Tanácskérés

Lencsés- és tükrös távcsövek
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.09.09. 13:41

Ezt nézegetve, elment a napom... http://www.astrosurf.com/re/telescopes.html
Fajsz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.09.20. 17:16

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Fajsz » 2017.10.28. 00:12

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a Galileiscope-mal kapcsolatban. A minap érkezett meg sikerült összeraknom. Egy olyan problémám van vele, hogy az ég fele fordítva gyakorlatilag semmit nem látok vele. Ha közeli fényforrás felé fordítom azt érzékeli de az égből semmit. Próbáltam barlow lencsével meg nélküle is. Valamelyik lencsét rosszul rakhattam be? Van valakinek tapasztalata ezzel a távcsővel?
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2017.10.28. 11:51

Valamit rosszul raktál össze az okulár felőli oldalon.
Az objektív gondolom a helyén van, az annyira adja magát.
A tubus túlvégébe belemegy a 17,5 cm hosszú cső (a kihuzat) úgy, hogy a klipszes végébe megy az okulár (csak a 4 centis okulártest, semmi egyéb toldó!), a másik vége megy a tubusba. Méghozzá úgy, hogy a tubus belsejében, kb. 7 centire a végétől van egy perem, a kihuzat csövének vége ezen a peremen belül, azaz az objektív felé kell, hogy essen! Ha ez megvan, rá lehet húzni a kihuzatról a tubus végét összetartó szorítógyűrűt a tubusra és máris a helyén van a kihuzat, amit ütközésig be lehet tolni illetve max. 9,5cm-re kihúzni.
Okulárból azt tedd bele elsőre, aminek nagyobb a szemlencséje.
Fajsz
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017.09.20. 17:16

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Fajsz » 2017.10.28. 20:28

Köszönöm ez segített. Nappal ki is tudtam próbálni működött frankón. A Barlow-val egyenlőre nem kísérletezem. Annyit szeretnék még kérdezni hogy a kihuzatnak mi a pontos kezelése? Nappal sikerült az élességet beállítani a közeli rádiótoronyra de gondolom a csillagokra az nem feltétlen megfelelő.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2017.10.29. 00:59

Ha így raktad össze, ahogy mondtam, lesz a kihuzatnak elég útja a végtelenre fókuszálni. Próbáld a Holdon!
atiacs
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.06.13. 21:38

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: atiacs » 2018.03.08. 19:16

Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni.
Apróhirdetésben találtam egy Celestron NexStar 8 SE-t viszont van egy "kis" hibája, (Javítsatok ki ha most baromságot írok) a korrekciós lemezen 3- repedés van. kérdésem az lenne, hogy ezt lehet-e cserélni, és kb mennyibe kerülne a javítása? Csatolom a képet, (remélem mindent jól csinálok).
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: pisza » 2018.03.08. 19:32

Nem akarlak elkeseríteni, de ha a főtükör tört volna darabokra az is jobb lett volna.
Gondolom a domború segéd megúszta a meniszkusz törését.
Kurucz Jani itt nagy mestere ezeknek a katadioptriusoknak, szerintem a a pontot ő tudja rárakni

Tisza Csaba
atiacs
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.06.13. 21:38

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: atiacs » 2018.03.08. 20:14

Szia pisza!
Köszönöm a gyors reakciót!
Még nem láttam a távcsövet, csak képen, de ha elfogadható összegbe kerülne a javítása, akkor lehet megvásárolnám. Ezért is kérdezlek titeket itt, hátha tud valaki segíteni.Nem ismerem Kurucz Janit, (tulajdonképpen senkit sem ismerek) de hátha ő is fogja ezt olvasni, és tud majd segíteni. Köszi mégegyszer!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.03.08. 20:41

atiacs írta:Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni. ...


Ezt csak gyári korrekciós lemezre lehet cserélni.

Az alábbi oldalon van a Celestron központi support-címe, írj egy levelet nekik, és kérdezd meg az árát:
https://www.celestron.com/pages/technical-support

A javítás ingyen van, mert egy csavarhúzóval bárki kicseréli, és kollimálhatja, de maga az optikai elem szerintem nem lesz olcsó (+szállítás, vám, áfa...).


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
atiacs
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.06.13. 21:38

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: atiacs » 2018.03.08. 21:33

Köszönöm az infót!
Utánanézek, hátha nem kerül "csillagászati" összegbe.
Valakinek esetleg van tapasztalata evvel a távcsővel kapcsolatban?
Bolygókra, Napmegfigyelésre, mély ég objektumokra, esetleg fotózásra, mi az amire a legjobban lehetne használni? Ne haragudjatok, de teljesen kezdő vagyok.
Köszönöm a segítséget!
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”