APO refraktorok

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
popey37
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.04.12. 17:52

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: popey37 » 2022.02.05. 21:50

cbo írta:
2022.02.05. 17:08
popey37 írta:
2022.02.05. 16:29
csak egy kérdés: meddig fogjátok még rágni ezt a csontot?
kicsit elvonatkoztatva a csillagászattól:
kamionosként rengeteg lerobbant nagyértékű, új autót látok europa utjain a leállósávokban, de mégsem követelik a tulajok a gyártó fejét ezüsttálcán. láttam már lángoló ferrarit, elpukkant bentley-t, de sorolhatnám a márkákat napestig.

amugy ha jól emlékszem valamilyen módón megoldódott ennek a távcsőnek a sorsa, tehát nem értem a dolgot: minek kell minden honapban legalább egyszer felemlegetni?
Valószínűsítem, hogy ezek a mondataid máshogy néznének ki akkor, ha a kamionod alattad állna meg és ráadásul a kamion gyártója ezek után még hosszú litániákban adná elő, hogy elméletben ő mekkora "májer" kamiongyártó...
A dolgot még színezné, ha a kamionodat a saját nehezen megkeresett pénzedből kéne megvenned. Bocs ha tévedtem ebben.
látom, nem ment át a mondanivalóm lényege.
nekiállok még egyszer, hátha:
a lerobbant méregdrága autók a leállósávban kb. olyan mint egy elrontott vagy félkész optika. mégsem veszik l az autógyártók fejét.
Te kb. ezt teszed GyP-vel. teljesen feleslegesen. végigolvatam az egész szösszenetet a kezdetektől, és ismerem kb. Pali oldaláról is. de maradjunk az autóknál: egy speckó autóra/ zonta, vagy más prototipusgyártó terméke/ fél- 1-2évet is kell várni mig beleülhetsz. ott is türelmetlenül berohansz a gyárba és elhozod a félkész kocsit? utána meg reklamálsz hogy szar?
100/900 SW ED "apo", 12x50 Lacerta binokulár
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: cbo » 2022.02.05. 22:11

popey37 írta:
2022.02.05. 21:50
látom, nem ment át a mondanivalóm lényege.
nekiállok még egyszer, hátha:
a lerobbant méregdrága autók a leállósávban kb. olyan mint egy elrontott vagy félkész optika. mégsem veszik l az autógyártók fejét.
Te kb. ezt teszed GyP-vel. teljesen feleslegesen. végigolvatam az egész szösszenetet a kezdetektől, és ismerem kb. Pali oldaláról is. de maradjunk az autóknál: egy speckó autóra/ zonta, vagy más prototipusgyártó terméke/ fél- 1-2évet is kell várni mig beleülhetsz. ott is türelmetlenül berohansz a gyárba és elhozod a félkész kocsit? utána meg reklamálsz hogy szar?
1. Kb se ismered az egészet, max. azt ismered amit megosztottam. Honnan veszed, hogy félkész volt az optika? Honnan veszed hogy mikor és miért reklamáltam, egyáltalán reklamáltam-e? Ott voltál, láttad a szerződést? Nem. Hát akkor meg? Az amúgy megvan, hogy hibás teljesítés (Ptk.)?
2. Ez nem autó közel se, főleg nem félkész eset. Kész és jó autókat szoktam amúgy is vásárolni.
3. Hogy mit miért teszek az az én dolgom és nem a másé. Bármennyire is fájhat neked és Palinak, valójában nem felesleges amit itt leírok. Ráadásul nem egyedi esetekről van szó, tehát a probléma mást is érinthet. Hátha más nem fut bele ezekbe az optikákba.
4. És nehogy már a végén azt hozod ki, hogy én lettem a hibás egy túlhype-olt igen drága de fos optika miatt.

És szerencsére nem kell mindenben egyetértsünk.
gyulaipal
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2012.09.13. 16:06

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: gyulaipal » 2022.02.05. 22:53

cbo írta:
2022.02.05. 22:11
...
Kitöröltem a post-od szövegéből azt, ami nem az általam sokadszor feltett kérdésre vonatkozott és nem maradt semmi. Tekinthetjük úgy, hogy megint nem válaszoltál a kérdésre, amit sokadszor tettem fel? Szerintem nagyon úgy tűnik.

