APO refraktorok

Lencsés- és tükrös távcsövek
vadfene
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.06.19. 17:12

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: vadfene » 2019.04.28. 23:03

LV426 írta:
2019.04.28. 22:49
De Csillagos Pisti nem kell válaszolni minden kérdésemre, én senkit nem kötelezek erre. Ha abszolút megválaszolatlan marad egy adott kérdésem az is jobb mint hogy lavinát indítotok itt legtöbben a provokatív és sértő kommentekkel. Nem igaz hogy nem tudtok normálisak lenni B+. Ha az álltalam leírt dolgok egyes emberek számára baromság akkor lehet tovább lapozni ennyire egyszerű.
csak tudod járnak ide más kezdők is, az ő kedvükért kell világossá tenni, ha valaki hülyeséget ír. Provokatív pedig te vagy, ahelyett hogy tanulnál nálad tapasztaltabbaktól, ontod a hülyeségeket. 3 hónapja még "csillagvizsgálónak" hívtad a távcsövet, most meg kijelented, hogy mindenki hülye csak te vagy helikopter.
Ez a facebookra való viselkedés, oda mindenki olyat szarik amilyet akar, úgyis megy a levesbe pár nap után.
A csillagváros fórum azonban hazánk legnagyobb amatőrcsillagász fóruma, több év, többezer hozzászólása, valóban hozzáértő tapasztalt kollégáktól.
Magamat nem sorolom egyébként közéjük, ezért is hallgatok és olvasok inkább. Javaslom neked is.

Komolyan úgy viselkedsz, mint egy óvodás aki beszabadul a Széchényi könyvtárba, és nekiáll lexikonokat kiszínezni zsírkrétával, mert szerinte az úgy szebb lesz.
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2019.04.28. 23:07

Mond már el nekem kedves Csillagos Pisti hogy én miért fúrtam bele a süllyedő hajóba ? Igaz volt minden mondatom amit írtam , nem tapasztaltam jelentősebb romlást ablaküvegen keresztül sem és le írtam hogy egyetértek hogy szabad ég alatt természetesen sokkal jobb a leképezés. Valamint kérdést tettem fel hogy vajon azért nem romlik jelentősen a képminőség ablaküvegen keresztül mert hogy aránylag jó cuccokat használok ?!?! Mind ezzel én miért fúrtam bele a "süllyedő hajóba" ? Te irkálsz baromságokat össze-vissza nem én. Maximális tisztelettel kérdezgetek és kommunikálok itt de állandóan a provokálás és a sértegetés zajlódik. Mind ebből eredően elég nyilvánvaló és tükörtiszta hogy az álltalad megnevezett " süllyedő hajóba " egyáltalán nem én fúrkálok bele hanem mind azon emberkék akik hatalmas előszeretettel sértegetnek és provokálnak itt másokat úgy mint pl. te !
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2019.04.28. 23:10

vadfene te egy reménytelen eset vagy de tényleg halál komolyan te gyógyíthatatlan vagy. Bármit is írsz, többé nem reagálok az irományaidra mert nem ér annyit az egész mert abszolút gyengeelméjű vagy.
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2019.04.28. 23:15

LV426 írta:
2019.04.28. 23:07
Mond már el nekem kedves Csillagos Pisti hogy én miért fúrtam bele a süllyedő hajóba ? Igaz volt minden mondatom amit írtam , nem tapasztaltam jelentősebb romlást ablaküvegen keresztül sem és le írtam hogy egyetértek hogy szabad ég alatt természetesen sokkal jobb a leképezés. Valamint kérdést tettem fel hogy vajon azért nem romlik jelentősen a képminőség ablaküvegen keresztül mert hogy aránylag jó cuccokat használok ?!?! Mind ezzel én miért fúrtam bele a "süllyedő hajóba" ? Te irkálsz baromságokat össze-vissza nem én. Maximális tisztelettel kérdezgetek és kommunikálok itt de állandóan a provokálás és a sértegetés zajlódik. Mind ebből eredően elég nyilvánvaló és tükörtiszta hogy az álltalad megnevezett " süllyedő hajóba " egyáltalán nem én fúrkálok bele hanem mind azon emberkék akik hatalmas előszeretettel sértegetnek és provokálnak itt másokat úgy mint pl. te !

