eVscope távcsövek

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.07.09. 10:04

Tünődöm. Tapasztaltam tényleg, a binokulár feltéttel nézett ég valóban plasztikusabbnak tűnik. Ezeknek az új csöveknek nem egyszemes kis lukain hanem a nagy képernyőin megjelenő témákon vándorolni lehet két szemmel. Több itteni vélemény szerint ez a látvány "nem a teljes" a technikából adódóan . Nekem mégis, mikor nézem pld. a Hubble képeket. Nem értem, miért nem amatőr csillagász aki a hivatásosok módján már képernyőn néz. Miért irtózunk itt a profibb alkalmazásoktól ? Szerintem ujjongani kéne.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.07.09. 10:51

.géza írta:
2019.07.09. 10:04
Tünődöm. Tapasztaltam tényleg, a binokulár feltéttel nézett ég valóban plasztikusabbnak tűnik. Ezeknek az új csöveknek nem egyszemes kis lukain hanem a nagy képernyőin megjelenő témákon vándorolni lehet két szemmel. Több itteni vélemény szerint ez a látvány "nem a teljes" a technikából adódóan . Nekem mégis, mikor nézem pld. a Hubble képeket. Nem értem, miért nem amatőr csillagász aki a hivatásosok módján már képernyőn néz. Miért irtózunk itt a profibb alkalmazásoktól ? Szerintem ujjongani kéne.
Géza!
Ezen már túl vagyunk, szerintem ne fussuk le megint ezeket a köröket. Mondj valami újat nekünk.
Ha viszont nem tudsz újat, akkor feleslegesen ne provokálj belőle értelmetlen vitát.
Én élvezettel néztem, olvastam inkább az EQ3 szétszedését, vagy a valósi távcsöves tapasztalataidat.
Rajzolhatnál néha, azt jól csinálod. Ez a téma így unalmas, csak a feszültséget csinálod vele.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.07.09. 12:12

Másik vélemény tegnapról : https://gadget.co.za/consumer-telescope ... xoplanets/ ( Mizar, a véleményed számit nekem köszönöm, hogy vetted a fáradtságot). Van más vélemény is nem csak a szerkezetről (ökölszabályok..)
Attila írta: De azt is tudni érdemes, hogy ez az eszköz csak az egyik első hírnöke ennek a rendkívül mobil mini-asztrofotós eszközcsaládnak, mert itt alapvetően nem vizuális megfigyelésről van szó – ezt már most rögzítsük –, még ha egy okuláron keresztül nézzük a miniatűr monitort, akkor sem...

Az említett fórumlátogató – szándékosan nem nevezem amatőrcsillagásznak, mert ahhoz némi szakismeret is kellene, aminek ő jól láthatóan híján van – már-már fanatikus eVscope hívőként olyan tulajdonságokat aggat az eszközre, ami több amatőrtársunknál „kiverte a biztosítékot”, s bevallom, engem sem hagyott hidegen ez a rendkívül lelkes és öntudatos tájékozatlanság. De – a korrektség kedvéért – nézzük meg, hogy miről is van szó valójában, és ki, mikor és hol tudná használni az eszközt, ha majd kapható lesz, hogy a témát kevésbé ismerőket ne vihessék jégre...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.07.09. 13:04

Ez azért már más terület, végre nem azt akarja hangsúlyozni, hogy vizuális megfigyelésre kiváló eszköz, spirálkarokat, marslakókat láthatunk, stb. Változó megfigyelésekhez, nóva, szupernóva kitörések észleléséhez és egyéb fotometriai mérésekhez miért ne lenne használható eszköz. De ez sem újdonság, nagyon sokan csinálják szerte a világon. Csak ebbe bele van integrálva minden, ami kell ezekhez az észlelésekhez. Továbbra is ott van a kérdés, hogy miért vegyem meg ezt, amikor sokkal jobbat lehet csinálni ennyi pénzért. De a világ más részén, ahol az életszínvonal magasabb, elhiszem, hogy nem gondolkodnak ezen, hanem megveszik. Játszanak vele, ha elromlik, kidobják. A fizetésem ha ötször ennyi lenne, lehet, hogy én is így gondolkodnék. Bár nem hiszem.
Géza!
Miért nem jössz el Tarjánba? Legalább egy napra. Szombaton jó sok program van, Attila meghív a kocsmába is, (bocs., űrbüfé) és nézhetnél Jupitert sok-sok távcsőben.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.07.09. 13:32

.géza írta:
2019.07.09. 12:12
... Van más vélemény is nem csak a szerkezetről (ökölszabályok..) ...
Fenntartom.

