Tanácskérés

Lencsés- és tükrös távcsövek
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.06.19. 20:28

Guglizzatok rá az "eVscope" kifejezésre.
Ez egy real-time üzemű, színes, képerősítős okulár.
Egy szenzor és egy mini display lencsével, mint a videokamerák keresője, csak képerősítő van benne.
Új cucc; lehet, hogy még csak fejlesztés alatt van?
(Nem olvastam végig az oldalt...)

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.06.20. 08:53

05/01/2017 - Unistellar/Optitec eVscope: il telescopio smart con dispositivo di amplificazione immagine http://cerebral-overload.com/2016/12/ev ... ed-vision/ A jövő kezdete, nem első (?) stádiumban. A nano mindent megváltoztat, a csillagászatban is. Három évet jósolnak az optimisták, boltban lesz. Pont most akartam venni okulárt. Sz.,...még, nekem uj ez a meteorvédelmi dolog: https://www.google.hu/search?hl=hu&site ... i70KwQYL5M:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2017.06.25. 10:27-kor.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2017.06.20. 10:07

Megnéztem a weboldalt és a videot, érdekes termék de azért tudni kellene részleteiben, hogyan működik. A video szerint: "so you are looking at nebulae and after a several hundreds of seconds you get amazing images as you would expect when you want to look in the telescope" [...] "we use techniques that are close to astrophotography".

Tehát szerintem arról van szó, hogy egy pici kamerát + célszámítógépet + LCD-t építettek az okulár elé. A kamera összegyűjti a fényt, a számítógép feldolgozza a képet, az LCD megjeleníti, amit az okuláron keresztül nézhetünk. A feldolgozás mondjuk úgy történik, hogy a kamera exponál 10 másodpercet, ezt követően a kép megjelenik. Készül a következő 10 sec-et expo, amint az is elkészül a korábbiakkal együtt feldolgozza az elektronika, és megjeleniti az új, immár jobb képet. Minél tovább "nézzük" az objektumot, annál több expót dolgoz fel a kütyü, annál részletesebb, kevesebb zajjal terhelt kép várható.

A fentiek alapján tehát ez messze van egy real-time nézésről, ill. kérdéses, hogy milyen pontosságú követés kell a mechanika részéről és mennyire tudja mondjuk a fényszennyezést levonni a képből a kütyü. Szóval így jól hangzik, de ugye az ördög a részletekben lakozik :)

A fenti spekuláció tekintetében a tévedés jogát fenntartom.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.06.20. 10:26

Azokon az ördögverte részleteken mintha tul lennének, a közölt képek szerint. Tanulság lehet a bevonatok "nanonizálása". Micsoda változás az is. Ma már természetes. Pont most kell kiöregednem, jajj. De jó nektek...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.06.20. 10:39

Ha nem valódi real-time, képerősítővel, akkor szart se ér.
Az integratív képfeldolgozás "évezredes" módszer (már emulzióval is alkalmazták...), ahhoz nem kell start-up.
Az meg, hogy az egész rendszert beteszik egy okulár méretű tokba, hülyeség. Akkor már sokkal jobb egy nagy monitoron nézni a feldolgozott "konzerv" képet.

Szerintem.

MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2017.06.20. 10:43-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.06.20. 10:42

Az már nem gyalogobszervatórium. Kevesebb villany is kell...(hi..) nem érzek kakiszagot bocs a pongyolaságért.. Olasz- Francia..európai dolog? Az irt cégösszeálások. A monitor kukktor lesz, megszokják. Meg az a real time fényév.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2017.06.20. 13:07

SzarkaLevente írta:Megnéztem a weboldalt és a videot, érdekes termék de azért tudni kellene részleteiben, hogyan működik. A video szerint: "so you are looking at nebulae and after a several hundreds of seconds you get amazing images as you would expect when you want to look in the telescope" [...] "we use techniques that are close to astrophotography".