Vadfene kolléga mindent tökéletesen elmondott azt gondolom, és nekem sincs mit mondanom már.
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2019.04.28. 23:22

Szerintem nem tudjátok befogni addig a szátokat míg nem próbáltok ki egy APO refraktort jó minőségű okulárokkal ablaküvegen keresztül de én azt mondom hogy nekem elég belőletek az szent biztos. Innentől nem állok le veletek vitatkozni mert tompa elvakultak vagytok.
LV426
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2019.01.10. 08:37

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: LV426 » 2019.04.28. 23:24

Ti osztjátok az észt a kezdőknek. Remek. Ne csodálkozzatok hogy ez a fórum süllyed mint egy hajó.
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2019.04.28. 23:26

LV426 írta:
2019.04.28. 23:24
Ti osztjátok az észt a kezdőknek. Remek. Ne csodálkozzatok hogy ez a fórum süllyed mint egy hajó.

Eddig rajtad kívül senki nem panaszkodott a fórumra, de érdekes.
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2019.04.28. 23:27

LV426 írta:
2019.04.28. 23:22
Szerintem nem tudjátok befogni addig a szátokat míg nem próbáltok ki egy APO refraktort jó minőségű okulárokkal ablaküvegen keresztül de én azt mondom hogy nekem elég belőletek az szent biztos. Innentől nem állok le veletek vitatkozni mert tompa elvakultak vagytok.

:mrgreen:


LV426:

"Továbbá egyéb kérdés : Érdemes ezektől is jobb,drágább,felsőbb kategóriás okulárokat vásárolni az említett 72/420 APO távcsövemhez a jobb leképezés érdekében ? Ha igen milyet ?"



Ó hogyne! 1mm-es, a létező legmodernebb, borzalmasan szuper okulár 170°-os látómezővel + Hiper, rettentően nagyonszuper apo Barlow 5x!!!

Illetve kettő ablaktábla: egyik vízszintesen, másik függőlegesen elhelyezve. Legyen köztük 3mm rés, cirkuláljon a levegő köztük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csillagos Pisti 2019.04.29. 17:14-kor.
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.04.29. 07:10

LV426 írta:
2019.04.28. 23:24
Ti osztjátok az észt a kezdőknek. Remek. Ne csodálkozzatok hogy ez a fórum süllyed mint egy hajó.
Szerintem ne kapjátok fel a vizet ennyire, mert ez a téma nem ér annyit. Azért, mert felesleges azt bizonygatni, hogy az ablaküvegen kilátunk, a fény pedig bejön rajta. Az ablak azért van. A mai gyártástechnológia érdeme, hogy akár csillagászkodni is lehet ablakon keresztül, mert az üveg felülete a régebbi üvegekhez képest sokal egyenletesebb, a két üveg között nem levegő van, hanem valami nemesgáz, így mindössze 2 üveg - levegő felület adódik hozzá az optikához. A kisebb lencsék abszolut előnyben vanak ebben az esetben a nagy optikákhoz képest. Kicsit ellentmondásos a helyzet ezért, mert éppen a kisebb lencsés távcsöveket lehet akár percekre is kivinni a szabadba, de azok csábítanak is arra, hogy a szobában pizsamában az ágyból kukucskáljunk. Kinek a pap, kinek a papné.
Számomra ez a hobbi egy természetközeli élmény is egyben, de technikailag természetesen lehet a lakásból is észlelni. A kép nem lesz élvezhetetlen, de azért nem éri el azt a szintet, hogy erről szakmailag kellene vitázni.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.04.29. 07:30

LV426 írta:
2019.04.28. 23:24
Ti osztjátok az észt a kezdőknek. Remek. Ne csodálkozzatok hogy ez a fórum süllyed mint egy hajó.
Néhány hónapos gyakorlattal a hátam mögött egy ilyen kis átmérőjű távcsővel talán még én sem érzékeltem volna lényeges különbséget az ablaküvegen át látott és a szabadból észlelt kép között. Mert pár hónap alatt még nem fejleszthettem ki a távcsővel észlelés képességét, amiről ezerszer írtunk már és amit minden, sok éves tapasztalattal bíró amatőr tud.

Ez azonban nem írja felül sem a fizikát, sem azt, hogy tapasztalatlanul ne adjunk tanácsot, mert megtévesztő.

Nem azt írtad, hogy "gyerekek, én nem látok különbséget a bent/kint látott kép között, nekem ez így tetszik", hanem ezt: "Természetesen tény és való hogy szebb,élesebb,tisztább képet láthatunk az okulárba a szabad ég alatt de nem sokkal mint ablaküvegen keresztül".

Ezek után nem kell védened az ablakon át észlelést, hisz magad is láttad a különbséget, csak a kényelmed számodra fontosabb a több részlet megpillantásánál. Egy egyéni döntés, jogod van hozzá.

A kérdésedre válaszolva, hogy érdemes-e a meglévőknél jobb okulárokat venni a bentről észleléshez: persze. Minden hoz egy kis javulást.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”