Webkamerás megfigyelés

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.06.02. 09:03

Köszi Tom a részletes teszteket.

Én is kamera vásárlás előtt vagyok (bár sajnos nem most fogom még megvenni), ugyanezt a cam-ot néztem ki. Bár nem emlékszem milyen vason futtatod (lehet valahol már leírtad, ha igen akkor bocs), de kíváncsi leszek nálam mit produkálna. A laposom egy DELL Latitude E6510 (Intel i5 2,67GHz, 4GB RAM), ezen sincs még USB3.0 (igaz a dokkolóján van), viszont SSD meghajtó van benne.
Viszont ami eszembe jutott, ha van a gépeden ExpressCard csatoló, akkor abba lehet venni USB3.0 csatolót, olyan 9-10k körül van. Esetleg ez még gyorsítaná a capture-t.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.06.02. 09:41

Köszönöm a binninges infót, akkor korábbi kérdésemre is megvan a válasz, hogy mindkétféle módon vissza lehet venni a felbontást, pixel összevonással is, meg kisebb terület kiolvasásával is.

A check listát végignéztem. Nekem abból az tűnik ki, hogy hardverileg nem állok rosszul, a windows minősítés 5.7 érték minden (1-7,9 skálán), egyedül a videókártya van 3 ponton. Nem tudom ez mennyire szól bele, de mint mondtam ezzel nem tudok mit kezdeni. HDD szinten tudok belenyúlni, hogy ssd teszek bele, de nem érzem szükségét ennek. A fórumon lévő gépnél szerintem jobb az enyém, amin meg is lepődtem, lévén 2006os masinám van. :D Egy 2006 late MacBook-om van, ezen futtatok BootCamp-en, vagyis külön partíción függetlenül az OsX-től, Windows 7-et a kamerázáshoz.

A power módot is állítgattam, de nem befolyásolta az eredményt. Ami otthoni körülménmyek között nyilvánvaló is. A rossz felvételi ráta otthoni körülmények között is megvolt.

Azt is megnéztem, hogy nincs semmi háttérfolyamat, ami különösebben lefogná a gépet, főleg miután a vírusírtót is kilőttem.

USB3-as aljzatról működtetve még jó lenne kipróbálni, de erre nincs módom, meg értelme sincs mivel ilyen lehetőség nincs a gépemen.

Igazából nem tudom továbbra sem az okát a sovány fps-nek, talán az lehet, hogy a kamera max felbontásnál egyszerűen nem képes rá.
Mindenesetre nem adom fel, kipróbálom majd haverom gépén is, mikor alkalmam adódik rá.

Most abban az irányban indulok el, hogy megpróbálom a külön debayerezést megvalósítani, rájönni miért fagy a program, vagy létezik-e másik út, visszanyerni a színeket. Addig meg visszaveszem a felbontást.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.06.02. 12:48

A binningnek azért utánanéztem, hogy is működik pontosan:

http://www.andor.com/learning-academy/ccd-binning-what-does-binning-mean

Vagyis vesztünk a térbeli felbontásból cserébe gyorsabb a kiolvasás és jobb a jel/zaj viszony.
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2016.06.02. 18:26

Tom írta:Igazából nem tudom továbbra sem az okát a sovány fps-nek, talán az lehet, hogy a kamera max felbontásnál egyszerűen nem képes rá.


Szerintem csak valami szoftveres beállítás lehet a baj. A kamera biztosan tudja.
Nekem is van asi120mm usb2 ver. és 31-32fps teljes felbontáson és 116fps 640x480ban FireCapture-ben.
A laptopom egy nemrégen használtan vásárolt Acer E1-572g. Van rajta usb2 és 3 is de nincs különbség sebességben a kamerával használva mert az csak a usb2 verzió ami nekem van. (jó lenne az usb3, mert ISS-nél vagy Napnál számítana a még több fps)
Az HighSpeed legyen bekapcsolva és az Usbtraffic nekem 90 körül szokott lenni, de ez gép függő állítólag 80-100-ig normális.
fc.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.06.04. 15:26

Legutóbbi hozzászólás alapján ismét teszteltem.
3 db 120s videót rögzítettem 1280x960 felbontásban. Mindhárom esetben be volt kapcsolva az usb highspeed mód, az elsőben az usbtraffic 80 volt, ekkor 12fps lett, aztán usbtraffic 90, ekkor 15fps és usbtraffic 100, ekkor 10fps.

Nem értem mi a gubanc. Lehet a gépem túl lassú a windows pontozás ellenére. Ezt majd kiderítem másik gépen, csak alkalom kell rá.

Közben a Debayer program átrágta magát a videón. Kiderült a fagyás csak az egyik fájllal történik meg. ennek okát nem tudom, mivel magát az eredeti felvételt simán le lehet játszani. A másik videóval sikerült. Bilinear móddal viszonylag gyorsan megcsinálta, viszont a linket fórumon bolygókhoz ajánlott Adaptive Smooth Hue baállítással a 2 perces videóból kb 3 óra alatt készített színeset. A két végeredmény között nem láttam különbséget.

Továbbra is bosszant, hogy nem tudom kicsikarni a vasból az elvárt teljesítményt, ha jutok valamire majd megírom.
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2016.06.04. 15:46

A felvétel alatt fut még más progi is a gépen?
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2016.06.04. 18:03

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2016.06.05. 06:28

Van itt egy egyszerű kis progi,ami megmutatja az USB kapcsolatok adatait: http://www.the-sz.com/products/temple/
Csak letölt,kicsomagol és futtatható.
A fw. firsítéssel én várnék,amíg ki nem sikerül deríteni a hiba okát... (lehet,hogy csak újabb hibák forrása lesz belőle)
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.06.06. 08:07

Szép sorjában.

Nem futtatok más programot közben a háttérben, netet is kikapcsolom, vírusírtót is tiltom. Persze fut mindenféle folyamat, de ezek nem használnak jelentős prociidőt és memóriát.

Most tesztelgetek egy azstali gépen, melós munkaállomás. Nagyobb és más processzor és 64bites rendszer a lényegi különbség.
Elsőre minden különösebb trükközés nélkül sikerült 1280x960 felbontáson 26fps videót felvenni SharpCappel, FireCaptureval 22fps jött össze.

Összességében csalódás a dolog, többet vártam, bár így is kb 2x-es értéket kaptam, mint az otthoni gépemmel.

Még agyalok, mit ügyeskedhetnék vele a mai nap folyamán.
A firmware updattel én is óvatos vagyok, még várok vele, de a másik doksit átnézem.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.06.06. 12:33

Csináltam még egy próbát, az asztali gépen. Most debayer nélkül vettem fel a videót, így már sikerült 32 fps-t elérni. Ez nem rossz, de eléggé alulmarad a várakozásaimnak, végülis az otthoni gépemből is ki tudtam csikarni ilyen módon 27 fps-t. Majd 60 fps-re számítottam, mivel színesben felvéve ezen a gépen megdupláztam a másodpercenkénti képek számát, gondoltam debayer nélkül is ez lesz, de csak alig változott.

Ötletekből most kifogytam, ha lesz érdemleges előrelépés jelzem, köszönöm a sok segítséget és ötletet, éltem is velük.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”