"Áruházi" távcsövek

Lencsés- és tükrös távcsövek
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.01.12. 23:35

Varus írta:http://www.cloudynights.com/classifieds ... t=9&page=2

Ha nem lennék egy 105/600-as RR akromatikus refraktor elégedett tulajdonosa, akkor ezt most igyekezném megvásárolni.
A kukker a jónevű University Optics cég terméke (napjainkban már nem készítenek távcsövet).
Szóval ha valaki egy minden bizonnyal jó minőségű, nem tucatárú akromatikus teleszkópot szeretne, az most elgondolkozhat... Az ára szerintem még megfelelő, igaz, erre jön még a szállítási költség.

Mire kifizeted a szállítást és ezen felül a 35%-nyi vámot, áfát akkorra az ára már igencsak megközelíti egy - igaz kínai - 80/600-as apo használtpiaci árát. Utóbbi egy jól bevált darab, senkinek nem kell bemutatni. Szerintem jobb vétel lenne.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
BARRACUDA
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.06. 20:21

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: BARRACUDA » 2012.02.06. 21:36

Sziasztok !

Tanácsért fordulnék hozzátok, mivel napok óta kérdések kínoznak :?
Szerintetek érdeme-e figyelmet fordítani a Seben Comet 90/1200 Makszutovra?

Már egy ideje gondolkozom a Celestron C70 Makszutov spektívem lecserélésén, és a paraméterek alapján ez a Seben megfelelő lenne http://www.mods4cars.com/sms/shop/index.php?p=b3JnYT1zZWJlbiZncm91cD0yJmxhbmc9MiZjdXJyPTE=&action=products&cat=1&mode=view&id=2
Kimondottan nappali / természet megfigyelésekhez és Hold, bolygózáshoz használnám a túrák és kirándulások alatt (meg persze itthoni használatra).
Kicsit utánaolvastam a neten a dolgoknak, és sajnálattal tapasztaltam, hogy pl. a Seben lencsés és Newton rendszerű távcsőveiről negatív kritikákat fogalmaznak meg, viszont ami érdekes volt, hogy erről a Makszutovról pedig viszonylag pozitvan nyilatkoztak. Ezek után persze már nem vagyok olyan biztos a dolgomban és szeretnélek Benneteket is megkérdezni, hogy valaki hallott-e már erről a csőről, találkozott-e / használt esetleg ilyen műszert?

Esetleg gondolkozzam a Celestron C90-esben? Nem mintha ennek a beszerzése is egyszerű lenne....

Segítségeteket előre is köszönöm! ;) Várom a konstruktív hozzászólásokat.

üdv,
Levi
____________________________
- SW 150/1800 MC
- SW 127/1500 MC
- SW ED APO 100/900
- Celestron C90 (90/1200 MC)
- Bresser 10x50
- Lacerta 8x45
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2012.02.06. 23:20

BARRACUDA írta:Sziasztok !

Tanácsért fordulnék hozzátok, mivel napok óta kérdések kínoznak :?
Szerintetek érdeme-e figyelmet fordítani a Seben Comet 90/1200 Makszutovra?

Persze, mindenféleképpen. A tubus kinézete alapján nem tartom kizártnak, hogy ugyanott készül mint a C90 Mak. Utóbbit természetmegfigyelésre optimalizálták, azaz (elméletileg) hermetikusan le van zárva az okulár felől egy üveglappal. Mondanom sem kell ez nem javit a képminőségen ... Amit érdemes ezekről a műszerekről tudni, hogy elég nagy szórás lehet bennük, magyarán ha nincs szerencséd, akkor küldheted vissza a forgalmazónak.

Ezeket a MC távcsöveket kifejezett nappali használatra (természetmegfigyelésre) nem javaslom. A hosszú fókusz miatt a legkisebb nagyítás is 35x-40x körüli, ami nem éppen ideális erre a célra. Ha már nagyon ilyenben gondolkozol, próbálj ki egy SW 90/1250-es MC-t. Optikailag elég korrektek, az áruk is kb annyi, mint a Seben MC. Másrészről én inkább egy 70/500-as refit javaslok ha túratávcső a cél.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
BARRACUDA
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2012.02.06. 20:21

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: BARRACUDA » 2012.02.22. 23:33

Végül a Sky-Watcher 90/1250 MC nagyobbik testvérét, a 102/1300-ast választottam. Ma este végre lehetőségem nyílt tisztességesen letesztelni a műszert a Vénuszon és a Jupiteren. A látottak igen meggyőzőek voltak :P Egyáltalán nem bántam meg, hogy a nagyobb nyílás mellett döntöttem, igaz, a fotóállványom még éppen elboldogul a tubussal
talán a közeljövőben átkerül majd egy stabilabb AZ3 állványra is

Köszönöm a segítséget!

Üdv,
Levi
____________________________
- SW 150/1800 MC
- SW 127/1500 MC
- SW ED APO 100/900
- Celestron C90 (90/1200 MC)
- Bresser 10x50
- Lacerta 8x45
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2012.12.14. 16:36

Szép napot!

