Webkamerás megfigyelés

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.09.01. 13:39

zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2014.01.07. 14:13

Van kis hazánkban olyan valaki, aki ért a webkamerák long expo moddolásához? Aki esetleg csinált is már ilyet.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.01.08. 10:59

Szia,

keresgélj a neten, én pl. egy ilyet találtam:
http://nightskyinfocus.com/diyprojects/ ... ation-sc1/
Régebben is láttam egy oldalt, az Philipsről szólt, sajnos nincs már meg a link. Részletes, áramkör átalakítás leírás volt fotókkal, mint a fenti oldal is.
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2014.01.08. 15:12

Szia, köszi a linket, már ismerem, van még másik 5 a quickcam 3/4000-hez, tehát elméleti síkon megvan, hogy hogy kell, csak gyakorlat nincs az ilyen műtéthez, ezért kerestem hozzáértőt. Baranyi Zoltánnal már értekezünk privátban.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2014.01.08. 16:57

Ezzel a webkamera moddolással mit nyerünk egyébként, nem lehet kapni gyárilag olyat, ami ezt tudja, vagy ennyire megérné egy ilyen átalakítás anyagilag ? Régebben, gondolom tényleg csillagászati árban voltak az olyan kamerák, de talán ma már nem annyira vagy tévedek ?
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: mpt » 2014.01.08. 17:04

tobe_ írta:Ezzel a webkamera moddolással mit nyerünk egyébként, nem lehet kapni gyárilag olyat, ami ezt tudja, vagy ennyire megérné egy ilyen átalakítás anyagilag ? Régebben, gondolom tényleg csillagászati árban voltak az olyan kamerák, de talán ma már nem annyira vagy tévedek ?


Ott van a neveben: long expo (azaz sok masodperces felvetelek).
Lehet kapni ilyet, a legolcsobb, ami gyarilag tud ilyet (es tudok rola) - de biztosan van mas, ill. hasznaltan olcsobb - kb 60e ft (QHY5 koruli kamerak).

En szemely szerint nem a regi webkamera + modositas utat ajanlanam, inkabb egy fentihez hasonlo, hasznalt kamerat. Gabor amugy is fotometralni szeretne (ha jol ertem), annal inkabb ajanlanek egy gyari, _monokrom_ kamerat (kesobb majd szurovel).

--mpt
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2014.01.08. 18:19

Mivel nem vagyok jártas a fotometriában,kérnék egy kis segítséget!

adott konfig: a QHY5 (sacc 60KHuf)+ R+G+B+IR szűrő (sacc 8.5Khuf-9.Khuf/db),azaz közel 90KHuf.
-amit tud :max. 5 sec exp.idő, a kép továbbra is 8 bites (színcsatornánként!)
-ahhoz,hogy csak megközelítően 12 bites felbontása legyen a képnek, legalább 3(RGB)*32(db)+n*X(db dark+flat) expó kell.

Jól tudom?

Ezzel szemben egy öreg 300D: secc 30KHuf, 12bit csatornánként,végtelen(ez túlzás!) exp.idő. Tekintettel arra,hogy bayer mátrixos, itt is kell egy rakás expó lehetőleg vagy bolygatva,vagy egyszerűen rábízva a mechanika hibájára a képelmozdítást ( :-) ),de a végeredmény
Ha jól tudom,az R-G-B csatornákat eléggé jól lehet kalibrálni.

Jól tudom?

Ha ezek az állítások igazak,akkor miért is jó egy 8 bites mono kamerába beruházni?

(az meg már csak hab a tortán,hogy ha valakinek nincs 30K-ja,mitől lenne 90K? )
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2014.01.08. 19:09

Arról meg is feledkeztem,hogy ugye a szűrőket cserélni,vagy ami kényelmesebb,váltani kell.
Manuális cserélgetés elég macerás,mondhatni kezelhetetlen, a szűrőváltó pedig megint csak némi pénzbe kerül... (ha még beszerezhető,ha nem,akkor le kell gyártatni!)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: mpt » 2014.01.08. 21:59

lESI FOTÓS írta:Arról meg is feledkeztem,hogy ugye a szűrőket cserélni,vagy ami kényelmesebb,váltani kell.
Manuális cserélgetés elég macerás,mondhatni kezelhetetlen, a szűrőváltó pedig megint csak némi pénzbe kerül... (ha még beszerezhető,ha nem,akkor le kell gyártatni!)


Szerintem valamit felreertettel.

Ez egyebkent a webkameras topik.
- nem mondtam, hogy ezt kell venni, azt mondtam, ez tudomasom szerint a legolcsobb elerheto hasonlo kamera, ami nem csak a webkameraknal szokott tortmasodperces expokat tudja (hogy pontosan mennyit, arra mar nem emlekszem, pedig volt QHY5-om, de az 5-II biztosan tobbet is tud, kiprobalhatom)
- mono kameraval is lehet szuretlen fotometriat csinalni, be is lehet kuldeni az AAVSOnak
- az altalad emlitett RGB szurok fotometriahoz alkalmatlanok, ha szurozni akarunk, akkor minimum egy Johnson V szuro kell (~50K)

Abban egyetertunk, hogy a legolcsobb megoldas egy hasznalt DSLR vaz, sokkal tobb lehetoseget rejt magaban. Amit irni akartam, hogy a longexpos webkamera szerintem zsakutca (kis erzekelo, hekkeles, latomezo kicsi, stb)

--mpt
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2014.01.09. 05:43

Szia!

"Ez egyebkent a webkameras topik."

Igaz!

Bocs,hogy más tip. kamerát hoztam szóba! :-)

"Amit irni akartam, hogy a longexpos webkamera szerintem zsakutca (kis erzekelo, hekkeles, latomezo kicsi, stb)"

Azért a DSLR-ek előtt is volt élet...

Üdv: Zoli
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”