"Áruházi" távcsövek

Lencsés- és tükrös távcsövek
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.12.27. 10:14

Olyan jót tudok derülni ezeken a leírásokon! "Refraktoros teleszkóp" :D

Szemlencse átmérő : 20 mm és 4 mm - azaz Nagyítás : 35x , és 175x Ez már hány D is??
"Tartozék 3x-os Barlow lencse, mely segítségével mindegyik szemlencse nagyítása háromszorosára növelhető."
Ez a legjobb! Tehát a 175x-ből lesz 525x-ös nagyítás! SZÉÉÉÉP! Most komolyan! Ki az aki összeállítja ezt???

Fénygyűjtő képesség: 73x - Látószög : 1,2 fok - No Comment!!

Ár-Érték arány = Akkor jársz jól, ha fizetnek érte, hogy elvidd. De talán még akkor sem..
Még egyszer ennyit minimum rá kell költeni, hogy ebből valaha is távcső legyen!

Nem mondom, hogy rossz az a távcső, bár én nem szívesen mennék a közelébe vagy néznék bele,
de inkább keress fel egy távcsőboltot, és ott kb 10e Ft-al többért már kapsz is egy ilyet: http://makszutov.hu/refraktor_akro/sw_70r Ezért az árért értelmes kiegészítőket, jobb mechanikát, és később is segítőkész, nem félanalfabéta eladókat kapsz, mint a teszkóban vagy akármilyen áruházban.. Még hozzácsapsz 4e Ft-ot és van Kisatlaszod, ami kiváló (!) és egy napszűrőd, amivel máris napészlelhetsz. Ezzel a felszereléssel pedig már sok-sok ideig boldogan csillagászkodhatsz, sok-sok területen!

Esetleg ez is alternatíva lehet: http://makszutov.hu/binokli/scopium_nature_pro_10x50
Annál, amit mutattál, leírhatatlanul jobban járnál ezzel a kis binoklival. De akkor már a fenti ajánlatom.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.12.27. 10:41



Kicsit kevesebb indulattal, de én is inkább a SkyWatcher-féle verzióját ajánlanám a 60/900-nak:

http://makszutov.hu/termek/sw_60r_eq1

Lehet, hogy nem annyra dizájnos, mint a Celestron, de az ehhez adott két okulár és 2x-es Barlow sokkal-sokkal használhatóbb nagyítás-tartományt ad (a Celestron 4 mm-ese teljesen értelmetlen, főleg a 3-szoros fókusznyújtóval kombinálva), és van hozzá egy napkivetítő ernyő is.
Babay
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.12.08. 15:31

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Babay » 2010.12.27. 11:15

Nagyon szépen köszönöm, mindenkinek!

Meggyőző volt az összes vélemény.

Azt hiszem SkyWatcher 60/900 -lesz a dologból. Ez valóban nagyon jó ár-érték arányban is és kb. ennyit szánok rá (első körben :) ). Valóban fontos, főleg a továbbiakban hogy hozzáértőktől vegyem meg, mert nem tudom mennyire tudnának segíteni egy elektronikai szaküzletben. :)

Akkor áthelyezve az érdeklődést erre a távcsőre: http://makszutov.hu/termek/sw_60r_eq1

Milyen kiegészítőt lesz a későbbiekben érdemes/fontos beszereznem hozzá (vagy bármely más távcsőhöz)?
Mi az ami esetleg fontos lehet a vásárlással és a használattal kapcsolatban?

(Külvárosban lakom, de azért elég nagy a fényszennyezés. Sajnos a panelházak is elvesznek a látószögből. :(
Ettől elvonatkoztatva, van azért sötét hely de mégis csak város.)

Előre is köszönöm! :)
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2010.12.27. 12:08

Nem árt hozzá egy fólia-szűrő az objektív elé, jközvetlen napészleléshez. A Nap finomabb részletei okuláron át nézve szevbben előjönnek, mint kivetítve. Nem árt egy okulár a 36 és 72-szeres nagyítás közt átmmenetnek (olyan 60x körül), vagy egy 100x körüli. Ennél nagyobb nagyítással nem érdemes kísérletezni!
Üdv: NQ.
Babay
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.12.08. 15:31

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Babay » 2010.12.27. 12:17

astrohist írta:Nem árt hozzá egy fólia-szűrő az objektív elé, jközvetlen napészleléshez. A Nap finomabb részletei okuláron át nézve szevbben előjönnek, mint kivetítve. Nem árt egy okulár a 36 és 72-szeres nagyítás közt átmmenetnek (olyan 60x körül), vagy egy 100x körüli. Ennél nagyobb nagyítással nem érdemes kísérletezni!
Üdv: NQ.


Köszönöm szépen! Idővel ezek (is) beszerzésre kerülnek. :)
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.12.27. 13:23

Babay írta:(Külvárosban lakom, de azért elég nagy a fényszennyezés. Sajnos a panelházak is elvesznek a látószögből. :(
Ettől elvonatkoztatva, van azért sötét hely de mégis csak város.)


Holdra, bolygókra, fényes kettősökre és mélyegekre elégséges lesz a 6 centis lencsés, de ha sikerül kijutnod igazán sötét helyre, akkor meg fog táltosodni.

Egy könnyebben hordozható műszerrel lehet, hogy jobban járnál (pl. 70/500, vagy 80/400), de ezek állvánnyal legalább duplaannyiba kerülnek, mint a kiszemelt szett.
Kár, hogy a 114/500-ast csak a drága goto tamagocsival árulják itthon.

