Hol a baj?

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2014.03.31. 09:03

GEBE írta:Ezek a maszkok csak PONTSZERU fényforráshoz használhatók.A SZATURNUSZ NEM AZ. ;)
Javitsatok ki ha tévedek. :roll:

Gebének igaza van, a Szaturnusz nem csillag :)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.03.31. 12:22

Tehát csavarga jó képet kapott volna, ha az Arcturuson fókuszál, aztán a Szaturnuszon fotóz?
Guest

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: Guest » 2014.03.31. 16:57

Sokan így csinálják,de az nem teljesen pontos.A csillagok a VÉGTELENBEN vannak.(1-2 FÉNYÉV az már végtelennek számít) A SZATURNUSZ meg itt van az arcunkban. :roll:
Én úgy szoktam ezt csinálni szaturnusznál,hogy szoftveresen felnagyítom az élő képet 200-250%-ra.
Figyelem a részleteket és addig szenvedek mig sokszor villan be az éles,részletes kép
.(A kép természetesen nyüzsög,mozog a seing miatt).Van mikor nem lehet sehogy sem,mert pocsék a seing.
Ez sokszor 5 -10 percig is eltarthat.A kihuzattal simán tudok állítani akár1.5 micront is.A finom állíthatóság az feltétel.Természetesen "mindenki másként csinálja" :lol: :lol:
Laptopot használok.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: mpt » 2014.03.31. 17:07

Hat nem tudom, en az 1/f = 1/k + 1/t keplettel szamolva azt kaptam, hogy a 10 CSE valamint 100 fenyev tavolsag kozott 2000mm-es muszer eseteben a keptavolsagok kozotti kulonbseg (azaz ennyit kell mozditani a fokuszirozot): 0,0000000026666624561367953216mm.

--mpt
Guest

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: Guest » 2014.03.31. 17:22

Tévedtem ok.

Soha nem számoltam ki,nem irtam le a fókusz állását menet közben.

TEHÁT CSAVARGA JÓ KÉPET KAPOTT VOLNA. :roll:
csavarga
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.10.24. 18:22

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: csavarga » 2014.03.31. 18:52

Köszi a tudást, zöldfülű mindig tanul :). Látszik, hogy csak felületesen olvastam utána a maszk szerepének. Ha sikerül megint jó eget fogni, rálövök a témára.
S ha már szóba került a finom állíthatóság: szerintetek érdemes a készüléken tuningolni a kihuzatot/fókuszírozót, vagy inkább gyűjtsek jobb műszere? (Őszintén megvallva,ugyan lehetne kicsit "fényesebb" de ettől független szerintem tök jó képe van, csak nehezen férek az erkélyen)
PolluxHUN
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.06. 14:15

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: PolluxHUN » 2014.07.07. 19:10

Sziasztok!
régóta érett már bennem hogy amíg nincs normális EQ mechanikám csinálni kellene egy-egy asztro-tájképet. A tegnapi éjszaka holdnyugta után ideálisnak tűnt hogy lekapjam a Tejút Cyg régióját így hát kicuccoltam felszerelésem. Néhány próbakép ellövése után sikerült belőnöm a a fókuszt. Beállításaim: ISO 1000, t=20", f/3,5, zajszűrés kikapcsolva. Deep sky stackert használtam a light és dark képek feldolgozására. aami a probléma lényegét illeti a képek illesztése azaz a műveletsor végén a program által generált kép koránt sem egyezik a későbbiekben lementett (és más programokkal megnyitott PS, Irfanview stb.) képpel. A lementett TIF állomány sokkal sötétebb a programban lévőnél! Valakinek vmilyen ötlet? Előre bocsájtom hogy asztrofotós képességeim még nem igazán gyakorlati jellegűek...eddig csak leginkább elméleti szinten mozgott a dolog (bár a magam autodidakta módján azért próbáltam elsajátítani a dolgokat)
Clip_53.jpg

milky way 2 1.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
tron
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2013.09.08. 16:11

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: tron » 2014.07.07. 21:52

PolluxHUN írta:Valakinek vmilyen ötlet?


Szia!

Mentéskor a FileDialog => Options-nál van lehetőség a beállításokkal illetve beállítások nélküli mentésre.

Nem ez maradt el?

Üdv!
JE
PolluxHUN
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.06. 14:15

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: PolluxHUN » 2014.07.07. 22:11

tron írta:
Szia!

Mentéskor a FileDialog => Options-nál van lehetőség a beállításokkal illetve beállítások nélküli mentésre.

Nem ez maradt el?

Üdv!
JE


Háháá! Ez az! Köszönöm a hipergyors segítséget! ;)
raymi16
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.02.14. 16:43

Re: Hol a baj?

Hozzászólás Szerző: raymi16 » 2015.02.16. 09:16

Sziasztok!
Már régóta próbálkozok pontos pólusra állással, viszont hol sikerül, hol nem, és azaz igazság hogy nem jövök rá, hogy mi az ami úgymond keresztbe tesz. Megpróbálom leírni hogyan is van ez a dolog pontosan, illetve mik a tapasztalataim. HEQ5 mechanikám van, előtte EQ5 volt, és első kérdésem a vízmérték lenne, mivel HEQ5 mechanikán valahogy lemaradt (vagy csak én nem találtam meg) bár sok helyen láttam hogy azzal nem szoktak foglalkozni.
Második a pólustávcső. Ugyanis a ebben a sarkcsillag helyzete az északi sarkponthoz képest más irányba van, mint akármelyik csillag atlaszban. Magyarán én ide próbáltam beállítani a sarkcsillagot:
http://p.coldline.hu/2015/02/16/1751644-20150216-3LQMzJ.jpg
Illetve egy olyan is megjelenik a kijelzőn hogy Polaris HA illetve Clock. Na mármost ez nincs a betanításnál, hogy pontosan mit akarna jelenteni de valszeg h itt bukok el valamit, illetve mikor "alaphelyzetre" járok nem látszódik a sarkcsillag a tubusban bár ezt inkább nekem kellene beállítani, csak kérdés hogyan?
Betanításnál meg nem is említem, hogy a kiválasztott csillag eléggé a látómezőn kívül esik.
Esetleg ha van vállalkozó kedvű tag itt a fórumon, szívesen meghallgatnám a tanácsát, mert tegnap már nagyon az elkeseredés határán voltam, mivel munka miatt nagyon keveset tudok ezzel foglalkozni sajnos :|
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”