Webkamerás megfigyelés

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.07.05. 21:39

Installáld vissza, majd készíts egy aktuális mentést a gép állapotárol, majd telepítsed újra, készíts egy újabb állapotmentést. Én minden telepítés előtt mentem az egész gép beállításait, és telepíés után is. Ha bármi gond lenne, akkor csak visszaállok valamelyik pontra. Ha a telepítés utáni mentéssel működik, akkor ez megoldja, ha gond van, akkor a telepítés elöttire kell állni, majd ismét telepíteni, és új állapotmentést készíteni. Természetesen minden egyes lépés között újraindítás, és az állapotmentés előtt nincs programindítás. Ráér minden próba az állapotmentés után! Ha ez sem segít, akkor feltehetően komolyabb gond van, és más okozza a problémát. Sajnos a win alapú gépeket 2-3 év használat után újra kell telepíteni, mert annyi szemét halmozódik fel benne, ami már gátolja a normális működést! A linux-al még ilyen gond nem volt! És még valami. Volt olyan esetem, hogy egy USB eszköz csak akkor működött, ha mindig azonos lyukba dugtam. Ezt úgy oldottam meg, hogy minden helyről telepítettem, és úgy már működött, akár melyik lyukba dugtam. Ez se egy normális helyzet, de csak így tudtam használni! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: BZd » 2013.07.28. 12:32

BZd írta:Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy egyik napról a másikra a számítógépen kb. a felére csökkent az USB sebessége? Konkrétan az ASI120MM kamerám teljes felbontáson 30fps-t tud, aztán másnap elővéve a gépet csak 14-et tudott, és minden felbontáson kb. ilyen arányban csökkent a tempó. (az expozíciós idő természetesen rövidebb, mint 1/30s) Másik gépen, ugyanezzel a kábellel nem lassult le, tehát valami rendszerprobléma lesz. Win 7, frissítettem, újratelepítettem az USB és a kamera drivereit is, kotorásztam az energiagazdálkodási sémákban, kipróbáltam más programokkal, semmi nem segített eddig. :( Az újratelepítést szeretném elkerülni, bár lassan időben már ott tartok...


Hosszú küzdelem volt, de sikerült megoldanom a problémát! Ide is beírom, hátha segít valakinek.
A történet ott folytatódott, hogy operációs rendszert váltottam, egy darabig megint jó volt, de utána 25fps-re csökkent. Egyéb okból újratelepítettem a gépet, megint jó volt, majd 20fps-re esett pár nap múlva. Kezdtem frusztrált lenni. Kipróbáltam a FireCapture 2.3b-t és feltűnt benne az eldugott "USBTraffic" csúszka, amit húzogatva vissza tudtam állítani az eredeti fps-t, illetve, hogy a FireCapture 2.2-höz képest a kamera beállításai mellől eltűnt a kis fogaskerék ikon, ami a a gyári driver "video capture filter" ablakát hozza elő. Elindítottam a FireCapture 2.2-t, 20 fps-sel ment. Megnyitottam a beállítás ablakot, hátha azon is van ilyen "USBtraffic"-szerű csúszka, pedig nem emlékeztem, hogy lett volna. Nincsen, viszont a "ROI Misc" fülön megakadt a szemem az "Auto FPS adjust" ponton. Bepipáltam, "apply", és láss csodát, ismét 30fps-sel hasít. Kivettem a pipát, mert nem tudom mit csinál ez az opció és úgy maradt 30-on.
Ez a kis ablak elérhető az ASI driverrel feltelepülő "ASI120MM Camera" programból is, az "Options" -> "video capture filter" menüből.
Azóta sikerült a 2.3b-vel többször szanaszét (el)állítgatnom, de ebben az ablakban mindig vissza tudtam állítani a normál sebességre.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.07.29. 08:39

Ez az auto FPS Adjust arra szolgál hogy a kamera drivere monitorozza a képrögzítés sebességét, és ha úgy érzi hogy csökken a keresztmetszet, akkor visszavesz az fps-ből. Nekem is volt ilyen, de nekem egy OO defrag segíségével megoldódott. Van belőle portable változat is, így céges gépen is lehet futtatni telepítés nélkül.

