Webkamerás megfigyelés

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.01.27. 09:30

Sidius írta:Én öt éve vettem használtan egy 2001-ben gyártott P3-as gépet.


Szia!

Gondolom ezen a gépen 1-es USB van, az elegendő sebességű? Szeretnék majd venni egy kis kamerát később, de nekem is csak egy ősrégi laptopom van, és csak emiatt nem is vennék egy újat.

Üdv,

Gábor
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2013.01.27. 09:36

Nekem az asztali gépem behalt már nagyon rég, csillagdám nincs. Eddig ide telefonról írtam, még most is. 1 hét múlva érkezik meg a netbook amit erre (is) szeretnék használni. A kinti tárolás megoldható lenne, de ugye minden másra is használni kell így nem megoldott hogy kinn maradjon. (végre lesz mivel kidolgozni rajzokat is :) ) Valószínű így csak a nyári időszak lesz jó. Gondolkodtam azon is, hogy venni usb kábelt, ami hosszú, gép bent, cső kinn, de akkor ahoz kellene motor, meg egyéb kegészítő, meg nekem is ugrálni ideoda, szal ez sem jó.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: maro » 2013.01.27. 10:47

Kaszás Gábor írta: Gondolom ezen a gépen 1-es USB van, az elegendő sebességű?

Szia! Évekig használtam olyan laptopot, amiben csak usb 1-es port volt. A Philips ToUCam ehhez jó volt, mert belsőleg tömörítik a képét, hogy elég legyen a sávszélesség. Ugyan ez a problémája is, hiába veszel később egy usb-2 es portot a kamera akkor is a tömörített és ezért rontott képet továbbítja majd. (Próbálkoztam PCMCIA-ba dugható usb-2 adapterrel, de nem vált be).

Ha nem laptopot, hanem asztali gépet használsz, abba lehet venni usb-2 kártyát.

Olyan kamerát, aminek elég az usb1 manapság nem nagyon lehet kapni. Esetleg egy használt ToUCam megteszi.
Sidius

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2013.01.27. 11:19

Nekem is USB 1 van eredetileg, de az csak a Toucam-hoz volt jó. Egy utólag beledugott kártya van a gépben, ami 4 db USB-t tartalmaz, ez is valami adapter féle de én nem értek hozzá mélységeiben. Az üzletben segítettek, mikor feltártam az igényeimet és ezt is használtan adták, de igen kiválóan kiválóan működik. Érdekes, hogy a négy közül csak abba az egybe szabad csatlakoztatni a kamerát, amelyikkel telepítve lett. A többi hármat más perifériákhoz használom.
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.01.27. 12:19

Köszönöm a válaszokat! Az asztaliban van USB 2, de az a lakásban, a távcső meg ugye nem :) Ha jól tudom az USB kábel max. 5 méter lehet, az nekem kevés lenne. Mondjuk végső esetben kivihetem az asztali gépet is, végülis jóval könyebb, mint a távcső, áram meg van amúgyis. :roll:
kelemen lajos
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.03.08. 07:16

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: kelemen lajos » 2013.01.27. 15:32

Szia Gábor, szerintem vagy egy ilyet:
http://www.adapter.hu/webaruhaz/product ... 3godjF8Acg
vagy egy aktívv repeatert érdemes lenne kipróbálni ;)

Kaszás Gábor írta:Köszönöm a válaszokat! Az asztaliban van USB 2, de az a lakásban, a távcső meg ugye nem :) Ha jól tudom az USB kábel max. 5 méter lehet, az nekem kevés lenne. Mondjuk végső esetben kivihetem az asztali gépet is, végülis jóval könyebb, mint a távcső, áram meg van amúgyis. :roll:
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.01.27. 16:32

kelemen lajos írta:Szia Gábor, szerintem vagy egy ilyet:
http://www.adapter.hu/webaruhaz/product ... 3godjF8Acg
vagy egy aktívv repeatert érdemes lenne kipróbálni ;)


Ez egy nagyon jó dolog, használtam már munkahelyen ilyeneket 20 m áthidalására, de ott pénz nem számított (mondjuk akkor még drágább volt, vagy drágább fajtát vettünk, legalább nettó 15 ezer volt a végösszeg a 4 darabra), másrészről tényleg nem volt más megoldás :)

Sidius írta:Egy utólag beledugott kártya van a gépben, ami 4 db USB-t tartalmaz,


Ilyesmi?

http://gembird.notebook-kiegeszitok.pcvasar.hu/Gembird-USB-20-4-PORTOS-BOVITOKARTYA-PCMCIA-PCMCIA-USB24-11374

Asszem' elő is szedem azt a laptopot, hogy elindul-e még egyáltalán :)
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.01.29. 15:43

Most 3k egy kábel.
Sidius

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2013.01.29. 17:34

Kaszás Gábor írta:Ilyesmi?


Pont ilyen! :)
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Webkamerás megfigyelés

Hozzászólás Szerző: maro » 2013.02.19. 08:53

Angolul tudóknak, vagy éppen tanulóknak (mert az előadó nagyon szépen és érthetően beszél) ajánlom az alábbi kis videót:
http://neon.hu/suli/a-nap-ahogy-meg-soh ... tuk-276176

Jól összefoglalja, mit és hogyan is kell csinálni egy város közepéből. A webkamerázással ismerkedőknek is ajánlom, és a képeket nézegetni még azoknak is érdemes, akik a szöveget nem értik.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”