"Áruházi" távcsövek

Lencsés- és tükrös távcsövek
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Atis » 2013.03.21. 18:43

"Valaki" "egyszer" "valamikor" azt mondta, hogy fölösleges ez a topik, mert számtalan létezik arra vonatkozóan, hogy milyen távcsövet vegyünk. Na most félreértés ne essék, ez a téma pontosan azért létezik, hogy milyen távcsövet NE vegyünk. ;)

Anno azért nyitottam, mert rengeteget észleltem egy 40/400-as "Galileoszkóppal", a borzalmas 1 tagú műanyag lencse, a széteső tubus, kézzel húzható-tolható fókuszírozó, és 20x (1 tagú!) okulár volt a társam. Mégis annak a műszernek köszönhetem jelenlegi "állapotomat". Hold, Jupiter, kettőscsillag, néhány nyílt halmaz és tájészlelés kritikán aluli de mégis magával ragadó minőségben - hát ezt nyújtotta nekem.

Machinev írta:Még nagyon kezdő vagyok a témában, de ez...azért hajmeresztő:

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavc ... dium=email

A google fordító rendben van, de itt a kiindulási anyag se lehetett túl jó :)


... és még ez a műszer is kiadásokkal jobb az én első távcsövemnél! :) Mindenesetre nem erőltetném én sem a megvásárlását, hacsak nincs egy haragosunk akit jól fejbe akarunk vágni vele. Esetleg nem túl kedvelt rokonunknak kedveskedhetünk még ezzel a műszerrel és a 350X nagyításokkal.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Machinev
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.02.19. 15:14

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Machinev » 2013.03.21. 21:09

Atis írta:Anno azért nyitottam, mert rengeteget észleltem egy 40/400-as "Galileoszkóppal", a borzalmas 1 tagú műanyag lencse, a széteső tubus, kézzel húzható-tolható fókuszírozó, és 20x (1 tagú!) okulár volt a társam. Mégis annak a műszernek köszönhetem jelenlegi "állapotomat". Hold, Jupiter, kettőscsillag, néhány nyílt halmaz és tájészlelés kritikán aluli de mégis magával ragadó minőségben - hát ezt nyújtotta nekem.


Teljesen igazad van. Ha valakinek tetszik, szépnek, izgalmasnak és érdekesnek találja, akkor az mindegy, milyen az első távcsöve. Ha netán mégsem, akkor sem ment ki sok pénz az ablakon.

OFF
Ez nálam az elektromos cigi történetéhez hasonlít. A legolcsóbb gagyit vettem meg, és több küszködés volt vele mint a haszon. De lényegében tetszett, és azóta már a drágábbat használom, míg akik velem kezdték, a gagyinál le is maradtak, mert nem tetszett Nekik. De nem került sokba a próba...
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Meade ETX-70

Hozzászólás Szerző: jat » 2013.07.18. 12:51

Egy ismerős még tavaly vett egy Meade ETX-70-es kis azimutális távcsövet, ami vezérlővel is rendelkezik. Beállítottuk a vezérlőjét, és egy ideig minden rendben ment, mikor az egyik goto során egy hangos kattanást hallottunk, és onnantól kezdve nem mozgott a vízszintes tengely. A motor ment, de a zsámoly nem forgott. Próbáltuk szétszedni, hogy hátha csak leugrott valami, de nem sikerült.

Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel a távcsővel, vagy sejtheti, hogy mi lehet a hiba?

Köszönettel,
Tamás
Jat
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2013.07.18. 13:00

Garancia nincs? (márhogy próbáltátok szétszedni)

Üdv
Gábor

Közben ezt találtam:
http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... _ETX70.pdf
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: jat » 2013.07.18. 14:29

Már nincs garancia, de annyira nem tudtuk volna szétszedni, hogy annak nyoma maradjon. Egyszerűen nem találtunk semmilyen csavart vagy egyéb oldható kötést sem.

gvm57 írta:Garancia nincs? (márhogy próbáltátok szétszedni)

Üdv
Gábor

Közben ezt találtam:
http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... _ETX70.pdf
Jat
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.07.18. 15:23

Tamás, ezen a linken látod, hogy kellene kinéznie az ETX mechanikus részének, ha szétszeded.

http://www.cloudynights.com/ubbarchive/ ... ll/fpart/1

Ha szerencséd van, akkor csak valamelyik műanyag foglalatból ugrott ki a tengely, esetleg a csigaorsó.
ha nincs szerencséd, akkor eltörött.
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2013.07.19. 07:53

Találtam még egy linket, talán segít a szétszerelésben.

http://www.weasner.com/etx/techtips/201 ... _Guide.pdf

Üdv
Gábor
Avatar
jat
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2009.09.14. 14:55

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: jat » 2013.07.23. 07:51

Mindenkinek köszönöm szépen!
Jat
janda201
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.08.26. 18:18

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: janda201 » 2013.11.03. 20:00

Én a padláson találtam egy ilyet ami azt illeti használhatatlan volt mert lencsék helyett sík műanyag lapok voltak benne.De az okulárok viszont működtek és így bele tudtam építeni őket saját készítésű távcsövembe.Na meg jó szolgálatot tett a kihuzat as az állvány.Ezeket egy nagyítóval kiegészítve egész jó spektívet tudtam építeni! :D :D :D
dgy
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2009.09.22. 15:00

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: dgy » 2013.11.03. 23:39

Sziasztok!

A hozzáértők segítségét kérem.

Az egyik kollégám kapott ajándékba egy távcsövet: Hama 62558 típusú. A doboz felirata szerint 35x, 56x és 175x-ös nagyításra alkalmas.

A tulaj abszolút kezdő, és nem tudja, mit érdemes nézegetni ezzel a távcsővel. Mire jó és mire nem? Fotózni nem akar, pusztán szabadszemes kukkolásra használná- Van valahol egy ajánlott lista (koordinátákkal vagy keresőtérképekkel) kezdő amatőröknek, hogy hol, mikor, milyen objektumokat érdemes távcsővégre kapni ezzel a műszerrel?

Kérem, ne írjatok olyanokat, hogy "miért nem vett inkább ... típusú, komolyabb műszert". Ezt kapta, és kész. Az a kérdés, mit lehet ebből az eszközből kihozni - az ő és a család gyönyörködésére.

Előre is köszönöm a segítséget!
dgy
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”