javitás

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: BZd » 2012.06.14. 22:48

csoknyai attila írta:Szeretnék tanácsot kérni:
(gugliba, ha beírom, hogy jusztírozás, vagy beállítás + refraktor még akkor is csak tükrösök beállítását dobja)


Ez egy nagyon egyszerű, világos és érthető leírás ebben a témában. (keresőszavak: collimate telescope lens)

http://spacealberta.com/equipment/refra ... limate.htm
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.06.14. 23:02

Atyám, micsoda lavina! :oops:
Köszönöm mindenkinek!

120 fokkal balra - rosszabb
120 fokkal jobbra - és majdnem tökéletes!!! :D

Vagy mindig ilyen volt, vagy esetleg szállításkor a kocsiban lekoccolta valami (ami nem valószínű mert bebugyolálva kitámasztva szállítom).
A minőségről meg szerintem annyit, hogy ezért az árért 59000 ha ez nem Kínai lenne akkor állvány nélkül egy papírcsövet lehetne kihozni szerintem a mai világban. (mármint kereskedelmi forgalomban kaphatóan)
Még egyszer nagyon köszönöm, BZd-nek külön is, egyszer ráveszem magam és azt a kis "majdnem"-et is kiszedem belőle.
Egyenlőre örülök, ha megtalálom az M5-öt :-) (itt tartok, még kezdő vagyok)
Még egy dolognak viszont nagyon örülök, nektek ennek a hozzáértő és segítőkész társaságnak!
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.06.14. 23:06

SzarkaLevente írta:Viszont ez úton szeretném minden távcső vásárló figyelmét felhivni, hogy - noha ez a magyar nyelvű leírásban nincs benne - baseball-ütőnek tilos a távcsövet használni. Ez nem rendeltetésszerű használatot jelent, nem tudjuk a művelet során megsérült tubus kicserélni. :oops:


Jogos
:D :D :D
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Marci
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.10.24. 22:38

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: Marci » 2012.06.14. 23:18

Szóval mégis csak baseball-ütőnek vóóóót használva :lol: :lol: :o :lol:


Ja, és megjegyzem ... ha valaki "védő" fólia nélkül nézegette a napot ... szerintem annak már mindegy hogy beolvadt -e a foglalat .... :idea:
SkyWatcher 120 / 1000 refraktor EQ3
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.01.28. 18:56

Egy éve kínlódtam SW 80/600 BDm fókuszírózásával. 2" os nagylátószögüim folyton elcsúsztak a súlyuk miatt. Az alsó fixáló meghúzásakor rendszerint elment a beállítás. A napokban bátorságot vettem, szétbontottam megnézni mi van. 2. kép: a négy ellencsapágy két csavarja gyárilag szimmetrikusan nem volt csőfalig húzva. Odahúztam. Mind a kettővel kellett játszani, mintha feszüléspont lett volna (?). 1. kép: A mechanika négy felszorító csavarja alatt a pneumatikáknál használatos gumigyűrük vannak. Eddig ezek nem érvényesültek érezhetően, mikor szorosabb állítást kiséreltem a megcsúszás ellen. Most érezhető a szerepük. Jól működik már, valamelyik művelet jót tett.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.01.28. 19:00

(közben kidobott a bejelentkezésből) 1. kép
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Rózsika
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.12.12. 17:34

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: Rózsika » 2016.01.28. 21:22

Ne várj tőle sokat. Kínai. Nem tudom, hogy ez a csicsás tekerőgombos kivitel is olyan-e, mint ami pár éve a kezembe került, de azon a görgők tényleg görgők voltak. Nem csapágyak. :-( És a görgők tengelyei is sima M4-es g6-os csavar volt. Amolyan DOS-os verzió.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.01.28. 22:08

Örülök, hogy méltatsz. Ködös elképzeléseim vannak a dologról, de most finoman megy zenittájon is egykilós okulárral. Ma még legalábbis...(ne fessük a falra..). Görgő - csapágy. Azt hittem itt ugyanaz. Nem minden gépészeti elnevezést ismerek. Véleményed szerint így jó? Most - bevallom- megijedtem. Lehetségesnek tartod hogy túl szoros beállításom (?) miatt erősebb kopás indul be valahol? Azt vettem észre a beszerelődött ferdeség miatt a továbbító tengely féloldalas formán működve kis tapadást jelentett. A bemaráson féloldalasnak tűnő kopásból gondolom. Ezeket magyarázom bele utólag. Nem tudom.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2016.01.29. 08:16

Üdv Mindenkinek!
Kihasználva a jelenlegi ködös, felhős kellemetlen időjárást nem halogattam tovább az optikák és a mechanika karbantartását és ellenőrzését, bízva a szebb jövőben.
Épp a végellenőrzés fázisánál tartok, ami meleg szobában kellemesebb mint odakinn.
Hátha többen is kedvet kaptok a bevetés előtti munkálatokra mire jön a nagy derültség.

Üdv:D.Laci
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
LittleRoss
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2015.10.19. 12:10

Re: javitás

Hozzászólás Szerző: LittleRoss » 2016.01.29. 10:54

D.Laci írta:Üdv Mindenkinek!
Kihasználva a jelenlegi ködös, felhős kellemetlen időjárást nem halogattam tovább az optikák és a mechanika karbantartását és ellenőrzését, bízva a szebb jövőben.
Épp a végellenőrzés fázisánál tartok, ami meleg szobában kellemesebb mint odakinn.
Hátha többen is kedvet kaptok a bevetés előtti munkálatokra mire jön a nagy derültség.

Üdv:D.Laci


Üdv,

Pedig állítólag estére 22:00 és 03:00 között tiszta eget jósolnak utána megint sokáig semmi.

Pazarul néz ki az a műszer, gondolom élmény lehet vele a fürkészés...
SkyWatcher 130/650 Newton EQ-2

Kép
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”