Innentől kezdve érthető, hogy megvárom a szíves válaszod mielőtt én bármiféle választ vagy kommentet fűznék bármely jövőbeli post-odhoz. Mindenki másnak is ezt javaslom, különben itt más nem lesz a jövőben, csak pocskondiázás.

GyP
Lovász András
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2017.12.08. 16:06

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: Lovász András » 2022.02.06. 07:05

Ha már így ismét a T. Publikum elé került a téma: bocs, ha esetleg elsiklottam valami fölött, de én azt olvastam, hogy cbo visszaadta a lencsét, az üres tubus Palinál van, no de hol van a lencse? Javítás alatt? Ha igen, én őszintén kíváncsi lennék egy elfogulatlan bolygófotóra a javított lencsével, vajon mit sikerült belőle kihozni. :)
Vagy ha már cbo-nak úgysem kell, várja, hogy a következő megrendelő által kért fókuszhoz legyen igazítva?
15x70 Scopium Nature binokulár
254/1200 Dobson,
eq-platform
Avatar
gyuri17
Hozzászólások: 1285
Csatlakozott: 2018.01.02. 20:17

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: gyuri17 » 2022.02.06. 08:41

popey37 írta:
2022.02.05. 21:50
cbo írta:
2022.02.05. 17:08
popey37 írta:
2022.02.05. 16:29
csak egy kérdés: meddig fogjátok még rágni ezt a csontot?
kicsit elvonatkoztatva a csillagászattól:
kamionosként rengeteg lerobbant nagyértékű, új autót látok europa utjain a leállósávokban, de mégsem követelik a tulajok a gyártó fejét ezüsttálcán. láttam már lángoló ferrarit, elpukkant bentley-t, de sorolhatnám a márkákat napestig.

amugy ha jól emlékszem valamilyen módón megoldódott ennek a távcsőnek a sorsa, tehát nem értem a dolgot: minek kell minden honapban legalább egyszer felemlegetni?
Valószínűsítem, hogy ezek a mondataid máshogy néznének ki akkor, ha a kamionod alattad állna meg és ráadásul a kamion gyártója ezek után még hosszú litániákban adná elő, hogy elméletben ő mekkora "májer" kamiongyártó...
A dolgot még színezné, ha a kamionodat a saját nehezen megkeresett pénzedből kéne megvenned. Bocs ha tévedtem ebben.
látom, nem ment át a mondanivalóm lényege.
nekiállok még egyszer, hátha:
a lerobbant méregdrága autók a leállósávban kb. olyan mint egy elrontott vagy félkész optika. mégsem veszik l az autógyártók fejét.
Te kb. ezt teszed GyP-vel. teljesen feleslegesen. végigolvatam az egész szösszenetet a kezdetektől, és ismerem kb. Pali oldaláról is. de maradjunk az autóknál: egy speckó autóra/ zonta, vagy más prototipusgyártó terméke/ fél- 1-2évet is kell várni mig beleülhetsz. ott is türelmetlenül berohansz a gyárba és elhozod a félkész kocsit? utána meg reklamálsz hogy szar?
Érdekes ez a hasonlat...De pont ez a fórum az, amelyik több topikon keresztűl, több oldalon taglalva, fejét akarná venni a Kinai gyártónak. Pedig a legtöbb esetben 1-2 százezres nagyságrendek vannak! Igen, mondható, hogy ez is pénz valakinek, de akkor Zsolt esete pláne! Gyakorlatilag azt taglalják itt a legtöbbett, hogy miért átverés a Kínai termékek, miért nem kötelezik őket ilyen-olyan minőségi bizonylatra, stb. De mint mondottam, ezek filléres dolgok Zsolt esetéhez mérten, és mégis ő a rossz? Pedig csak azt teszi, amit itt legtöbb alkalommal szokás: hangot ad annak a véleménynek, ami tény és segít közvetett módon felnyitni az emberek szemét. Ő pont az a személy, aki megtehettné, hogy csak APO-távcsövekkel dolgozzon, de mégis a tükör mellett tette le a voksát, és azt is csendben. A rendszeres észlelő munkája mellett, szépen dolgozik pont azon a területen, amin azt hallani, hogy a legjobb eredményt egy APO adná. Persze hogy hozzá szól, hisz az ő esetében ez valahogy nem történt meg, és zavarja az a sok írás, amiből azt kellene megérteni, hogy a minőség a lencsékben van; mikor Zsolt gyakorlatban is pontosan tudja, hogy komoly alternatíválya van ennek a APO-s, lencsés állitásnak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gyuri17 2022.02.06. 10:19-kor.
Gyuricza István
gyulaipal
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2012.09.13. 16:06

