"Áruházi" távcsövek

Lencsés- és tükrös távcsövek
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.11.06. 22:55

a kettősészlelős topikból áthozva a témát:

kovatspeter írta:Elhülve olvastam a nagyítástartományokat,amiket alkalmaztál,ebben a példányban egyedül a 20mm-es okli működik,a 12-es élesíthetetlen,4-est ki se mertem próbálni.


a hozzá kapott 3 kis okli felejthető, én spektroszkóphoz használtam el őket. tényleg siralmas a minőségük. az egyetlen dolog ami még ezek minőségét is alulmúlja az a hozzá kapott barlow. ha van a közeledben amatőr, próbálj kölcsönkérni normális, 1.25"-ös oklikat, megéri! a 2D nagyítás szerintem kihozható lenne belőle ideális körülmények esetén, sajnos nekem a legrövidebb fókuszú oklim 5mm-es. tény, hogy jó oklikkal megtáltosodik, és a jó oklikat később nagyobb távcsőnél is lehet majd használni.

kovatspeter írta:A ráaggatott kereső siralmas.M31;Ikerhalmaz vígan szabadszemes,de a keresőben közöm se volt hozzájuk.


arra ugye rájöttél, hogy a kereső szemlencserésze forgatható, és így lehet fókuszálni vele a képet? méretéhez képest szerintem egész tisztességes látványt nyújt. nekem inkább a felfogatása nem tetszik

kovatspeter írta:Végkövetkeztetés:keresnem kell valakit a közelben ,aki konyít a jusztírozáshoz,+valahogy jobb "célzót"szerkeszteni rá.


a jó beállítás kistávcsőnél talán még sokkal fontosabb, mint nagynál, mert itt minden fotonért meg kell küzdeni, nem szabad kárba veszni hagyni egyet sem. ha nincs, és nem akarsz venni készíts magadnak egy cheshire okulárt (megfelelő méretű műanyag lefolyócsőbe vágsz oldalt egy nagy lyukat, ahol egy alufóliával borított lapot beragasztassz 45 fokos szögben. ennek közepe legyen lyukas. a műanyag henger másik végét zárd le és egy apró lyukat szúrj a közepébe. a túlsó végébe pedig rögzíts egy vékony drótokból vagy tűkből készített keresztet.) így egész jól be fogod tudni állítani a távcsövet. nem olyan nehéz, mint amilyennek tűnik, csak az elérhető leírások vannak bonyolultan megfogalmazva. :D nekem most ki volt szerelve a segédtükröm a tartójával együtt, így visszarakva újra kellett jusztíroznom, szerintem 5 percnél nem tartott tovább.

kovatspeter írta:Illetve:kezdhetek gyűjteni egy tisztességes műszerre :)


aminek majd szintén lerontja a teljesítményét a hozzá kapott okulárszett.

bátorításul még annyit, hogy frissen kipakolva az ég alá, egy ilyen gagyiszkóp közel azonos képet ad még egy 300-assal összevetve is. mondjuk ahogy az kezd lehülni, persze leiskolázza a kicsit. de hirtelen bevetve igazából mindegy, mit pakolsz ki.
nincs aláírás
kovatspeter
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.10.13. 17:05

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: kovatspeter » 2010.11.07. 00:47

Üdv.
Köszönöm az ötleteket,én egy müa.cső mindkét végére celofánt raktam,mindegyikre"célkereszt"rajz filccel,hogy egyenesen tudjak belenézni,és a talált cikkek alapján próbáltam a beállítást.Sokat javult,de eszerint van még benne lehetőség.A kereső felfogatása érdekes a 3 kis csavarral,azért sikerült annyira párhuzamosítani,hogy a cél a látómezőbe kerüljön.
A műszer tulajdonosa (intézmény)nemigen törődik vele,lehet azt se tudják,hogy nekik ilyen is van.
Próbálok majd találni a közelben tapasztaltabb amatőrt,aki gyakorlati útmutatással szolgálhat.Fehérváron van csillagda is(talán még részjegyem,v.uttörő takarékbélyegem is van benne,az uszodában van azt tudom)keresgélek kapcsolatot.Esetleg tudok tuningolni ezt-azt,míg hízik a keret.Mire összejön egy távcsőre való,az is eldől milyen irányzat érdekel igazán,bár azt hiszem maradok puszta szájtáti bámész,akinek ebből is egy kicsi,meg abból is egy kicsi.A héten érkezik kezdetnek 15X70-es binokli,aztán majd felfejlődök.
Kryszh
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.05.18. 17:41

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Kryszh » 2010.11.07. 08:20

Jó reggelt. Nekem is pici olcsó SW Newton-om van. Kiszedtem a keresőjét a tartójából, és beleraktam házilag egy börzén vásárolt zöld lézert. Kicsit leszűkítettem a nyílását fa koronggal, és a 3 csavart kicseréltem hosszabbra. Nagyon megvagyok elégedve vele , belőttem a Jupitert a távcsővel "rávilágítottam", meghúztam a csavarjait, azóta amire rávilágítok az ott van a főműszer látómezejében.
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.11.07. 09:16

kovatspeter írta:A héten érkezik kezdetnek 15X70-es binokli,aztán majd felfejlődök.


