Asztrofotózás mobiltelefonnal

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.05.18. 23:22

Géza, a P10 és a Scopium webcam nem egy ligában játszanak. :mrgreen:
Amúgy szerintem érdemes követni, smisy kezdi kimaxolni a P10-et mélyegen, Benei Balázs meg gyönyörű bolygókat lőtt egy Lumiával. Szóval, mindenképp érdekes vonal. :!:
Üdv: Frigyes
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.05.18. 23:55

Igen - nem , válaszolnál egyszerüen.. az eredményt értve. Hogy gondolod nem konkrét tipusokra márkákra, hanem általában. Egyszerüen tájékozódni igyekszem.
Avatar
smisy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.05.21. 12:24

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: smisy » 2018.05.20. 19:06

Üdv Géza! Én meg már azt hittem, kihalt ez a fórum máris :D Ne tessék némán fülelni, mindig lehet észrevételeket tenni! Azt tudom mondani, hogy scopium kamera még sosem volt a kezemben, ezért nincs összehasonlítási alapom. Igaz amúgy sem lenne, mert az úgy tudom, bolygózó kami, én meg mélyégre utazom, a bolygós próbálkozásaimnak egyelőre semmi eredménye, legalábbis olyan, amit már másokkal is megosztanék.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.05.21. 10:51

Majd ünnepek után jönnek. Hármatoktól várunk mindent egyenlőre, tapossátok az ösvényt. Már az is haladás itt, hogy telefonos képeket jónak itélnek. Mintha beindulna egy újfajta amatőrizmus olcsóbb lehetőségekkel mint a klasszikus. Majd jönnek az ellenkritikusok és úgy érzitek magatokat mint az ókeresztények.
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2018.05.21. 14:59

géza írta:. Majd jönnek az ellenkritikusok és úgy érzitek magatokat mint az ókeresztények.


Miért jönnének? Ennek a módszernek sokkal, mondhatni fényévekkel nagyobb a létjogosultsága, mint bebámulni egy digitális lupéba.
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.05.21. 15:49

Határozottan igy van. A fényév azért kissé erős. Hogy egy észlelésről véleményt lehessen alkotni, jó a megfigyeltet képen látni. Sok jó észlelés elmondva, nem tökéletes, vagy elveszik a süllyesztőben.. A mai új technika könyüvé teszi a dolgot, ezek már nem "emlékképek", körbe lehet járni a látványt utólag is alaposan, precizebb, hihetőbb lesz. A "konzerv kép" nélkülözhetetlen ma már. Látom, megváltozott neked is véleményed . Ezek a látványok hatást gyakorolnak az emberre, megszületik a rajz, festmény, zene. Az más . Néha mélyebb mint a nyers valóság. Jobban lehet keresni is velük, zsozsó teleszkópra. Ilyen az élet.
Avatar
smisy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.05.21. 12:24

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: smisy » 2018.05.21. 17:32

Szép éjszakán vagyok túl. A színeset erőltettem most, de közel sem olyan érzékeny, mint a mono. Meg ezek a kémények itt megőrjítenek, de itt még sajnos fűteni kell. Használtam a baader moon and skyglow szűrőm is. Látszik, hogy nem a legjobb körülmények között készültek, olyan mintha egy fólián át fotóztam volna. Ami érdekes, hogy most a képszélekig pontok a csillagok, pedig az eddigi képeimen az okulár széle felé el voltak nyúlva. Igaz, most tok nélkül fogtam a telót az adapterbe, mert sehol nem találtam este. Úgy tűnik, ez szerencsés baleset volt,ezentúl tok nélkül fogom beletenni, mert így kicsivel közelebb van a lencse az okulárhoz.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.05.21. 21:49

smisy írta:Szép éjszakán vagyok túl. A színeset erőltettem most, de közel sem olyan érzékeny, mint a mono.


Üdv!
Ismét azt mondom, hogy meglepően jó képek.
Szerintem így sokkal jobban népszerűsíthető az amatőr
csillagászat, mert sokan szeretnének fotózni, de a komoly nagy összegekbe kerülő technikai
felszerelés azért elég riasztó. És nem is biztos, hogy mindenki perfekt asztrofotókat akar készíteni.
Gondolom, még Tarjánban is megérne előadást csinálni belőle. Végül is, ez egy külön műfaj, mint a lyukkamera
és társai.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.05.21. 21:52

géza írta: Már az is haladás itt, hogy telefonos képeket jónak itélnek. Majd jönnek az ellenkritikusok és úgy érzitek magatokat mint az ókeresztények.


Egy kicsit pozitívabban Géza bácsi. Nem kell mindig az ellenséget keresni.
Jön az, ha akar magától is.
Avatar
smisy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.05.21. 12:24

Re: Asztrofotózás mobiltelefonnal

Hozzászólás Szerző: smisy » 2018.05.22. 06:59

Gondolom, még Tarjánban is megérne előadást csinálni belőle. Végül is, ez egy külön műfaj, mint a lyukkamera
és társai.[/quote]

MIZAR, fura, hogy ezt írod. Mármint külön műfaj, az igaz, de nem valami ördöngősség, hogy előadás legyen róla. Végülis az ember vesz egy adaptert (azt meg már jó ideje lehet kapni) és belefotóz a lencsébe, ez nem valami művészet, nem több ezer expozíció és órákig tartó digitális munka,csak pár kattintás az egész. Aztán ha nem jó a kép, rögtön lehet csinálni másikat. Nekem inkább az a fura, hogy szinte senkinek nem jutott eddig eszébe (vagy rajtam kívül mindenki maximalista és nem elégednek meg holmi telefonos képekkel).
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”