"B" tervként még az is megoldás, hogy ha van elég memóriád akkor a firecapture-ben beállítod hogy előbb a memóriába dolgozzon, vagy ha mégtöbb van, akkor csinálsz egy RAMdrive-ot, és oda mented a videót, majd onnan mozgatod át hdd-re.
Avatar
BZd
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.11.21. 12:39

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: BZd » 2013.07.29. 18:25

Köszi a tippet, de ez nem azért volt, mert a vinyó lassult volna. XP alatt előfordult ez is, ekkor a Firecapture-ban elkezd eltérni egymástól a "Captured" és a "Saved" kockák száma, elkezdi eldobálni a képeket. Pedig már örültem, hogy az fps jó. Csak elmenteni nem tudtam. Ezt a RAMBuffer valóban hatékonyan kezeli. A Win7 okosabban gazdálkodik az erőforrásokkal, meg kell hagyni. XP alatt nem próbáltam a vinyót az AHCI driverrel (nem egyszerű telepíteni, meg nem is tudatosult bennem, hogy magától nem az települ ami a legjobb lenne), de aztán került a notiba egy SSD és ez a szűk keresztmetszet kikerült a rendszerből. Így akkor lett csak igazán úrrá rajtam a kétségbeesés amikor megint leesett az fps, de szerencsére végül megtaláltam ezt az eldugott opciót és már tudom, hogy a kamera drivere szórakozik ilyenkor. :)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2013.08.10. 16:27

vanamonde írta:Sziasztok,

A szekrényemben porosodik teljesen kihasználatlanul egy "átalakított" (értsd: doboz, gyári lencse és borítás a kukában, 1.25"-ös kihuzatba illő alucső fixen beragasztva) Philips SPC880 webkamera. Házilag meg van "flashelve", vagyis SPC900-nak érzékeli az oprendszer.
Kb. kétszer próbáltam ki másfél évvel ezelőtt. Az RA-motoros EQ3 + 127MC -kombinációval nagyon körülményes volt a webkamerázás inkább azóta is megmaradtam a DSLR + 25D -párosnál.

Szóval csak áll a szekrényben szegényke. Eddig szerencséje volt: elkerült minden lomtalanítást, de félő hogy a következőt már nem fogja. Feltolhatnám Vaterára és kemény 1 Ft-ért talán el is vinné valaki, akkor inkább meghirdetem itt: az első jelentkező ingyen elviheti ha vállalja hogy használni fogja! Személyes átvétel Budapesten de kérésre postázom is a kamerát.

s.



Eljutottam oda, hogy ki tudnám próbálni, csak milyen programmal látok én ezzel a kamerával valami képet ? Meg beállítása hogy lehet, paramétereket stb. ? Valami drivert feltettem rá ott nem látok semmi programot, pedig már egyszer mintha előjött volna valami beállító, csak akkor nem volt időm rá, örültem, hogy felraktam, köszönöm előre is az infókat, ha lesz.


...

Közben beugrott, hogy az alsó menüsorban a kis ikonjára jobb gomb és előjön a beállító, ez megvan, csak még képet hol látok vele, milyen programokat lehet hozzá használni ? Ez lenne itt a kérdések egyike most akkor csak.

Üdv Béla.


u.i.

Közben kerestem egyet és a wxAstroCapture nevű programot találtam, feltettem és van kép, meg látom az tud egy két dolgot, ami kell ez jó lesz igencsak. Ezzel lehet hosszabb idejű felvételt csinálni ? Már a hosszabbon pl. 30 mp-et értek mondjuk, hogy valami csillagok is látszódnának, az nagyon jó lenne.
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.08.26. 14:21

Az SPC900 nem tud longexpót. (és nem is alakítható át erre...)
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.08.26. 14:25

Bocsi!
Pontatlanul fogalmaztam: a hardver átalakítása nélkül nem tud longot.
A vezérlő elektronika átalakításával alkalmassá tehető longexpóra!

Pl. így: http://www.yesyes.info/index.php/how-to ... -exposure/
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2013.08.30. 00:14

tobe_ írta: X



ToBe, a múltkor valami kis méretű, goto cuccot kerestél, ami egy asztalon is elfér.
Nézd csak, ezt találtam neked:

http://www.amazon.com/iOptron-Astroboy- ... B00335ILQE
m4k3r
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.01.22. 04:13

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: m4k3r » 2013.09.01. 01:00

Bővült a műszerparkom egy PCVC840K Philips Toucam Pro 2 webkamerával. Át van alakítva, hogy tudja művelni a hosszú expó-t. Az a kérdésem, hogy van-e valaikenk tapasztalata az ilyen és ehhez hasonló hosszú expó-ra átalakított webkamerákkal. SharpCap programmal szeretném majd használni. De egyelőre még nem fotóztam vele.
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.09.01. 13:37

Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”