Tanácskérés

Lencsés- és tükrös távcsövek
Istvan88
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.11.03. 20:30

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Istvan88 » 2020.02.27. 21:44

Komoly gond van a fejetekben.
Nem értem hogyan generál egy pár mondatos szerény vélemény és segítségkérés ilyen lavinát?
Eddig pont nem érdekelt ki, mivel, mikor, hogyan észlel vagy fotóz vagy oklival a se...ben alszik szakkönyvekkel a feje alatt.
Most már érdekel mert nem tudom mi közöm van ehhez az egészhez? Nekem nem szabad fotózni?
Bezzeg nagyjaink se..ét tisztára nyaljuk a robottávcsöves év fotója miatt?? Teszek rá ki-hogyan észlel, de ha belémálltok akkor megvédem magam.
A trend nem egyenlő a trendi kifejezéssel, ez utóbbit soha nem használtam. Nem tudom mi ez a gyűlölet, de most már érdekel... Honnan veszitek, hogy nincs meg a tapasztalatom, nem ismerem az éjszakai égboltot? Egy ki..tt tubosról kértem véleményt, és irreleváns, hogy pl milyen mechanikával kergetem a csillagokat.
Sajnálom....de ebben nem akarok részt venni, és az eddig tisztelettel olvasott, figyelt fórumlakók emberi oldala kérdőjeleződik meg.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2020.02.27. 22:00

Istvan88: ha úgy érzed, valaki konkrétan beléd állt, akkor ezt vele rendezd el.
Abban igazad van, hogy néha elhangzik egy-egy érzelmektől túlfűtött mondat, de ahogy ezt már rengetegszer leírtuk itt, egy sör mellett ez biztosan nem így történne.
Itt a hsz-folyam vége felé érdemi diskurzus folyt, ez érték, a többit át kell lapozni és béke mindenkinek.
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.02.27. 22:30

Istvan88 írta:
2020.02.27. 21:44
Komoly gond van a fejetekben.
Nem értem hogyan generál egy pár mondatos szerény vélemény és segítségkérés ilyen lavinát?
Eddig pont nem érdekelt ki, mivel, mikor, hogyan észlel vagy fotóz vagy oklival a se...ben alszik szakkönyvekkel a feje alatt.
Most már érdekel mert nem tudom mi közöm van ehhez az egészhez? Nekem nem szabad fotózni?
Bezzeg nagyjaink se..ét tisztára nyaljuk a robottávcsöves év fotója miatt?? Teszek rá ki-hogyan észlel, de ha belémálltok akkor megvédem magam.
A trend nem egyenlő a trendi kifejezéssel, ez utóbbit soha nem használtam. Nem tudom mi ez a gyűlölet, de most már érdekel... Honnan veszitek, hogy nincs meg a tapasztalatom, nem ismerem az éjszakai égboltot? Egy ki..tt tubosról kértem véleményt, és irreleváns, hogy pl milyen mechanikával kergetem a csillagokat.
Sajnálom....de ebben nem akarok részt venni, és az eddig tisztelettel olvasott, figyelt fórumlakók emberi oldala kérdőjeleződik meg.
Szerintem ne vedd magadra, ez nem rólad szól, hanem egyfajta jelenségről ami megfigyelhető manapság. Csak a te témád indította el a gondolatlavinát. Nem kell védeni magad, nincs kivel szemben. Én is szeretnék majd fotózni, nem bűn az. :) Csak sajnos sokan nem akarnak semmi mást, csak menő képet lőni és kiposztolni - ezt sajnálja Péter és Pisti. Az égbolt azonban ennél sokkal többről szól, és én is amellé állok, hogy a vizuális észlelést kár kihagyni (megint nem rólad van szó!). A fotózásban inkább a technika érdekel, illetve a feldolgozás, nem a végeredmény, sem az, hogy mit kezdek a képpel. Valószínűleg a családomnak megmutatom, de ennyi. Máshol is írtam, az odáig vezető út az érdekes számomra, nem az, hogy mi lesz a vége. Azonban én két külön hobbiként tekintek a vizuális észlelésre és az asztrofotózásra, mert más a célja számomra. Természetesen az elsődleges a vizuális észlelés, ezért is vettem ennek megfelelő távcsövet.

