Mélyég- és üstökösrajzolás

Csillagászati rajzok fóruma
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.06.29. 20:24

bognart írta:
hanee írta:Sziasztok!

Tamás: Miből gondolod? Nem is értem :mrgreen: Amúgy igen, szándékozom fejleszteni még ezt a technikát, igazából majd holdkráterek formájában is, akár a távcső alól, akár fotókról. Majd elgondolkozom a színes pasztelen is de egyelőre egy vagyont költöttem a szürke színsorra (színsor - haha! 6 szín!) és egyéb eszközökre is :geek:

hanee


Két lehetőséged van:
1. gazdag vagy és megveszed a felnőtteknek szánt profi pasztelt. Kinéztem egy készletet, ami szimpatikus volt. Majd amikor megláttam az árát lemondtam róla. Két coronad PST vagy egy izmosabb Lunt ára lenne. :))

2. Nem vagy gazdag - mint én - és megveszed a Lidl-ben vagy az írószer boltban az akciós pasztell-t. :)
Én ezt tettem 36 szín (porpasztell) 1800ft volt. :)
A színes rajzaimat meg láthattad. :))


ui: Blog sötét szobára van tervezve -> vérbeli amatrcsillagászok számára.
Ha ilyen körülmények között is zavaró, akkor javasolj egy szín összeállítást, ha a többiek is rábólintak , ám legyen. :))


Szia!

Hát azért nem egy Lunt ára, de 18 ezer körül van egy valamire való készlet ha egyben veszed, amiben sok szín van (36 vagy több). Az olcsó pasztellel az a bajom, hogy túl puha és porlós, törik is, a pasztel már önmagában is elég maszatolós találmány, hát még ha porlik és törik is.. Igazából most ez a szürke színsor elég lesz egy időre, a színeseket meg lehet hogy majd apránként veszem meg, mert színsoronként is árulják, pl. vörös színsor, kék színsor, stb.. sőt darabonként is :mrgreen:

Az általam javasolt színösszeállítás: A szöveg mögötti háttér világosabb színű legyen, pl. halvány pasztel szín (ha már a pasztellről volt szó :mrgreen:), akár halvány kék, vagy sárga, de ha pl. megnézed a blogomat is halvány lilás és egyáltalán nem mutatnak rajta rosszul a rajzok! A lényeg: a szöveg színe fekete legyen!
Köztudottan a sötét alapon fehér betű nagyon zavaró, irritáló a szemnek. Mire végigolvastam Sirius cikkét konkrétan kifolyt a szemem és elgurultak a szemgolyóim az asztal alá, már a felénél szenvedtem.
Tehát összegezve: Bármilyen színű lehet, csak ne fekete alapon fehér meg más sötét alpon fehér, hanem világos alapon fekete (nagyon sötét kék/barna/zöld tetszés szerint)!

hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.29. 20:31

Én 190k Ft - 480K forint között néztem ki pasztell készletet :) (fa doboz, 150-340 db-os)


Sötét alap jó a mélyeges rajokhoz... először próbálok más betűszint . Véleményezed majd ?
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
Avatar
hanee
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2011.02.17. 13:30

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: hanee » 2011.06.29. 22:32

bognart írta:Én 190k Ft - 480K forint között néztem ki pasztell készletet :) (fa doboz, 150-340 db-os)


Sötét alap jó a mélyeges rajokhoz... először próbálok más betűszint . Véleményezed majd ?


Teljesen fölösleges a fadobozt megfizetni.
Nagyon jó minőségű, profi kréta kapható kb. 2000 Ft / 6 db áron, ami reálisabb és megfizethetőbb, persze műanyag dobozban adják ami nem csilivili, de hát könyörgöm...
amúgy minek 150-340 db? :mrgreen:

Honlap: teljesen mindegy milyen betűtipussal próbálkozol, a fekete alapon fehér betű halott ötlet. És tulajdonképpen a fekete háttér nem megy "jól" az észlelős rajzokhoz, mivel el sem üt tőle, tehát inkább beleolvadnak a rajzok mint "illenek" bele. Természetesen ez az én véleményem, hallgasd meg a többiekét is.
Amúgy persze, véleményezem.

hanee
Naprovat honlapja: http://nap.mcse.hu

Távcsöveim: Eperke - 130/650 T, Baltazár - 10x50 B, Áfonya - 35/400 Lunt H-alfa, Paci - 60/900 napkivetítő, Füge - 50/540 L
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.29. 22:38

Sziaa!

Megnéztem egy művészellátó katalógusát. :) ott voltak ezek az árak.

Te leragadtál a fehér színnél. A szürke betű szín kímélő. Bár tény, fáradt szemekbe beleég. :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.06.29. 23:09

bognart írta: Megnéztem egy művészellátó katalógusát. :) ott voltak ezek az árak.


A legjobb pasztellt és akvarellt mindig házilag készítettük, a recept megtalálható: A képzőművészet iskolája c. könyvben. (fillérekből).
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.06.30. 23:52

mizar írta:
bognart írta: Megnéztem egy művészellátó katalógusát. :) ott voltak ezek az árak.


A legjobb pasztellt és akvarellt mindig házilag készítettük, a recept megtalálható: A képzőművészet iskolája c. könyvben. (fillérekből).


Köszönöm, ennek utána nézek ! Amúgy tényleg brutális mit kérnek "művész" kategóriás cuccokért.... így maradok a gyerek rajzcuccoknál. :)
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
AwesomeZoll
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.08.19. 22:50

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: AwesomeZoll » 2011.08.26. 13:04

Sziasztok!
Szeretném bemutatni az első rajzomat: NGC6910 nyílthalmaz, 200/1200 reflektor, 160x.

ngc6910cut1.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
stirlitz
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.05.17. 19:23

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: stirlitz » 2011.08.26. 20:32

Szia Zoli!

Szerintem jól sikerült. Ma készülök én is az első rajzomra, Judit rajzai láttán kaptam kedvet. Persze én nem vagyok nagy rajzos, de megpróbálkozok vele. Majd kiderül, mit sikerült alkotni. :)
bognart
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009.09.08. 13:17

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: bognart » 2011.08.26. 21:21

Sziasztok !

Zoli! Szerintem nagyon jó a rajz! A blogodat is megnéztem . Tetszik. Csak így tovább!
Bognár Tamás "asztrobarát"
http://univerzumkepekben.hu/
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Mélyég- és üstökösrajzolás

Hozzászólás Szerző: sq » 2011.08.27. 21:32

AwesomeZoll írta:Sziasztok!
Szeretném bemutatni az első rajzomat: NGC6910 nyílthalmaz, 200/1200 reflektor, 160x.


zoli, nagyon klasszul sikerült a lovacska-halmaz, jó a nagyításválasztás, szépek a csillagok, gratula!

én ma hajnalban 4 kettőst kaptam ceruzavégre, és végre tultettem magam közel két óra munkával a nagy mumusomon, lerajzoltam végre a teljes fátylat (kb négy látómezőnyi rajz). talán egyszer arra is lesz időm, hogy beszkenneljem a rajzokat, sorakozik már jópár :(

üdv, lf
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
Válasz küldése

Vissza: “Rajzolástechnika”