Tanácskérés

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
szoja
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2018.04.10. 19:48

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: szoja » 2020.02.29. 07:37

Végh Zoli írta:
2020.02.28. 17:18
Okulásként olvasd vissza LV426 kolléga belépőjét és későbbi hozzászólásait ... ős is mellre szívta a segítő szándékú hozzászólásokat , aztán a végén nagyjából ott kötött ki , ami először lett javasolva neki ... ( a stílus is érdekes ) ...
A helyzet azért itt eléggé más volt. Tubusra vonatkozó kérdésre az első válaszok arról szóltak, hogy miért akar AZ fejjel fotózni, illetve milyen hülyeség már goto-ra hagyatkozni, amikor a hardcore csillagász fejből tud mindent és oda forgatja ahova akarja. Ezek egyike sem segítő szándékú válasz, viszont kioktató jellegük van, miközben az eredeti kérdésre semmi se jött. A többi már történelem...
Fehér Tamás
Explore Scientific 102/714 CF APO
Olympus DPS-I 10x50
Istvan88
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.11.03. 20:30

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Istvan88 » 2020.02.29. 09:52

Végh Zoli írta:
2020.02.28. 17:18
Istvan88 írta:
2020.02.27. 21:44
Komoly gond van a fejetekben.
Nem értem hogyan generál egy pár mondatos szerény vélemény és segítségkérés ilyen lavinát?
Eddig pont nem érdekelt ki, mivel, mikor, hogyan észlel vagy fotóz vagy oklival a se...ben alszik szakkönyvekkel a feje alatt.
Most már érdekel mert nem tudom mi közöm van ehhez az egészhez? Nekem nem szabad fotózni?
Bezzeg nagyjaink se..ét tisztára nyaljuk a robottávcsöves év fotója miatt?? Teszek rá ki-hogyan észlel, de ha belémálltok akkor megvédem magam.
A trend nem egyenlő a trendi kifejezéssel, ez utóbbit soha nem használtam. Nem tudom mi ez a gyűlölet, de most már érdekel... Honnan veszitek, hogy nincs meg a tapasztalatom, nem ismerem az éjszakai égboltot? Egy ki..tt tubosról kértem véleményt, és irreleváns, hogy pl milyen mechanikával kergetem a csillagokat.
Sajnálom....de ebben nem akarok részt venni, és az eddig tisztelettel olvasott, figyelt fórumlakók emberi oldala kérdőjeleződik meg.
Okulásként olvasd vissza LV426 kolléga belépőjét és későbbi hozzászólásait ... ős is mellre szívta a segítő szándékú hozzászólásokat , aztán a végén nagyjából ott kötött ki , ami először lett javasolva neki ... ( a stílus is érdekes ) ...
Nem olvasok vissza semmit, nem nekem kell okulnom, hanem nektek magatokba nézni. Részetekről nem érkezett a felvetett témával kapcsolatos segítség, csak elszórakoztattátok magatokat teljesen más irányú hozzászólásokkal.
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.02.29. 11:12

Mint az ovi, komolyan. Most már mindenki leírta, ki miért hülye, úgyhogy innentől privát intézze mindenki a sértődését, egyéb baját. A következő nem szakmai témában hozzászóló, aki erre reagál, figyelmeztetést kap és törlöm a hozzászólását. Ez a téma maradjon meg építő jellegű tanácskozásra, nem méltó ez itt, én sem vagyok rá kíváncsi, meg szerintem más sem.

Szerk.: Már egyet töröltem, nem szeretnék többet, kérlek tartsátok be, hogy a vita témában nem itt írtok.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.02.29. 16:04

Istvan88 írta:
2020.02.29. 09:52
Végh Zoli írta:
2020.02.28. 17:18
Istvan88 írta:
2020.02.27. 21:44
Komoly gond van a fejetekben.
Nem értem hogyan generál egy pár mondatos szerény vélemény és segítségkérés ilyen lavinát?
Eddig pont nem érdekelt ki, mivel, mikor, hogyan észlel vagy fotóz vagy oklival a se...ben alszik szakkönyvekkel a feje alatt.
Most már érdekel mert nem tudom mi közöm van ehhez az egészhez? Nekem nem szabad fotózni?
Bezzeg nagyjaink se..ét tisztára nyaljuk a robottávcsöves év fotója miatt?? Teszek rá ki-hogyan észlel, de ha belémálltok akkor megvédem magam.
A trend nem egyenlő a trendi kifejezéssel, ez utóbbit soha nem használtam. Nem tudom mi ez a gyűlölet, de most már érdekel... Honnan veszitek, hogy nincs meg a tapasztalatom, nem ismerem az éjszakai égboltot? Egy ki..tt tubosról kértem véleményt, és irreleváns, hogy pl milyen mechanikával kergetem a csillagokat.
Sajnálom....de ebben nem akarok részt venni, és az eddig tisztelettel olvasott, figyelt fórumlakók emberi oldala kérdőjeleződik meg.
Okulásként olvasd vissza LV426 kolléga belépőjét és későbbi hozzászólásait ... ős is mellre szívta a segítő szándékú hozzászólásokat , aztán a végén nagyjából ott kötött ki , ami először lett javasolva neki ... ( a stílus is érdekes ) ...
Nem olvasok vissza semmit, nem nekem kell okulnom, hanem nektek magatokba nézni. Részetekről nem érkezett a felvetett témával kapcsolatos segítség, csak elszórakoztattátok magatokat teljesen más irányú hozzászólásokkal.

