Tanácskérés

Lencsés- és tükrös távcsövek
hajnal
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.01.08. 20:34

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: hajnal » 2017.04.30. 20:32

Nagyon köszönöm a tanácsokat, linkeket ! Átböngésztem mindet.

Azimutális állvánnyal nem vagyok kibékülve, van egy AZ2-m. Nem fekszik, hogy igényli a csavarok fél-1 percenként történő csavargatását. Többet voltam elfoglalva a tekergetéssel mint a csillagos égbolttal. Valamikor lehet túl is húztam őket mert elkezdett lötyögni az egész, onnan kezdve gyötrelem volt beállítani.

Dobson meg sem fordult a fejemben de most elgondolkodtam rajta :)

A tanácsaitokkal felvilágosultabb lettem, ezeket megfogadva keresgetem tovább a távcsövet ami valahol rám vár :)
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2017.05.01. 21:11

hajnal írta:Nagyon köszönöm a tanácsokat, linkeket ! Átböngésztem mindet.

Azimutális állvánnyal nem vagyok kibékülve, van egy AZ2-m. Nem fekszik, hogy igényli a csavarok fél-1 percenként történő csavargatását. Többet voltam elfoglalva a tekergetéssel mint a csillagos égbolttal. Valamikor lehet túl is húztam őket mert elkezdett lötyögni az egész, onnan kezdve gyötrelem volt beállítani.

Dobson meg sem fordult a fejemben de most elgondolkodtam rajta :)

A tanácsaitokkal felvilágosultabb lettem, ezeket megfogadva keresgetem tovább a távcsövet ami valahol rám vár :)

Dobson távcső is azimutális szerelésű :)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
hajnal
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.01.08. 20:34

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: hajnal » 2017.05.01. 21:28

SzarkaLevente írta:
hajnal írta:Nagyon köszönöm a tanácsokat, linkeket ! Átböngésztem mindet.

Azimutális állvánnyal nem vagyok kibékülve, van egy AZ2-m. Nem fekszik, hogy igényli a csavarok fél-1 percenként történő csavargatását. Többet voltam elfoglalva a tekergetéssel mint a csillagos égbolttal. Valamikor lehet túl is húztam őket mert elkezdett lötyögni az egész, onnan kezdve gyötrelem volt beállítani.

Dobson meg sem fordult a fejemben de most elgondolkodtam rajta :)

A tanácsaitokkal felvilágosultabb lettem, ezeket megfogadva keresgetem tovább a távcsövet ami valahol rám vár :)

Dobson távcső is azimutális szerelésű :)


Igen de egyszerűbb lenne a kezelése vagy rosszul gondolom ?
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2017.05.01. 22:27

hajnal írta:Igen de egyszerűbb lenne a kezelése vagy rosszul gondolom ?

Azimutális állványnál (ha nem motorizált) akkor különösen nagyobb nagyításon meglehetősen gyakran kell odébblökni a zsámolyt. Az, hogy ez mennyire egyszerű, sokmindentől függ. Egy AZ-2-nél egészen biztosan egyszerűbb :)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
hajnal
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.01.08. 20:34

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: hajnal » 2017.05.02. 05:46

SzarkaLevente írta:
hajnal írta:Igen de egyszerűbb lenne a kezelése vagy rosszul gondolom ?

Azimutális állványnál (ha nem motorizált) akkor különösen nagyobb nagyításon meglehetősen gyakran kell odébblökni a zsámolyt. Az, hogy ez mennyire egyszerű, sokmindentől függ. Egy AZ-2-nél egészen biztosan egyszerűbb :)


Meggyőztél :D
mozso18
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2017.04.02. 15:29

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: mozso18 » 2017.05.02. 13:58

hajnal írta:Nagyon köszönöm a tanácsokat, linkeket ! Átböngésztem mindet.

Azimutális állvánnyal nem vagyok kibékülve, van egy AZ2-m. Nem fekszik, hogy igényli a csavarok fél-1 percenként történő csavargatását. Többet voltam elfoglalva a tekergetéssel mint a csillagos égbolttal. Valamikor lehet túl is húztam őket mert elkezdett lötyögni az egész, onnan kezdve gyötrelem volt beállítani.

Dobson meg sem fordult a fejemben de most elgondolkodtam rajta :)

A tanácsaitokkal felvilágosultabb lettem, ezeket megfogadva keresgetem tovább a távcsövet ami valahol rám vár :)


Azért mindenképp próbálj ki egy dobsont. Lehet, hogy Neked bejön. :)
Mielőtt én vettem a távcsövemet, kipróbáltam mindent megfigyelés közben.
A dobson állítgatása számomra nem volt kényelmes. Poláriszban próbáltam.
Csak az equatoriális maradt. Egyszerű a kezelése. Csak egy kart kell tekerni miután ráálltál a célra. Óragéppel egyet sem. :)
150/750 newton, EQ3 van. Autó csomagterében elfér, még könnyen rakosgatható, mozgatható, de szabadszemes megfigyeléshez elég stabil. A többi cucc is elfér mellette a csomagtartóban. Teraszra kivinni, behozni a nappaliba nem gond. (kb 20 kg)
Számomra most elég, megfelelő a nagyítása. Használtan nem volt horror az ára.
A kollimálásával épp most bajlódom, de egyszer úgyis összejön. :) Már így is rengeteg élményt adott a családnak!
chip
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2014.08.12. 20:12

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: chip » 2017.05.04. 12:36

hajnal: 150/750, dobsonon? a dobsontól nem kell félni, nagyon könnyen megszokható és megszerethető. én kényszerűségből már eq-t használok, de a dobsont mindenképp ezerszer mobilisabb eszköznek tartom bármilyen eq mechanikánál. ráadásul némi kézügyességgel akár otthon is könnyű dobson állványt készíteni, fillérekből, de legalábbis egy fél eq1 árából biztosan kihozható teflon csúszócsapágyastól, bútorlapostól.

használtan 200/1n00 is beleférne a keretbe dobsonon szerintem, az már fényszennyezett égen is használható, ellenben kicsit nehezebb vele mozgolódni (de nem lehetetlen).
Simax
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2015.06.10. 23:25

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Simax » 2017.05.04. 18:24

Tudna valaki nekem abban segíteni hogy hol keressek vagy rendeljek olyan fogaskerék párt amit hernyocsavaros modon lehet rogziteni es ki is szállítják?
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.05.04. 19:20

Itt kéne kőrűlnézni, a gőzgépesek használnak ilyesmiket gyakran..http://www.sryforum.atw.hu/
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2017.05.04. 20:00

Simax írta:Tudna valaki nekem abban segíteni hogy hol keressek vagy rendeljek olyan fogaskerék párt amit hernyocsavaros modon lehet rogziteni es ki is szállítják?


Szia!

http://www.mibim.hu/hajtastechnika
Nekik van előfúrt, és nem előfúrt is.

Üdv:
Gergő
Üdv:
Gergő (RKM)
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”