APO refraktorok

Lencsés- és tükrös távcsövek
.géza

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.04.29. 23:00

Pld. mint ez is : https://petapixel.com/2017/07/05/guy-ph ... oy-camera/ hasonló. Ostoba emberek nem ismerik fel a játékot. Régi dolog. Einsteinnek is remek humora volt....
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
mizar

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.04.30. 03:30

Sziasztok!
A bolygó gyönyörű, megcsináltam az ablak - tesztet is, délután részletesen leírom a tapasztaltakat.
Nagy meglepetés nincs, érdekes volt.
ruszatti

Hozzászólás Szerző: ruszatti » 2019.04.30. 12:07

Az a baj az ablakon át történő távcsövezéssel, hogy jelentős fényszóródást és asztigmatizmust okoz. A legideálisabb képet persze akkor kapnánk, ha közel merőleges irányban néznénk át az ablakon. Ráadásul, a kettős üvegezésű ablakoknál úgy tudom van valamilyen polimer hőszigetelő réteg is. De a legfontosabb, hogy a távcső optikájánál lényegesen rosszabb üvegfelület erősen lerontja a látott képet. Egy pár alkalommal én is kipróbáltam, de csak kisebb nagyításokkal. Holdnál még élvezhető is volt valamennyire, Orion-köd is szépen látszott, de csillagoknál és bolygóknál már nagyon torz képet produkált, természetesen. Minőségi képet ne várjon, aki ablakon át távcsövezik.
De szerintem most már inkább az APO kategóriás távcsövekkel kellene ebben a topikban foglalkozni.
Carton 60/910, Skywatcher 120/1000+EQ5 GoTo
7x50 Tento, 10x50 Tento, Nikon Aculon 10x50
popey37

Hozzászólás Szerző: popey37 » 2019.04.30. 13:54

LV426 írta:
2019.04.29. 21:16
A hűvös éjszakákon pontosabban hajnalokon kelt és kel fel most is a Jupiter már jó pár hónapja... Az őszi és téli hónapok hajnalai és éjszakái nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem meglehetősen hangulatrontó tud lenni ezért is döntöttem úgy hogy a házból az ablaküvegen keresztül nézelődök. Nincs radiátor sem semmilyen más olyan dolog az ablak körül ami még plusszban ronthatná a képminőséget és modern műanyag ablakon keresztül végzem a nézelődést és ahogy írtam már korábban: egyáltalán nem romlik annyit az okulárban látott kép hogy késztetést érezzek arra hogy igen is ki kellene pakolni, nem tudom hogy miért vagytok legtöbben ennyire kiakadva rajtam és Gézán hogy mi úgymond így is csillagászkodunk... Próbáljátok ki ti is a Jupiteren ezt a fajta megfigyelést... Örülök hogy már van is rá jelentkező.
én meg mult héten vettem egy mustangot, de a szalonban lekorlátoztattam 80 km/ órára. nehogymár menjen 300-at. :)
Végh Zoli

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2019.04.30. 19:23

LV426 írta:
2019.04.29. 21:16
A hűvös éjszakákon pontosabban hajnalokon kelt és kel fel most is a Jupiter már jó pár hónapja... Az őszi és téli hónapok hajnalai és éjszakái nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem meglehetősen hangulatrontó tud lenni ezért is döntöttem úgy hogy a házból az ablaküvegen keresztül nézelődök. Nincs radiátor sem semmilyen más olyan dolog az ablak körül ami még plusszban ronthatná a képminőséget és modern műanyag ablakon keresztül végzem a nézelődést és ahogy írtam már korábban: egyáltalán nem romlik annyit az okulárban látott kép hogy késztetést érezzek arra hogy igen is ki kellene pakolni, nem tudom hogy miért vagytok legtöbben ennyire kiakadva rajtam és Gézán hogy mi úgymond így is csillagászkodunk... Próbáljátok ki ti is a Jupiteren ezt a fajta megfigyelést... Örülök hogy már van is rá jelentkező.

Hát ugye egy arasznyi távcsővel tényleg nincs értelme kimenni fagyoskodni :lol:
Csillagos Pisti

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2019.05.10. 19:53

Imre írta:
2019.04.29. 19:01
Ami azt illeti egy-két új belépő jobb lenne, ha kezdetben visszafogottabban, szerényebben, inkább kérdezne itt a fórumon, megválasztva a témának megfelelő helyet. Az régieknek meg csak súgva mondom, hogy irányítsák a megfelelő helyre az újakat, és ha már egyikük megtette, avagy válaszolt, akkor a többiek már hagyják figyelmen kívül a rossz helyre írott bejegyzést.......

Imre ez fantasztikusan jól hangzik ELMÉLETBEN, de az élet másképp működik sokszor. Lásd konfliktus itt.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”