Na ahhoz mindjárt egy állványt is vegyél, meg L-adaptert, mert kézben nagyon nehéz lesz megtartani. Remegni fog a kezed, mint ahogy mindenkié remeg a közel másfél kiló súly tartása közben. Esetleg fűben hanyatt fekve tudod csillapítani, vagy falnak nekitámaszkodva, de az állványhoz képest még mindig élvezhetetlen lesz a kép.
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
ge.nom
Hozzászólások: 311
Csatlakozott: 2009.11.19. 21:54

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: ge.nom » 2010.11.07. 09:42

Franky írta:
kovatspeter írta:A héten érkezik kezdetnek 15X70-es binokli,aztán majd felfejlődök.


Na ahhoz mindjárt egy állványt is vegyél, meg L-adaptert, mert kézben nagyon nehéz lesz megtartani. Remegni fog a kezed, mint ahogy mindenkié remeg a közel másfél kiló súly tartása közben. Esetleg fűben hanyatt fekve tudod csillapítani, vagy falnak nekitámaszkodva, de az állványhoz képest még mindig élvezhetetlen lesz a kép.


Tanúsíthatom! Én nemrég szabadultam meg egy ekkora, egyébként tökéletes binoklitól. 10x50 lesz helyette.
Tóni
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2009.09.23. 13:24

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Tóni » 2010.11.07. 11:35

Sziasztok!

Nekem az a véleményem a binokulárokról, hogy 10 szeres nagyitás felett
feltétlenül szükséges az állvány. Ha precízül megakarok egy objektumot
nézni, akkor a Bresser 8x40 távcsövet használom. Az első binokulárom
egy 20x50 volt. Ezt, mint zöldfülü-naiv vásároltam meg abban a tudatban,
hogy egy szupper távcsövet vásároltam. Az idők folyamán megszabadultam
tőle. Jelenleg mint látható a fotoalbumom képein minden távcsövemhez
van külön állvány! /még a 8x40-es hez is./ Ha nincs " szükség " az álványra
egyszerűen lecsavarom a távcsövet. Ezért egy 15x70, vagy 20x80 binokulár
kézbentartása úgymond képtelenség! Egy ilyen távcsövet esetleg - mint
ahogy én csinálom - hannyattfekve egy vastag paplanon lehet kézben nagyobb
inbolygás nélkül megtartani.

http://www.panoramio.com/user/4984741

Üdv Tóni.
kovatspeter
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.10.13. 17:05

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: kovatspeter » 2010.11.07. 14:30

Sziasztok!
Kösz a tippeket.
Saját tulajdonú csillagdám jelenlegi elemei:
-1 db szép lapos garázstető
-1 db 3 lábú geodétaállvány
-1 db 20X50 "Turiszt" monokulár
-a két szép szemem
a többi már csak hab a tortán nem? :P

A hanyattfekvés is szimpatikus,szorgosan gyakorolom is!
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.12.08. 10:04

péntektől 9eft lesz az 50-es celestron powerseeker az auchanban.

hátránya az azimutális szerelés és a 0.96-os okliméret, de kezdőknek jó lehet.
nincs aláírás
Babay
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.12.08. 15:31

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Babay » 2010.12.27. 09:32

Sziasztok!

Én teljesen kezdő vagyok, olyannyira, hogy eddig összesen egy (azaz 1) darab távcsöves észlelésen vettem részt, jó barátaimmal. A dolog természetesen, annyira megfogott, hogy nagyon hamar szeretnék beszerezni egy távcsövet. Én -mint, ahogyan nagyon sokan- nem rendelkezem akkora tőkével, hogy sok-sok tízezerért vegyek távcsövet. :)

Egy igen kedves barátommal (akivel az észlelés is "történt") kinéztünk egy távcsövet, és szeretnék kérni egy vélemény róla, mielőtt még magamévá tenném. :)

2 elsődleges szempont volt a kiválasztásnál: az egyik hogy kezdő vagyok (bár az égről sok mindent tudok, a távcsövekhez nem értek), a másik pedig az ár-érték arány.

Egyből az áruházi linket küldeném, mert abban minden benne van.
Beleszerettem, de mégis kíváncsi vagyok, hogy ki mit szól hozzá. :)

Előre is nagyon köszönöm!

Üdv!

Róla lenne szó: http://www.edigital.hu/Teleszkop/Celestron_Powerseeker_60EQ_teleszkop-p48090.html
Sidius

Re: "Áruházi" távcsövek

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2010.12.27. 09:47

Kedves Babay!

Nem ismerem ezt a távcsövet, felelősen meg csak az tud véleményezni, aki már kipróbálta. Egy javaslatom azért van. Érdemes lenne valamelyik hazai távcsöveket, ill. kiegészítőket forgalmazó boltban szétnézni, (pl. Makszutov, Távcsőcentrum stb.) ahol lehet, hogy találsz neked megfelelőt hasonló paraméterekkel, talán nem is drágábban (nem néztem meg az árakat). Egyiknek se vagyok fizetett ügynöke, de ott hozzáértő emberek segítenek, tanácsot is adnak és később is felkeresheted őket. Ez persze nem azt jelenti, hogy ezen oldalakon nem fog segíteni senki, sőt! Szerencsére mindenki mindent megtesz, hogy más is boldoguljon! Az is lehet, hogy már van valakinek ilyen csöve, aki megfordul itt a fórumoldalakon, úgyhogy hamarosan értékes infóhoz jutsz.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”