Webkamerás megfigyelés

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Sidius

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2014.04.12. 05:40

Most jutott eszembe, hogy Damian Peach honlapján vannak különböző seeingnél készült mintavideók.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2014.04.12. 13:08

tobe_ írta:Kösz, értem, de elég lenne egy kis részlet csak belőle, 10 mp mondjuk, az csak nem olyan nagy gondolom.

Próbáld a youtube-ot:
- https://www.youtube.com/watch?v=XxF43gQx9LQ
- https://www.youtube.com/watch?v=4rx6aCqN0CU
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.04.12. 15:23

Köszönöm a linkeket, és egyéb tanácsokat, azokkal kipróbálom akkor. Egyszer meg a Sidius tükrébe valahogy belenézek, ha megengedi. :)
Sidius

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2014.04.12. 15:48

Rendben! Ha jó nyugodtsággal együtt jössz, akkor az okulárba is belenézhetsz, különben csak a tükörbe! :P
Avatar
Alexian74
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.04. 09:23

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Alexian74 » 2014.08.02. 22:35

Sziasztok!

Általában nem szoktam segítséget kérni, mert ha kell ott a google, de most végkép elakadtam.
Hozzájutottam egy Philips ToUcam Pro (PCVC 740K) kamerához és sehogy se tudom XP alatt működésre bírni. A neten fellelhető összes driver-nek mondott, .exe kiterjesztésű fájlok egyike sem hozott eredményt, az eredeti cd pedig el se indul mert win98, és 2000 támogatású. Tehát xp-nél az eredeti cd „Nem megfelelő windows verzió”-t ír.
Ha valaki használ ilyen kamerát, és netán xp driver-e is van, nem utasítanám vissza a segítségét a telepítésbe sem.
Előrre is köszönöm!

Derűs eget!
AG WEB (Astronomy) lnk: https://www.agweb.hu
Hermione
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:00

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Hermione » 2014.08.03. 12:05

Szia!

Én ugyan ilyen kamerát használok és semmi gond nem volt mióta használom!Én a WxAstroCapture programmal használom ugyanis a többi nem kompatibilis vele és a gyári CD nem is volt meg!A netről letöltés után telepítettem majd a kamerát csatlakoztattam és a program megnyitása után azonnal használatra kész.


Üdv:Csaba
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2014.08.04. 12:16

A 740-es komplett telepítője (XP-s) 528K.zip.
Ha kell,dobj egy mailt.
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2014.08.04. 12:20

Sidius

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2014.08.04. 19:09

Lehet, hogy ez nem lesz nagy segítség, és nem is értek bitek világához, de mikor én ismerkedtem a webkamerás fotózással, egy ilyen kamerát kaptam kölcsön. Bedugtam az USB-be, és meglepve tapasztaltam, hogy működött! Se telepítés, se semmi. :roll: Mondjuk a az XP-t nem én telepítettem fel, inkább másra (pofi szakemberre) bíztam. A mai napig nem tudom ennek a rejtélynek a megoldását. Vagy nem is rejtély?
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2014.08.05. 09:47

Sidius írta:Lehet, hogy ez nem lesz nagy segítség, és nem is értek bitek világához, de mikor én ismerkedtem a webkamerás fotózással, egy ilyen kamerát kaptam kölcsön. Bedugtam az USB-be, és meglepve tapasztaltam, hogy működött! Se telepítés, se semmi. :roll: Mondjuk a az XP-t nem én telepítettem fel, inkább másra (pofi szakemberre) bíztam. A mai napig nem tudom ennek a rejtélynek a megoldását. Vagy nem is rejtély?


Tényleg nincs semmilyen rejtély!:

Ha egy tiszta XP-t telepítettek (volna) fel,akkor az első adandó alkalommal,amikor új eszközt csatlakoztatsz a géphez, az felismeri,hogy új eszközt talált. Ennek megfelelően felajánlja az eszköztelepítését. Ha tudja,akkor végre is hajtja.Ha nem,akkor vagy a gyári telepítő CD-t fogja kérni,vagy a NET-en fog keresni driver progrmot.

Ha a kamera csatlakozáskor azonnal tudja kezelni,akkor nagy valószínűséggel a már telepítették rá a driver progit.

:-)
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”