Magamba néztem és arra jutottam , hogy a kis mechanikádhoz az ED 72/420-as stimmelne , fotózáshoz tökéletes és vizuális nézelődésre is jó , a méretei adta korlátokat figyelembe véve . Hosszútávon meg a mechanikád mérete korlátozza majd a lehetőségeidet , ha tovább szeretnél lépni ... most te szállj magadba ;)
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.02.29. 16:14

Hogy én is érdemben hozzászóljak, nekem nagy álmom (lesz később) fotózáshoz valamelyik az alábbiak közül:

Kicsit drágább kategória, de APO triplet: William Optics Apochromatic refractor AP 51/250 RedCat 51 OTA

Olcsóbb doublet: William Optics Apochromatic refractor AP 61/360 ZenithStar 61 Golden OTA

Ezek a kis tubusok tuti szép leképezést nyújtanak, ezen felül pedig kevésbé mechanika érzékenyek súlyuknál fogva.

A nagy látómező miatt kevésbé érzékenyek a követés pontosságára. Egy Star Adventurer is kitűnő hozzájuk, szerintem a te mechanikádhoz is ilyesmi illene.

Andromédát, kiterjedtebb ködöket, stb. gyönyörűen lehet velük fotózni. Kisebb objektumokra nyilván kevésbé alkalmasak.

Én tuti ilyesmivel kezdeném a fotózást.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.02.29. 16:20

Tüsi írta:
2020.02.29. 16:14
Hogy én is érdemben hozzászóljak, nekem nagy álmom (lesz később) fotózáshoz valamelyik az alábbiak közül:

Kicsit drágább kategória, de APO triplet: William Optics Apochromatic refractor AP 51/250 RedCat 51 OTA

Olcsóbb doublet: William Optics Apochromatic refractor AP 61/360 ZenithStar 61 Golden OTA

Ezek a kis tubusok tuti szép leképezést nyújtanak, ezen felül pedig kevésbé mechanika érzékenyek súlyuknál fogva.

A nagy látómező miatt kevésbé érzékenyek a követés pontosságára. Egy Star Adventurer is kitűnő hozzájuk, szerintem a te mechanikádhoz is ilyesmi illene.

Andromédát, kiterjedtebb ködöket, stb. gyönyörűen lehet velük fotózni. Kisebb objektumokra nyilván kevésbé alkalmasak.

Én tuti ilyesmivel kezdeném a fotózást.

849 euró egy keresőtávcsőért ? :shock:
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.02.29. 16:29

Tüsi írta:
2020.02.29. 16:14
... nekem nagy álmom (lesz később) fotózáshoz valamelyik az alábbiak közül: ...
Ha refraktor, akkor kezdésnek ED doublet akromát, továbblépésnek egyértelműen triplet APO.
Én már "sima" akromátot a 21. században, 2020-ban egész biztosan nem vennék (legfeljebb vezetőtávcsőnek, vagy esetleg, ha nagyon-nagyon kevés a konyhapénz, akkor F/13 fölöttit, kezdő bolygászáshoz).
Az ED-k egyre olcsóbbak, és ha tud valaki X időt egy kaleidoszkópra spórolni, akkor tud 2X-et egy normális ED-re is.
Azért még egy RFT képe is sokkal-sokkal jobb ED üveggel.

Szerintem.

(De tükrösben valamivel komplexebb a lehetőséges sora...)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.02.29. 16:32

Végh Zoli írta:
2020.02.29. 16:20
849 euró egy keresőtávcsőért ? :shock:
Nem.
Ez egy 250mm-es APO teleobjektív; és biztosan jobb sok hasonló fókuszú (és még drágább) fotós telénél...
Pazar mélyég képeket lehet vele lőni!!!

De abban igazad van, hogy keresőként használni olyan, mint egy Ferrari-val boltba járni tejért. :mrgreen:
(Csaba sem arra szánná, ahogy írta is...)


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2020.02.29. 16:41

Jézusom!....
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.02.29. 16:45

Végh Zoli írta:
2020.02.29. 16:20
849 euró egy keresőtávcsőért ? :shock:
Bizony. :) Itt egy review róla, az az Androméda meg Rozetta elég meggyőző szerintem.

Ja és javítanám magam: ez egy quadruplet, nem triplet.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”