Azt viszont nem szeretném, ha gerjedne itt a harag részedről, én úgy látom nem bántott senki, csak te vetted magadra. Ne tedd.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2020.02.28. 02:02

Istvan88 írta:
2020.02.27. 21:44
Komoly gond van a fejetekben.
Nem értem hogyan generál egy pár mondatos szerény vélemény és segítségkérés ilyen lavinát?
Eddig pont nem érdekelt ki, mivel, mikor, hogyan észlel vagy fotóz vagy oklival a se...ben alszik szakkönyvekkel a feje alatt.
Most már érdekel mert nem tudom mi közöm van ehhez az egészhez? Nekem nem szabad fotózni?
Bezzeg nagyjaink se..ét tisztára nyaljuk a robottávcsöves év fotója miatt?? Teszek rá ki-hogyan észlel, de ha belémálltok akkor megvédem magam.
A trend nem egyenlő a trendi kifejezéssel, ez utóbbit soha nem használtam. Nem tudom mi ez a gyűlölet, de most már érdekel... Honnan veszitek, hogy nincs meg a tapasztalatom, nem ismerem az éjszakai égboltot? Egy ki..tt tubosról kértem véleményt, és irreleváns, hogy pl milyen mechanikával kergetem a csillagokat.
Sajnálom....de ebben nem akarok részt venni, és az eddig tisztelettel olvasott, figyelt fórumlakók emberi oldala kérdőjeleződik meg.



Istvan88 ha vissza olvasod amit írtam, -ahogy Tüsi helyesen fogalmaz- elindítva a gondolatlavinát, rájössz, hogy még csak meg se próbáltam neked, illetve téged kritizálni. mért is tenném? Nem is ismerlek! A jelenség, amiről beszéltünk létező, de ismered a mondást; akinek nem inge, ne vegye magára. Nos te se tedd, főleg ahogy mondod, már éveket töltöttél az ég alatt, és ismered az eget. Hanem azért megkérlek, ezt az arrogáns nyelvezetet szerintem ne feszítsd túl. Itt nekem lenne okom megsértődni, nem neked.

(Személy szerint én amúgy egyetlen nagyjaink se**ét se nyalom tisztára a robottávcsöves év fotója miatt.) :? :?

Egy szó mint száz: BÉKE, az ég mindenkié!
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.02.28. 09:20

Csillagos Pisti írta:
2020.02.28. 02:02
Istvan88 írta:
2020.02.27. 21:44
Komoly gond van a fejetekben.
Nem értem hogyan generál egy pár mondatos szerény vélemény és segítségkérés ilyen lavinát?
Eddig pont nem érdekelt ki, mivel, mikor, hogyan észlel vagy fotóz vagy oklival a se...ben alszik szakkönyvekkel a feje alatt.
Most már érdekel mert nem tudom mi közöm van ehhez az egészhez? Nekem nem szabad fotózni?
Bezzeg nagyjaink se..ét tisztára nyaljuk a robottávcsöves év fotója miatt?? Teszek rá ki-hogyan észlel, de ha belémálltok akkor megvédem magam.
A trend nem egyenlő a trendi kifejezéssel, ez utóbbit soha nem használtam. Nem tudom mi ez a gyűlölet, de most már érdekel... Honnan veszitek, hogy nincs meg a tapasztalatom, nem ismerem az éjszakai égboltot? Egy ki..tt tubosról kértem véleményt, és irreleváns, hogy pl milyen mechanikával kergetem a csillagokat.
Sajnálom....de ebben nem akarok részt venni, és az eddig tisztelettel olvasott, figyelt fórumlakók emberi oldala kérdőjeleződik meg.



Istvan88 ha vissza olvasod amit írtam, -ahogy Tüsi helyesen fogalmaz- elindítva a gondolatlavinát, rájössz, hogy még csak meg se próbáltam neked, illetve téged kritizálni. mért is tenném? Nem is ismerlek! A jelenség, amiről beszéltünk létező, de ismered a mondást; akinek nem inge, ne vegye magára. Nos te se tedd, főleg ahogy mondod, már éveket töltöttél az ég alatt, és ismered az eget. Hanem azért megkérlek, ezt az arrogáns nyelvezetet szerintem ne feszítsd túl. Itt nekem lenne okom megsértődni, nem neked.

(Személy szerint én amúgy egyetlen nagyjaink se**ét se nyalom tisztára a robottávcsöves év fotója miatt.) :? :?

Egy szó mint száz: BÉKE, az ég mindenkié!
Azért elég gyakori, hogy az emberek a magánvéleményüket szellentgetik egy szakmai fórumon, bár ez már régen nem az.
Ez a fajta szubjektivitás egy szépségversenyen vagy egy divatbemutatón elmegy.
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.02.28. 09:36

mizar írta:
2020.02.28. 09:20
Azért elég gyakori, hogy az emberek a magánvéleményüket szellentgetik egy szakmai fórumon, bár ez már régen nem az.
Ez a fajta szubjektivitás egy szépségversenyen vagy egy divatbemutatón elmegy.
Mert kellene 1 vagy több szakmai moderátor, ami jelenleg nincs. Így mindenki ír amit akar, max. néha valaki helyreteszi a dolgokat.
Remélhetőleg ez is hamarosan meg fog változni, bár nincs semmi konkrétum egyelőre.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.02.28. 09:51

