uxamatőr
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2011.04.08. 10:11

Re: 127/1000-es akromát

Hozzászólás Szerző: uxamatőr » 2014.07.22. 21:19

Lahus írta:
uxamatőr írta:
Lahus írta:Üdv Laci!

Érdeklődöm,hogy megtudtál-e valami bizonyosat a műszerről??
Nekem is van egy majdnem ilyen műszerem - / mint utóbb kiderült, valószínűleg az lencsét is cserélték,de erről majd később szólok részletesebben / -és én sem vagyok tisztában a műszer kilétével.
Én láttam kék és zöld bevonatos lencséjű verziót is.
Az enyém kék.
A lencsefoglalatok ugyan olyanok voltak mindegyiknél.A kihuzatokból láttam feketét és szürke színűt is.
A tiédben,hány blende van??
A Bresseren kívül és még a Burgess márkájú távcsövekenél láttam hasonlót.
Üdv:Laci


Tisztelt Laci!

Sajnos nekem meg kellett válnom a tubustól, így nem foglalkoztam tovább a kérdéssel. Csak azt sikerült megtudnom, hogy Ausztriából lett megrendelve.
A bevonatokról itt tudsz tájékozódni:
http://www.makszutov.hu/tudastar/bevonatok.php

Üdvözlettel:
Laci


Szia!

Köszi a választ!
Esetleg valami kép maradt-e a műszeredről, Érdekelne ,ha megoldható.

Üdv:Laci
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”