Kiegészítőkre szerintem egyelőre ne szórd a pénzt, a két könyvön kívül (kisatlasz, kézikönyv). Ha elkezded használni a cuccot, majd meglátod, hogy kell-e még egyéb okulár. Mondjuk a napszűrő fólia fun, és nem drága, és itt a részeges napfogyi január elején! :)
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2011.05.14. 00:06

Babay írta:Nagyon szépen köszönöm, mindenkinek!

Meggyőző volt az összes vélemény.

Azt hiszem SkyWatcher 60/900 -lesz a dologból. Ez valóban nagyon jó ár-érték arányban is és kb. ennyit szánok rá (első körben :) ). Valóban fontos, főleg a továbbiakban hogy hozzáértőktől vegyem meg, mert nem tudom mennyire tudnának segíteni egy elektronikai szaküzletben. :)

Akkor áthelyezve az érdeklődést erre a távcsőre: http://makszutov.hu/termek/sw_60r_eq1

Milyen kiegészítőt lesz a későbbiekben érdemes/fontos beszereznem hozzá (vagy bármely más távcsőhöz)?
Mi az ami esetleg fontos lehet a vásárlással és a használattal kapcsolatban?

(Külvárosban lakom, de azért elég nagy a fényszennyezés. Sajnos a panelházak is elvesznek a látószögből. :(
Ettől elvonatkoztatva, van azért sötét hely de mégis csak város.)

Előre is köszönöm! :)


Szia!

Nyugodtan vedd csak meg!Az én első távcsövem egy földmérő teodolit volt.A hold és a jupiter minden várakozásomat felülmúlta.Amit te akarsz venni az klasszisokkal jobb.Szerintem se vegyél több cuccot, ezzel a kis távcsővel nagyon sokat tanulhatsz.Ha sokat használod rájössz, hogy kell "bandzsítani" az okulárba.Majd rájössz, hogy nem kell ahhoz jobb távcső, hogy többet láss.Azt javaslom, hogy vedd a fáradtságot és menj olyan helyre nézelődni, ahol egy erdősáv vagy más tereptárgy elválaszt a közvetlen városi fénytől, ez nagyon sokat számít.Sőt még távcső nélkül is érdemes ellátogatni egy sötét helyre.Sajna 100 emberből 98 nem is tudja milyen az igazi csillagos ég.Pedig sok embernek szüksége lenne erre a látványra.Ha ilyet lát az ember és elgondolkodik a hatalmas távolságokon, tereken, időkön, akkor eltörpülnek az anyagi problémák, munkahelyi problémák, és az emberi hülyeség.Szóval ez a csillagászat egy nagyon jó terápia a mai stresszes embereknek.

Sok sikert!

Üdv!

Norbi
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.05.14. 02:06

Norbi írta:Nyugodtan vedd csak meg!


Azt hiszem, az utolsó hsz. óta eltelt 5 hónapban már megvette Babay kolléga a távcsövet, vagy rosszabb esetben már elfelejtette az egészet. :]

De másnak talán segíthet a döntésben, szép hozzászólás volt. :)
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2011.12.09. 05:45

Pár napja volt nálunk a kb havi rendszerességgel megrendezett vásárféleség. Mivel jobb dolgom nem volt gondoltam szétnézek. Láttam árulnak binokulárokat. Mivel az enyém már kellően a szívemhez nőtt a kb húsz év alatt, megnéztem hogy az ott árusítottakkal lehetne e helyettesíteni azt. Bár az enyém kifogástalan, azért az ár csábító volt. Bíztam benne, hogy a kb 5 doboz cigi árából kapok egy használhatót. Nem volt sok kitéve, talán 6 darab. Ebből 3 mat „teszteltem” az eredmény nem nagyon lepett meg... Márka nah az nincs, viszont sok tartozék a dobozban. Maga a binoki müanyag és a lehető leggagyibb verzából. Ami meglepett, hogy viszonylag szép képet adott miután a helyéről kieső lencséket visszatettem a helyére. Jelezném az összesnél. Vagy ez valami újítás lenne? Amolyan gyorsan kikapható lencse a tisztítás miatt? Nah ebből kiderült hogy a Sotem nem vonul nyugdíjba. Bár a számok szépek voltak a talán kínai csodán, méretileg is magamögé utasította az enyémet, bár súly szempontjából jó ha csak a negyede volt mégem volt semmire sem alkalmas. Még gyerekjátéknak sem, mert szétesik. Ha valaki ilyen helyen venne hasonló terméket nagyon alaposan nézze meg. Mondjuk poénnak elmegy „szivatni” egy amatőr társat mint egy április elsejei ajándék.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
Varus
Hozzászólások: 332
Csatlakozott: 2009.12.16. 18:31

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Varus » 2012.01.12. 15:39

Sziasztok!

Én ezt e tengerentúli refraktort ajánlanám:

http://www.cloudynights.com/classifieds ... t=9&page=2

Ha nem lennék egy 105/600-as RR akromatikus refraktor elégedett tulajdonosa, akkor ezt most igyekezném megvásárolni.
A kukker a jónevű University Optics cég terméke (napjainkban már nem készítenek távcsövet).
Szóval ha valaki egy minden bizonnyal jó minőségű, nem tucatárú akromatikus teleszkópot szeretne, az most elgondolkozhat... Az ára szerintem még megfelelő, igaz, erre jön még a szállítási költség.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”