S ha már Sanyi felajánlotta a nevemben, a sör meghívást is.
(Legfeljebb ő fizeti... :lol: )

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.07.09. 15:50

Attila írta:
2019.07.09. 13:32
.géza írta:
2019.07.09. 12:12
... Van más vélemény is nem csak a szerkezetről (ökölszabályok..) ...
Fenntartom.

S ha már Sanyi felajánlotta a nevemben, a sör meghívást is.
(Legfeljebb ő fizeti... :lol: )

MDA
Ezt elnéztem egy kicsit. A te invitálásod péntekre szól, nem szombatra. :)
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.07.09. 17:25

mizar írta:
2019.07.09. 15:50
Ezt elnéztem egy kicsit. A te invitálásod péntekre szól, nem szombatra. :)
Ha jól értem, akkor pénteken nem leszel ott, de szombaton már igen?
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.07.09. 17:31

Bevallom, nekem a csillagászat nem sörklub. Itt láthatóan vagytok talán hatan, akiket "hidegen hagy a téma" ennek ellenére élénken vesztek részt benne. Állitólag a kezdő csillagászamatőrök "védelmében", maradjanak a Fraunhofer, Dobson, fejlesztései világában, hiányosságaikat házilag fejlesztgetve. Végre a tecnikai digitális újabb ugrás hatására megjelenik szériába gyártott műszer ami sokkal sokkal nagyobb szeletet kinál a világűrből az érdeklődőnek, erre minden energiátokkal lebeszélnétek őket. Érdek ? A dolgok fel nem ismerése ? nem tudom. Egy biztos, ebben az ügyben a megjelent (épp nagy szükség lett rá) friss fórumőr hirtelen fegyelmit is kiszabott rám. A téma itt mártirrá avatott érzem a bőrömön. Libabőr.
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.07.09. 18:58

.géza írta:
2019.07.09. 17:31
Bevallom, nekem a csillagászat nem sörklub. Itt láthatóan vagytok talán hatan, akiket "hidegen hagy a téma" ennek ellenére élénken vesztek részt benne. Állitólag a kezdő csillagászamatőrök "védelmében", maradjanak a Fraunhofer, Dobson, fejlesztései világában, hiányosságaikat házilag fejlesztgetve. Végre a tecnikai digitális újabb ugrás hatására megjelenik szériába gyártott műszer ami sokkal sokkal nagyobb szeletet kinál a világűrből az érdeklődőnek, erre minden energiátokkal lebeszélnétek őket. Érdek ? A dolgok fel nem ismerése ? nem tudom. Egy biztos, ebben az ügyben a megjelent (épp nagy szükség lett rá) friss fórumőr hirtelen fegyelmit is kiszabott rám. A téma itt mártirrá avatott érzem a bőrömön. Libabőr.
Bár írtam pár sort, de inkább kitöröltem, mert úgyis mindegy, mit ír neked az ember. A témában pedig örülni kellene, hogy vannak, kik elolvassák mit írsz és vita folyhat(na) róla.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: eVscope távcsövek

Hozzászólás Szerző: mizar » 2019.07.09. 19:03

Attila írta:
2019.07.09. 17:25
mizar írta:
2019.07.09. 15:50
Ezt elnéztem egy kicsit. A te invitálásod péntekre szól, nem szombatra. :)
Ha jól értem, akkor pénteken nem leszel ott, de szombaton már igen?
Pénteken is ott leszek.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”