mizar írta:
2020.02.28. 09:20
Azért elég gyakori, hogy az emberek a magánvéleményüket szellentgetik egy szakmai fórumon, ...
Ha odaírja, hogy ez magánvélemény, akkor ez nem gond (persze ez a nyelvezettől is függ...).
De ha tényként állítja be a hülyeséget, akkor az itt nem megy el. (Gézával pl. nekem ez volt a bajom.)
Még ha a "szakmai színvonalat" adott esetekben érheti is kritika, mégiscsak ez az MCSE fóruma, és nem a FB (ami Isten tudja, hogy meddig működik még...). S ez még akkor is így van, ha az utóbbinak nagyobb a látogatottsága - egyelőre... ;)

Bocsánat a topic-idegen off-ért, de én csak válaszoltam egy felvetésre. :lol:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.02.28. 10:02

Attila írta:
2020.02.28. 09:51
mizar írta:
2020.02.28. 09:20
Azért elég gyakori, hogy az emberek a magánvéleményüket szellentgetik egy szakmai fórumon, ...
Ha odaírja, hogy ez magánvélemény, akkor ez nem gond (persze ez a nyelvezettől is függ...).
De ha tényként állítja be a hülyeséget, akkor az itt nem megy el. (Gézával pl. nekem ez volt a bajom.)
Még ha a "szakmai színvonalat" adott esetekben érheti is kritika, mégiscsak ez az MCSE fóruma, és nem a FB (ami Isten tudja, hogy meddig működik még...). S ez még akkor is így van, ha az utóbbinak nagyobb a látogatottsága - egyelőre... ;)

Bocsánat a topic-idegen off-ért, de én csak válaszoltam egy felvetésre. :lol:


MDA
Nem így gondoltam, ez igaz amit írsz, csak nem akartam már fokozni tovább.
Nem a magánvéleménnyel van a gondom.
Mindegy, hagyjuk.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.02.28. 17:18

Istvan88 írta:
2020.02.27. 21:44
Komoly gond van a fejetekben.
Nem értem hogyan generál egy pár mondatos szerény vélemény és segítségkérés ilyen lavinát?
Eddig pont nem érdekelt ki, mivel, mikor, hogyan észlel vagy fotóz vagy oklival a se...ben alszik szakkönyvekkel a feje alatt.
Most már érdekel mert nem tudom mi közöm van ehhez az egészhez? Nekem nem szabad fotózni?
Bezzeg nagyjaink se..ét tisztára nyaljuk a robottávcsöves év fotója miatt?? Teszek rá ki-hogyan észlel, de ha belémálltok akkor megvédem magam.
A trend nem egyenlő a trendi kifejezéssel, ez utóbbit soha nem használtam. Nem tudom mi ez a gyűlölet, de most már érdekel... Honnan veszitek, hogy nincs meg a tapasztalatom, nem ismerem az éjszakai égboltot? Egy ki..tt tubosról kértem véleményt, és irreleváns, hogy pl milyen mechanikával kergetem a csillagokat.
Sajnálom....de ebben nem akarok részt venni, és az eddig tisztelettel olvasott, figyelt fórumlakók emberi oldala kérdőjeleződik meg.
Okulásként olvasd vissza LV426 kolléga belépőjét és későbbi hozzászólásait ... ős is mellre szívta a segítő szándékú hozzászólásokat , aztán a végén nagyjából ott kötött ki , ami először lett javasolva neki ... ( a stílus is érdekes ) ...
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2020.02.28. 17:25

Vizi Péter írta:
2020.02.27. 21:02
200/1950.
Totális antitrend a nem fényerős newton, pedig rettentő könnyen szuper minőségű távcsövet lehet építeni belőle.
Leírtam a Meteorba pár éve a saját 140/1355-ösöm készítését és a tapasztalatokat, kedvcsinálónak. De ma már mindenki fotózni akar (aztán nem fog, vagy ha igen, elkészíti a 2568796452. Orion-köd fotót), a távcsőbe való ún. "belenézés" már lassan érthetetlen fogalommá korcsosul. Fotózni kell és posztolni. Ez a trendi.
De ez nem a mi problémánk :-)
Igazából 200/1800-asra vadásztam , de ez jött szembe ;) Nem volt egyszerű kiimádkozni az ötvenéves tubusából . De végül szerencsés leletnek bizonyult , mert kiderült , hogy Zsámba Pityu már újracsiszolta a felületet és az aluzása is új . Nyitott tubusú , szétszedhető dobson lesz belőle . Nagyon tetszenek az amcsi oldalakon látható szerelések .
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”