NGC 7331, Stephans-quintet

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: NGC 7331, Stephans-quintet

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2019.09.08. 14:58

cbo írta:
2019.09.08. 14:54
D.Laci írta:
2019.09.08. 14:47
Én nem fotózok, így errl tapasztalattal nem rendelkezem, de az rögtön szembetűnő, hogy a MEADE LX200R képe mennyivel finomabb felbontású.
Hogy színezetében melyik a valósághűbb azt nem tudom, de itt is a korábbi felvétel viszi nálam a pálmát.
Hiába az átmérő nagyon meghatározó ez itt kifejezetten szembeötlő, tényleg lehet az összehasonlítással példálózni.
Nagyon jó és szemléletes ötlet volt, hogy egyszerre mutattad a két különböző műszerrel készült képet egyazon objektumról.
Tanulságos dolog.

D.Laci
Ez jo objektum foto tervezeshez is amugy.

Ugye a DSLR vilag full frame vagy APS-C meretu CMOS lapkai altalaban a hasznalatos 1 m koruli fokusznal 1-2 fokos vagy nagyobb latomezot eredmenyeznek, sajatos es kiemelkedo RGB szinvilaggal. Ezt figyelembe kell venni mindenkepp, mint ahogy azt is, hogy ezek kvantumhatasfoka nem eri el a jobb dedikalt csillagaszati celu CCD kameraiet.

A CCD chipek is egyre nagyobbak ma mar, de az aruk magas ezert nem mindenki engedheti meg maganak. De ha mar megvan akkor lekepezo csillagaszatban ezek jobb, szebb kepeket eredmenyeznek azonos muszerrel.

A kep osszehasonlitas arra is jo volt, hogy lassuk, ma mar a DSLR technika is felzarkozott a CCD-s vilaghoz.
Köszi Zsolt!
Az előző bejegyzésemhez utólag írtam egy zárójeles kérdést, ha megválaszolnád :?:

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: NGC 7331, Stephans-quintet

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.09.08. 15:09

cbo írta:
2019.09.08. 14:54
A kep osszehasonlitas arra is jo volt, hogy lassuk, ma mar a DSLR technika is felzarkozott a CCD-s vilaghoz.
Szerintem talán így pontosabb:
A kep osszehasonlitas arra is jo volt, hogy lassuk, ma mar a DSLR technika is felzarkozott a CCD-s vilag KÖZELÉBE.

Az a probléma, hogy míg valóban kiváló DSLR-es képeket százával vagy akár ezrével láthatunk ma már a neten, "igazi" csillagászati (APS-C vagy FF hűtött, mono érzékelős) CCD-vel (vagy CMOS-sal) készült kép sokkal kevesebb van, mivel ezen kamerák elterjedtsége nagyságrendekkel kisebb - az általad is említett árkülönbség miatt. Így nagyon ritkán van lehetőség konkrét összehasonlításokra.
Ezért is érdekes a feltöltött képpár.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: NGC 7331, Stephans-quintet

Hozzászólás Szerző: cbo » 2019.09.08. 15:26

Attila írta:
2019.09.08. 15:09
cbo írta:
2019.09.08. 14:54
A kep osszehasonlitas arra is jo volt, hogy lassuk, ma mar a DSLR technika is felzarkozott a CCD-s vilaghoz.
Szerintem talán így pontosabb:
A kep osszehasonlitas arra is jo volt, hogy lassuk, ma mar a DSLR technika is felzarkozott a CCD-s vilag KÖZELÉBE.

Az a probléma, hogy míg valóban kiváló DSLR-es képeket százával vagy akár ezrével láthatunk ma már a neten, "igazi" csillagászati (APS-C vagy FF hűtött, mono érzékelős) CCD-vel (vagy CMOS-sal) készült kép sokkal kevesebb van, mivel ezen kamerák elterjedtsége nagyságrendekkel kisebb - az általad is említett árkülönbség miatt. Így nagyon ritkán van lehetőség konkrét összehasonlításokra.
Ezért is érdekes a feltöltött képpár.


MDA
Koszonom igy valoban pontosabb. Hat igen az a franya penz... :-(

Az M57 kozponti csillaga jott vizuban.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”