Tehát szerintem arról van szó, hogy egy pici kamerát + célszámítógépet + LCD-t építettek az okulár elé. A kamera összegyűjti a fényt, a számítógép feldolgozza a képet, az LCD megjeleníti, amit az okuláron keresztül nézhetünk. A feldolgozás mondjuk úgy történik, hogy a kamera exponál 10 másodpercet, ezt követően a kép megjelenik. Készül a következő 10 sec-et expo, amint az is elkészül a korábbiakkal együtt feldolgozza az elektronika, és megjeleniti az új, immár jobb képet. Minél tovább "nézzük" az objektumot, annál több expót dolgoz fel a kütyü, annál részletesebb, kevesebb zajjal terhelt kép várható.

A fentiek alapján tehát ez messze van egy real-time nézésről, ill. kérdéses, hogy milyen pontosságú követés kell a mechanika részéről és mennyire tudja mondjuk a fényszennyezést levonni a képből a kütyü. Szóval így jól hangzik, de ugye az ördög a részletekben lakozik :)

A fenti spekuláció tekintetében a tévedés jogát fenntartom.


Elkezdtem pythonban játszani, hogy egy élőben feldolgozást csináljak, ami valamennyi képet összegez, meg feljavít, mint a Registax, hacsak nem mozgatod közben a távcsövet nagyon, akkor jobb képet mutatna, mint élőben úgymond. Már egy bolygónál is pár 10 kép összegzése is sokat jelent, vagy 100 kép, az csak pár másodperc, két ablakban lehetne látni az eredetit, meg a javított képet.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2017.06.20. 15:08

Ez még tényleg nem valós idejű, de ha a képbontást apró pixelenkénti egyedi érzékelővel + elektronsokszorozóval + színes megjelenítővel egy okulár méretébe majd belepakolják, és lesz benne elektronikus zajszűrés, hűtötten működő érzékelő, és majd ha az ára a mi zsebünkhöz lesz méretezve, és a kínaiak gyártják, majd akkor lehet róla szó, hogy beszerzek egyet. Addig ez a "vakulj proli" kategória szerintem. - Ábrándozás helyett maradok a profi 97%-os fényvisszaverésű bevonatú tükörnél, és a kvázi hibátlan optikáknál, és a fényképezésnél, utólagos feldolgozással. Megjegyzem, hogy egy előnye már most is lenne, de az már ma is lehetséges, ugyanis se az IR, se az UV fényt nem láthatom saját szemmel, csakis átalakítás után a monitoron. No ezt élőben lehetne produkálni ma is, egy kis kompakt géppel, amely érzékelője elől kiszedem a szűrőt, és élő képben nézem okulár projekcióval a bolygóképet. Az okulár elé meg olyan szűrőt teszek, amilyent akarok, illetve beszerzek. Ilyen már van! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.06.20. 15:26

géza írta:Az már nem gyalogobszervatórium. Kevesebb villany is kell...(hi..) nem érzek kakiszagot bocs a pongyolaságért.. Olasz- Francia..európai dolog? Az irt cégösszeálások. A monitor kukktor lesz, megszokják. Meg az a real time fényév.


Géza, te érted, amit írsz?
Mert én nem.
Bocs.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Tanácskérés

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.06.20. 16:28

Mégrövidebben én sem érteném, nem haragszom. Attilám, erről : UNISTELLAR tudsz valamit? Nekem ez uj. https://www.google.hu/search?hl=hu&site ... i70KwQYL5M: ilyen nagy lenne egy becsapódásveszély? Nem tudok gépelni sem, csak pöcögtetni. Ezt igyekszem ezért minimalizálni. A PC-t is hetvennyolc éves koromban adta a család, ne hülyüljek meg, foglalkoztassam az agyam. Ugy látszik, nem sikerült nekik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2017.06.20. 16:49-kor.
Válasz küldése

Vissza: “Távcsövek”