Objektív meteorfotózáshoz

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Capy74
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.06.27. 13:10

Re: Objektív meteorfotózáshoz

Hozzászólás Szerző: Capy74 » 2014.07.06. 12:01

Köszönöm Gábor a válaszod megpróbálom ezzel a beállítással megoldani.Amúgy az állvány fix.És esetleg nem lenne szükségem más objektívre? Pl:Canon EF 50mm f/1.8 II vagy esetleg egy másikra?Köszönettel.József
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: Objektív meteorfotózáshoz

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2014.07.07. 08:04

Szia Józsi!

Elvileg a meglévő obiddal is lehet tisztességes felvételeket csinálni.
A fókusztávolságokat illetően az a kérdés, hogy mekkora látómezőt(ket) szeretnél.
A Canon-nak pl. most jelent meg egy 10-18-as nagylátószögű obija.
http://www.220volt.hu/Canon+EF-S+10-18m ... 5.6+IS+STM
Egy 50mm obi lényegesen kisebb látómezőt ad mint pl. a fenti.
A fényerő nem minden, hiszen amúgyis a csillagok fényképezésékez hosszabb záridőket kell használni, és néhány sec. nem oszt-nem szoroz.
Inkább az optika minősége a döntő, a Canon L sorozata egy lényegesen magasabb osztály, persze ehhez kövérebb pénztárcára van szükség.
Volt alkalmam kipróbálni egy L-es fix 200-ast és egy L-es 100-400-as obit.
A differencia a kommersz objektívekhez képest olyan mintha egy normál TV-t FullHD-re cserélnél.

A fix állvány esetében pedig mindig lesz bemozdulás, de attól még nem életlen a kép.

Üdv
Gábor
Capy74
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.06.27. 13:10

Re: Objektív meteorfotózáshoz

Hozzászólás Szerző: Capy74 » 2014.07.07. 10:46

Köszönöm Gábor a jó tanácsot és megfogadom.Gondolkodtam objektív vásárlásban én is csak még nem tudtam pontosan milyen is lenne a legcélravezetőbb.Köszönöm még egyszer a segítséget.
hunbalu
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.09.24. 17:23

Re: Objektív meteorfotózáshoz

Hozzászólás Szerző: hunbalu » 2015.09.24. 17:28

Sziasztok!

Szeretnek egy komoly/jo minosegu objektivet vasarolni csillagfotozashoz. Akik jartasak benne, volnanak kedvesek ajanlani, javasolni nekem obejtivet, obejtiveket? A Sigma 24/1.4-esevel szemezek bar fenyerore szuper, gyujtotavra mar kevesbe..

Elore is koszonom szepen a segitseget.
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Objektív meteorfotózáshoz

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2015.09.25. 10:12

hunbalu írta:Sziasztok!

Szeretnek egy komoly/jo minosegu objektivet vasarolni csillagfotozashoz. Akik jartasak benne, volnanak kedvesek ajanlani, javasolni nekem obejtivet, obejtiveket? A Sigma 24/1.4-esevel szemezek bar fenyerore szuper, gyujtotavra mar kevesbe..

Elore is koszonom szepen a segitseget.


Kedves hunbalu!

Szeretnék hajózni. Tudnál ajánlani egy jó hajót? ;)

Viccet félretéve:

1. meteor(oka)t vagy "csillagokat" akarsz fényképezni? Pontosabban mit akarsz fényképezni?
2. Milyen géppel?
3. Milyen állvánnyal (sima, track, Equatoriális mount...)?
3. teljesen manuális vagy autofókuszos objektívet keresel (lásd 2. pont)
4. Mi a baj a fókusztávolsággal? Nyilván te tudod, hogy pontosan mit és hogyan akarsz fényképezni, de a "csillagokat" 14-től a 300/400 mm-es fókusztávolságig mindenfajta objektívvel lehet fényképezni és akkor még csak a widefield astrofotózásról beszélünk. Persze a felső tartományhoz már követés kellene.
5. Anyagilag határ a "csillagos ég"? :)

Szóval tudsz egy jó hajót? ;)

Üdv
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”