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: gyulaipal » 2022.02.06. 08:44

Lovász András írta:
2022.02.06. 07:05
Ha már így ismét a T. Publikum elé került a téma: bocs, ha esetleg elsiklottam valami fölött, de én azt olvastam, hogy cbo visszaadta a lencsét, az üres tubus Palinál van, no de hol van a lencse? Javítás alatt?
Ja, bocs, csak a lényegre nem válaszoltam. Elnézést!

Ez az eset évekkel ezelőtt történt, a lencse a színkorrekció behangolása után bevonatokat kapott és bekerült egy gyári tubusba, majd elküldtük a következő megrendelőnek.

Miután a lencse színkorrekciója kész lett, többször is felajánlottam, hogy CBO úr tesztelje le a távcsövet, de akkorra már (pár hete) visszakérte a vételárat és a teszteléstől elzárkózott.

Ezzel én lezártam ezt a témát egy életre.

GyP
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2022.02.06. 10:13

gyulaipal írta:
2022.02.06. 08:44
Lovász András írta:
2022.02.06. 07:05
Ha már így ismét a T. Publikum elé került a téma: bocs, ha esetleg elsiklottam valami fölött, de én azt olvastam, hogy cbo visszaadta a lencsét, az üres tubus Palinál van, no de hol van a lencse? Javítás alatt?
Ja, bocs, csak a lényegre nem válaszoltam. Elnézést!

Ez az eset évekkel ezelőtt történt, a lencse a színkorrekció behangolása után bevonatokat kapott és bekerült egy gyári tubusba, majd elküldtük a következő megrendelőnek.

Miután a lencse színkorrekciója kész lett, többször is felajánlottam, hogy CBO úr tesztelje le a távcsövet, de akkorra már (pár hete) visszakérte a vételárat és a teszteléstől elzárkózott.

Ezzel én lezártam ezt a témát egy életre.

GyP
Akkor a renomé megvédése egyszerű lenne , mérési jegyzőkönyv ( az se baj , ha független) meg néhány bolygókép , tesztkép publikálása a kijavított lencsével . Nem is értem , hogy ez eddig még miért nem történt meg ... :?
gyulaipal
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2012.09.13. 16:06

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: gyulaipal » 2022.02.06. 11:17

Végh Zoli írta:
2022.02.06. 10:13
Akkor a renomé megvédése egyszerű lenne , mérési jegyzőkönyv ( az se baj , ha független) meg néhány bolygókép , tesztkép publikálása a kijavított lencsével . Nem is értem , hogy ez eddig még miért nem történt meg ... :?
Nekem nincs fotózáshoz való felszerelésem (és nem is értek hozzá). A renoménknak már tökmindegy. Nem hiszem, hogy valaha is (főleg ezek után) bárki távcsövet akarna venni tőlünk itthon, nem is célom bárkire rásózni semmit. A jelenlegi árakon erre amúgy sem lenne esély.

Ha valakit (tisztán szakmai érdeklődés okán) érdekel amit csinálunk, az megnézheti majd a kis APO-t amit épp magamnak építek. Az mindig itt lesz. Aki a lencsét polírozta, megmondta, hogy SOHA többet nem vállalja ennyire durva görbületű lencse gyártását, szóval ez a lencse egyszeri és megismételhetetlen. Ez azért fontos, mert így biztos, hogy soha el nem adnám (megszerettem és soha nem tudnám pótolni). Amíg én élek, ez itt lesz és kipróbálható lesz bárki számára.

Hülye voltam, hogy egyáltalán belementem ebbe a vitába, ehelyett olvasgathattam volna a weblapot (megint megértettem valamit általa amit eddig nem tudtam, majd részletezem ha egyszer szakmai dolgok is bekerülhetnek ide) vagy mondjuk folytathattam volna a kis lencse behangolását. Ez az egész vita egy teljesen értelmetlen és felesleges időpazarlás volt. Én értem, hogy CBO csalódott és meg akarja védeni a magyar amatőröket a termékeinktől, de a hazai amatőrök eleve nincsenek veszélyben (az elmúlt 10 év eladási statisztikái alapján). A hazai amatőrök számára én csak két módon lehetek hasznos:
1.) Elméleti dolgokban felnyitok pár szemet (tervezés, mérés elmélet, stb.)
2.) Ha valaki bevásárol valami igazán elcseszett lencsét, akkor azt megjavítom. Ez konkrétan háromszor történt meg az elmúlt 15 évben, úgyhogy ezzel sem változtattam sokat a világon (és újrapolírozást többet nem is vállalok, mert sokkal több idő egy ismeretlen üvegből készült lencsét megjavítani (szerszámok, minden nélkül) mint egy újat építeni).

