optika tisztítása

Lencsés- és tükrös távcsövek
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.03.31. 09:57

Ez a "mókusszőr ecset" nálam mindig egy brutális mókusnyúzás képében vizualizálódik.
Miért kell szegény mókust bántani?

Nem jó műszőr?
Rózsika
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.12.12. 17:34

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: Rózsika » 2012.03.31. 14:13

Jó a műszőr, de jobb a mókus. Szerintem nem mókusölés eredménye az ecset. Mondjuk azt, hogy leadják a mókusszőr-bankokban.
Viccet félretéve, a műszőr ecsettel gyaszatolva az üveget, az ecset és az üveg is feltöltődik sztatikusan, így újabb porszemeket vonzhatnak magukhoz. A mókusszőr ecset nem töltődik.

Rof
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.03.31. 16:16

Kukac írta:Nem jó műszőr?


Vagy esetleg a mőszűr ?
Rózsika
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.12.12. 17:34

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: Rózsika » 2012.03.31. 19:17

Én sok optikát tisztítok. És nem csak magamnak, hanem bérmunkába is. Ezért én alapfeltételnek tartottam, hogy jó eszközeim legyenek. A magam optikáját elcseszni nem olyan gáz, mint másokét. És akkor nem idézgetnék Rózsika cikkeit az optikapucolásról.... :-)
Nagyon sok helyen kapható 4-5 ezer forintért természetes alapú ecset. Annyit megér. Persze ezeket az ecseteket hamar tönkre lehet tenni. Ha egy orosz binokulár optikáját előkezelés nélkülportalanítod, dobhatod ki az ecsetet..

Rózsika
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.04.01. 00:59

Kukac írta:Ez a "mókusszőr ecset" nálam mindig egy brutális mókusnyúzás képében vizualizálódik.
Miért kell szegény mókust bántani?


Vannak olyan élőlények, amelyek a téli bundájukat tavasszal elhagyják, azaz vedlenek, levetik a meleg ruházatukat. Ez természetes, és nem arról van szó, hogy kitépik a szőrüket, hanem arról, hogy mielött vedlenek, levágják rövidebbre, így már nincs melegük, és szinte kellemes klímában élhetnek addig is, ameddig a régi szőrzetüket el nem hullajtják. A mókus szőre igen vékony, egyenes és finom szerkezetű, tehát kiváló ecsetnek, ráadásul nem sztatizál, azaz nem tölti fel az üveget elektromosan, ezért nem tapad rá a por sem. Úgynevezett művész ecsetek készülnek mókusszőrből, és mert nagyon kevés mókus él a környezetünkben zárt helyen, állatkertben stb., ezért kevés a mókuszőr is. A vadon élőket nem bolygatják egyelőre az ecsetkészítők, hanem árat emelnek, ha nagy a kereslet az ecset iránt. A természet adta lehetőséget viszont szabad kihasználni, pl. a libákat is szabad a nyár elején a vedlés előtt megszabadítani az amúgy is eldobni akart meleg tollazatuktól, sőt előnyös is, mert hamarabb serken az új nyári tollazatuk, és nem szenvednek a melegtől addig sem. Mindennek megvan a maga ideje, és rendje a természetben! Ezzel élni kell, de nem visszaélni! Az a bizonyos 4 mancs meg éppen visszaél ezzel, mert ellenzi a tollfosztást! Hasonló a birkanyírás is, amely előnyös a birkának és az embernek is! A birkákat sem kopaszra nyírják!
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Libor
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2011.07.31. 14:01

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: Libor » 2012.04.01. 13:18

Imre írta:Az a bizonyos 4 mancs meg éppen visszaél ezzel, mert ellenzi a tollfosztást!

Modjuk azt nem értem, hogy akkor miért nem a kanadai és kínai tollpaplanok behozatala ellen titakoznak (ott is ugyanígy tépik a tollat - nem mesterséges tollból csinálják ;) ), hanem az itteni tolltépés ellen. Vagyis értem... De miért hagyjuk? Elnésést az OT-ért.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: Imre » 2012.04.01. 15:30

Libor írta:
Imre írta:Az a bizonyos 4 mancs meg éppen visszaél ezzel, mert ellenzi a tollfosztást!

Modjuk azt nem értem, hogy akkor miért nem a kanadai és kínai tollpaplanok behozatala ellen titakoznak (ott is ugyanígy tépik a tollat - nem mesterséges tollból csinálják ;) ), hanem az itteni tolltépés ellen. Vagyis értem... De miért hagyjuk? Elnésést az OT-ért.


Nem hagyjuk! Folymatban van a per ellenük! Sajnos idehaza is eléggé tájékozatlanok az emberek, és nem tudják, hogy évszázadok óta hogyan készül a tollpaplan, a tollpárna és a bőrcipő, és a mókusszőr ecset, ezért elhisznek sokmindent, amit a média szétkürtöl, és hamis képet igyekszik kelteni alátámasztva szedett vedett tévhitekkel, áltudományos véleményekkel, és hivatkozik hamisan az állatok védelmére, ráadásul szelektíven, mert az egyik országban megengedett ami a másikban kifogásolt módszer!

Ez a kettősmérce! Én tisztításhoz továbbra is a mókusszőr ecsetet fogom használni, és nem a műanyagot!
Bennem nem alakul ki olyan kép róla, mint amit a média sugall, hogy megnyúzzák a mókusokat miatta!
Nyugodtan alszom a libatoll paplan alatt, és a pehelypárnán, és viselem az eredeti bőrcipőt a műanyag helyett. Miért? Azért, mert nem hagyom magam megtéveszteni, ami elidegenít a természetestől! Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
kulizoli
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:49

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: kulizoli » 2012.07.09. 21:08

Ma vettem a patikában jó nagy körtepumpát (ők körtefecskendőnek nevezik, ez a 11-es méret). Kb. 2 ezer forint volt, épp hogy elfér a markomban, és úgy viszi a port az optikákról, hogy ihaj! Ajánlom.
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: Atis » 2012.07.10. 18:45

Rózsika írta:A magam optikáját elcseszni nem olyan gáz, mint másokét.


Ez kicsit olyan, mint amikor a szomszéd macskájára vigyáztam 1 hétig. Illett neki élve visszaadnom. Pont erre gondoltam: a saját macskámra (már ha lenne) nagyobb felelősség vigyázni vagy a szomszédéra?

A mókusszőr ecset szerintem olyan mint a hegedűvonó téma, ami lószőrből készül. Mivel a ló bundája nem 1 m hosszú (elég szerencsétlenül nézne ki szegény állat) ezért a farkszőrzetéből csinálják a vonót mivel az köztudomásúan majdnem minden lónak a földig ér. Vagyis a vonó és az ecset is elkészül és a ló/mókus is megmarad.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
kicsikacs
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.03.26. 16:57

Re: optika tisztítása

Hozzászólás Szerző: kicsikacs » 2012.08.14. 11:58

Sziasztok!

Sziasztok. Sikerült összekarcolnom a 20 cm-es főtükrömet a lehető legrosszabb helyen, középen, sugár irányban, majdnem teljes hosszában.

Milyen módon lehet eltüntetni? Lehet ezeket polírozni? Van olyan aki vállal ilyet?

Tisztításhoz akartam előkészülni, és ez lett belőle. Most nagyon el vagyok keseredve.

Kérlek segítsetek.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”