Hol a baj?

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Sidius

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.01.10. 10:10

Szia!
Köszi neked is!
Ezek szerint lehet, hogy jó helyen sejtettem a problémát, már meg is tettem az átállítást. Még azért aggódok egy kicsit, hogy nehogy az EZ Planetary is bajos legyen, ahogy Péter írta, mert a szavaidból az is kijöhet, hogy egyik hardverrel lehet oké, de a másikkal nem biztos, hogy az. Ez különben egy Lenovo Think Pad "üzleti" -vagy mi- még alul is van egy hosszú csatlakozója, meg jó nagy akksija van.
Jól összecsengő dolgokat mondtatok, szerintem biztos közelebb kerülök a megoldáshoz, vagy már meg is oldódott, a próba után okosabb leszek.

Még valami: Hol lehet beállítani, hogy ha az egérkurzort mondjuk a jobb alsó sarokba húzom, akkor a képernyő elsötétüljön? Nem zavarna, amikor éppen halvány célpontot keresek. Általában ilyen egyszerű átállítós dolgokat meg tudok oldani, de ezt nem találom sehol.
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2017.01.11. 07:34

Ilyen kurzorfunkcióról én sem tudok, viszont ha a tálcáról elindítasz egy képnéző progit (pl ACDsee), akkor az rögtön nyithat egy előre beállított fekete képre, Esc gombbal pedig ki lehet szállni belőle.

Üdv: Gábor
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2017.01.11. 08:16

Szia!
Érdemes USB-s admin user alól eszközök esetében (Eszközkezelő) az eszközkezelő USB ágában, a root HUB esetében, és a rádugott eszköz sorában is kivenni a pipát, nehogy a gép energiatakarékos állapotba kapcsolhassa az eszközt (Tulajdonságok/Energiagazdálkodás/A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takaríthasson meg). Ezen kívül, ahogy előttem is írták, az energiagazdálkodás spec. opcióknál átállítani, hogy a fedél lecsukásakor ne végezzen semmilyen műveletet, ill. a hibernálást és alvást is kikapcsolni.
Ha jól olvastam, ez egy Lenovo T, vagy X sorozat, ezek (tapasztalat, van/volt itt pár ezer ilyen) nagyon rosszul kezelik a hibernálást, érdemes alapvetően kerülni.
Ha ezek sem oldják meg a problémát, akkor utána lehet nézni az Eventviewer Rendszer ágában, hogy mi és miért állítja le az adatfolyamot, de ez elég bogarászós logelemzés. :cry:
A jobb alsó sarokkal sötétítést külön applikáció nélkül úgy tudod megoldani, hogy lehúzod az egeret a jobb alsó sarokba és bepipálod az Asztal megjelenítése (angol Win esetében Peek at desktop) opciót. Az asztalodról ha eltávolítasz minden szükségtelen ikont és feketére veszed a hátteret, akkor ide húzva majdnem fekete hátteret kapsz. Ha zavar a megmaradó ikonok fénye, akkor annak tulajdonságában lecserélheted az ikonképet Blanc-re.
Üdv: Frigyes
Üdv: Frigyes
Sidius

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.01.11. 08:46

Köszi a tippeket!
Ez a kurzorfunkció azért maradt meg bennem, mert régen volt egy szolgálati laptopom, amin sima odahúzással is megjelent az asztal. Néha még bosszantott is, mert valahogy mindig odakeveredett az egér. De azon se csodálkoznék a föntebbiekből okulva, ha nem direkt lett volna ilyen. :lol:
Akkor megcsinálom a fekete ikonokat, meg a hátteret, végül is nem nagy erőfeszítés használni az egeret. :)
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2017.01.11. 09:16

Vannak free appok is, mint a NirCMD, vagy a Monitor Off, ezeknél be tudsz állítani egy billentyűparancsot és kikapcsolja a képernyőt. Illetve lehet még opció az is, hogy a képernyővédőre beállítasz Blak screen-t és ahhoz ott egy bill. kombót, ami másra nincs használva.
Üdv: Frigyes

Szerk: Ez utóbbit a legegyszerűbben úgy tudod megoldani, hogy a Windows\System32 mappában lévő scrnsave.scr fájlra jobbklikkel csinálsz egy parancsikont az asztalra, majd a parancsikonon jobbklikk, tulajdonságok és itt Parancsikon / Billentyűparancs. Ha találsz egy kényelmes bill. parancsot, lehet, hogy jobb, mint az egér húzás.
Üdv: Frigyes
Sidius

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.01.11. 10:55

Köszi!
Nem lesz itt baj már, így már menni fog! Csak a felvétel működjön még normálisan! :)
Sidius

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.07.20. 07:22

Üdv!
A föntebb emlegetett problémák szerencsére megoldódtak, hatékony volt az ötletbörze! Köszi!
Van viszont más:
A kamera ugyanaz az ALCCD. Most már többnyire rendesen működik, de a beállított paraméterek újabb kamera bekapcsoláskor nem őrződnek meg. Vagyis se fehéregyensúly, se erősítés, se expozíció nem marad az előzőleg belőtt értéken. Próbálkozom a fényesebb mélyegekkel. Beállítok mondjuk 20 képet, de úgy döntök, hogy 10 elég, így leállítom az expozíciókat. Könyvtárat váltok, darkot készítek, így elindítom a felvételt újra, lefedett objektívvel. Na ilyenkor szokott csak akkor dolgozni tovább, ha leállítom előbb a kamerát. Csakhogy akkor minden beállításnak annyi, nem tudok sötétképet csinálni.
Most úgy oldottam meg, hogy a felvétel közben egyszer csak felteszem az objektív fedelet, és a néhány utolsó képkockát kimazsolázom sötétképnek.
Nem kéne megmaradni a kamera utolsó beállításainak? (Biztos nagy segítség lenne, ha többet értenék a digitális lélekhez. :) )
Ugyanakkor lehet, hogy mégse kéne erőltetni az Ez Planetaryt. Ismer valaki alternatívát?
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: TZ » 2017.07.20. 13:40

"alternatívát?"

Szia Jani,

én is ALCCD-t használok, csak másik félét, vezetésre- mélyégre jó, csak kicsi az érzékelője. Az objektíves+ccd-s fotózáshoz én az EZCAP-ot használom, nem volt bajom még vele.

Üdv.:
Zoli
Sidius

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.07.20. 15:30

Köszi!
Megpróbálom megkeresni valahol.
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: TZ » 2017.07.21. 07:28

Ez a gyártó oldala, én innen töltöttem le, meg még tanácsot is kellett kérnem, mert eleinte nem ment a kamera: http://www.qhyccd.com/Download.html
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”