Marad az elméleti tudás átadása, meg szükség esetén tervezés ha valaki a garázsban lencsét akar építeni. Ennyit tudok tenni ... de talán ez is egy nagyon picit több, mint a semmi.

Ja, esetleg bemérhetnék távcsöveket és publikálhatnám az eredményeket ... de erre sem hiszem, hogy sok igény lenne.

GyP
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2022.02.06. 11:32

Végh Zoli írta:
2022.02.06. 10:13
gyulaipal írta:
2022.02.06. 08:44
Lovász András írta:
2022.02.06. 07:05
Ha már így ismét a T. Publikum elé került a téma: bocs, ha esetleg elsiklottam valami fölött, de én azt olvastam, hogy cbo visszaadta a lencsét, az üres tubus Palinál van, no de hol van a lencse? Javítás alatt?
Ja, bocs, csak a lényegre nem válaszoltam. Elnézést!

Ez az eset évekkel ezelőtt történt, a lencse a színkorrekció behangolása után bevonatokat kapott és bekerült egy gyári tubusba, majd elküldtük a következő megrendelőnek.

Miután a lencse színkorrekciója kész lett, többször is felajánlottam, hogy CBO úr tesztelje le a távcsövet, de akkorra már (pár hete) visszakérte a vételárat és a teszteléstől elzárkózott.

Ezzel én lezártam ezt a témát egy életre.

GyP
Akkor a renomé megvédése egyszerű lenne , mérési jegyzőkönyv ( az se baj , ha független) meg néhány bolygókép , tesztkép publikálása a kijavított lencsével . Nem is értem , hogy ez eddig még miért nem történt meg ... :?

Itt a sok bába közt elveszett a gyerek.
A Zsolt 200-asa és az az ominózus W. Rohr úr által mért 160-as lencse egyedi esetnek tűnnek.
Rá kell keresni a Cloudy N. fórumon a CFF távcsöveket érintő témára és ott olvasható, hogy több olyan vásárló volt, aki minőségi kifogást emelt a drágán vett távcsövével szemben és elégedetlen volt a kifogása kezelésével.
Azok is annyi CFF-et fognak venni a jövőben, mint Zsolt.
Ezzel a magam részéről én is lezártam, csak ez hozzátartozott a képhez.
CFF 160 f/6,5 12.900 Euró ~ 4,6 M Ft
CFF 200 f/6,5 29.000 Euró ~ 10,5 M Ft
Itt tényleg felvetődhet az ár/érték arány ;)

D.Laci
ui.: Még nem láttam olyan neves távcsőgyártó céget (de névtelent se), amelyik kikötné, hogy az utólagos javítgatás lehetőségét fenntartjuk, mert a termékünk csak kicsit van befejezve.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
popey37
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.04.12. 17:52

Re: APO refraktorok

Hozzászólás Szerző: popey37 » 2022.02.06. 16:08

tegyük el a fiók mélyére ezt az esetet, úgysem lesz megoldása soha.
visszatérve a kinai minőségre: nemrégen vettem egy 100/900-as SW ED-t, aminek rosszul volt összerakva a lencsepárja, Pali megjavitotta, beállitotta és bemérte, a mérésit már belnkeltem, de végre itthon van a mechanikám és nappali égen csináltam két fotót.
az első: 900-as fokusz+canon 600D,
a második: 900 fokusz+ Baader Qturret 2,25x barlow+ canon 600D
a harmdik: 900 fokusz+0,79x photoline korrektor-reduktor+ canon 600D


hát én szini hibát nem látok egyik képen sem. este ha lesz ég csillagtesztelek is.
canon 600D primer fokusz (2).jpg
cnon 600D +qturret 2,25x barlow (2).jpg
079 korrektor.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
100/900 SW ED "apo", 12x50 Lacerta binokulár
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”