Ma reggel a hevesi Lidl ben ismételten kapható binokulár és most spektív is. Mindkettő Auriol névre hallgat. A zoom binokulár 7 ezer sajnos csak futólag néztem meg a mettől meddiget, belenézve szép tiszta képe volt. Viszont egy spetívvel gazdagabb lettem. 20-60x zoom 60mm es lencse bk7 es. Asztali állvány és hordtáska. Valami gumírozott bevonat, a harmatsapka előrehúzható. 9ezerért vesztegetik. Többet kipróbálva az üzletben a minőséggel nem volt gond. 1,2kg a súlya. 60x nagyításon is tiszta a kép, könnyen lehet élesreállítani, bár a 90/900 at azért precízebben. Ahhoz viszonyítva azt kell mondjam a 60x nagyítást hozza ténylegesen! 5 év garanciát adnak a műszerre! Szerintem rohangálós kistávcsőnek a túrákra kitűnő. Kíváncsi leszek mit mutat az égből. Holdra nyilthalmazokra, szerintem tökéletes ha szűkös az idő, de akár napra is jó szűrővel! Gondoltam megosztom veletek, hátha valakit érdekel a binokulár vagy a spektpiv. Jah, nappali madárteszt volt, és nem színez olyan látványosan mint a refraktor 60x en, vagyis kicsit halványan, szinte észre se venni ha nem figyelem pont azt az ág és a most szürke ég találkozásánál. A látott kép szinte alig sötétebb mint 20 vagy 40x en. Majd tesztelem égen is ha lehet. Szerintem megérte. :) Mivel 2 napja nem láttam, gondolom tegnap vagy ma tehették ki a boltban.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.12.14. 16:59

Épp volt erről a spektívről egy levélváltás a leonidák listán. Kíváncsi vagyok, milyennek találod csillagra, mert Rózsa Ferenc, Rózsika ezt írta róla (talán tényleg csak egy rossz példány került a kezébe):

"Egy kedves megrendelő hozta hozzám javításra. A
probléma az volt vele, hogy nemes egyszerűséggel nem volt képalkotása.
És ez mostanra sem változott. A prizmarendszer együttes felületi
minősége lambda/1. Persze mielőtt hitelrontásért beperelne a Lidl, el
kell mondjam, csupán ez az egy volt a kezemben, ami a legnagyobb
jóindulattal sem nevezhető reprezentatív felmérésnek.

Magánvélemény: én nem vennék ilyet."
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2012.12.14. 17:18

Megírom majd a 90mm hez hasonlítva milyen a minőség. Talán a Jupiter, meg valami kettős megteszi majd célpontnak ami bontható 60on. Meg hogy mennyire pontszerű a csillag. Többet kipróbáltam am, pont azért hogy ne legyen rossz vétel. Nappal mindenesetre teljesen jó a képalkotása, tiszta, éles, kontrasztos. Ha csak túrázni nappalra lesz alkalmas, az se nagy baj. Arra biztosan jó az eddigiek alapján. Bár remélem ég alatt is bizonyít majd. Csillagokat viszont már nem emlékszem mikor láttam, olyan régóta felhős itt az ég. :(
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: András » 2012.12.15. 17:10

xyfree írta:Szép napot!
Ma reggel a hevesi Lidl ben ismételten kapható binokulár és most spektív is. Mindkettő Auriol névre hallgat. A zoom binokulár 7 ezer sajnos csak futólag néztem meg a mettől meddiget, belenézve szép tiszta képe volt. Viszont egy spetívvel gazdagabb lettem. 2


Rákeresve a neten, sok fórumbejegyzésben olvastam, hogy ezért a pénzért a bolondnak is igazán megéri, még ha nem is egy Leica, de nem is kerül annyiba. Ezen felbuzdulva írtam a Jézuskának, hogy tegyen már egyet a fa alá. Majd egy kicsit kísérletezek vele, pl faragok egy adaptert, hogy meglévő okulárjaimmal is használható legyen. Mert gyanítom, hogy a zoom-okli a gyenge pontja. Ha csak olyan minőség, mint az ötezres Bresser binó, már megérte.
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2012.12.18. 19:21

Szép estét!

Nem érzem hogy a zoom oksi gyenge lenne. Nagyon masszívan be van építve, nem kotyogós, és minden állásban torzításmentes még a széleken is a látott kép. A 90mm sw hez képest azért a bevonaton látni hogy nem az a minőség, a kép bár éles kontrasztos, de másabb picit. Fűn, fán, madarakon tesztelve. Az élességbeállítást óvatosan kell végezni, mert talán az nem olyan precíz.
A hozzá adott állványon stabil! Jól mozgatható jobbra, balra fel, le.
Nah és a lényeg, ugye a csillagászat. Most jöttem be vele, végre a felhőzeten át elmosottan ugyan, de látszik a hold. Nah gondoltam jó lesz ez... Nos. Tisztán hozott mindent. 60x en a telihold kb a látómező 85% át kitölti a most látottak alapján. A kráterek felismerhetőek voltak, szinte semmi kékes elszíneződés (az is csak a hold szélén jelentkezett), kontrasztos képet adott, bár a felhők miatt lágynak tűnt kicsit. A jupiter is néha átfénylett a felhőkön, így azt is megnéztem. Szépen hozott egy fehér korongot. Mikor véknyabb volt a felhő, halványan de határozottan látszott a két fő sáv, és néha néha az egyik hold is. Elszíneződés nem látszódott. Egy sajnos fogalmamsincs melyik csillagot is megnéztem, ami igaz alacsonyan de rövid időre felhőmentes helyen volt, nos szép pontszerű volt minden álláson, kb ahogy a 90mm en megszoktam. A körülmények tehát nagyon rosszak voltak, de ennyiből kb úgy gondolom, hogy éjjel is megállja a helyét. 20x en 100% ra nyilthalmazokra, de szerintem 60 on sem lesz gond vele. Talán hamarosan felhők nélkül is tesztelhetem.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
Machinev
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.02.19. 15:14

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Machinev » 2013.03.20. 07:33

Még nagyon kezdő vagyok a témában, de ez...azért hajmeresztő:

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavc ... dium=email

A google fordító rendben van, de itt a kiindulási anyag se lehetett túl jó :)
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”