SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: TZ » 2013.06.14. 14:07

Sziasztok!
Tegnap este kipróbáltam Tobler Zoli driverét és csak annyit mondhatok, hogy lényegesen jobb, mint az Amcap!!! :)
Finoman hangolható, ráadásul működik is rajta, ami van :)
Már a képernyőn, ránézésre is látszott, hogy szebb képet ad.
A légkör kicsit nyugtalan volt, néha fátyolfelhős. Az erősítést nem vittem 30 dB fölé, az expozíció 50-60ms körüli volt, ha jól emlékszem. Most próbáltam ki először, majd legközelebb felírok mindent.
Nagyon köszi a programot!!! :)
Zoli
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.06.14. 14:12

Elnézést, ha okoskodásnak tűnik, amit leírok, de a kamera driverét és az AMCAP-ot összehasonlítani nincs értelme, mert más funckiót látnak el a képrögzítés során.

AMCAP helyett használhatod a FireCapture-t, SharpCap-et a képrögzítéshez, a kamera beállításához ugyanazt a kamera drivert látják.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: Imre » 2013.06.16. 10:43

Esetenként a VidCap32-vel tudok tömörítetlen AVI rögzítést végezni, 1...60 fps-el is, ha a driver és a kamera tudja, mert ez a program is csak meghívja a drivert, és azzal használja a kamerákat. Próbáltam kettőt is egyszerre üzemeltetni, simán látta a gép, mindkettő kamera a saját driverrel egymás mellett működött ezzel a VidCap32 -vel felvette a képet. Minőségi különbséget csak a kamerák miatt láttam. Az egyik a régi TuCam, a másik egy Phillips utódja volt. Sajnos a driverekkel nem sikerül egyes programoknak jól kommunikálni, nehézkes a kamerák beállítása, a komolyabb kamerákat meg drágán mérik. A Vénusz UV-szűrős felvételéhez vadászok régi fekete-fehér kamerát, saját driverével, hátha az mutatna több részletet. Tud valaki esetleg egy régi fekete-fehér kompakt digitális gépet ajánlani, amiből a szűrő kiszerelésével számítógép mentesen is lehet sorozatképet, vagy valamilyen videót készíteni? A felbontása teljesen közömbös, de sorozatkép, vagy videó lehetőség az sajnos nélkülözhetetlen. Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.06.18. 10:09

Szia Imre!

A biztonsági kamerák között jónéhány érzékeny tipus van.
Ezek között vannak AV kimenetűek.
Áruk már-már nevetséges!
Beszerzési forrás (pl.) : http://www.delton.hu/
Nem kell regisztrálni,csak a "belépés" gomra kattintani! Az akciós termékek között pl:1/3"-os Sony CCD 600soros,0.01lux ár:4400+ÁFA! :-)
A Philipsec 1luxosak...
Avatar
hg
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.09.16. 11:19

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: hg » 2013.06.18. 19:10

Imre írta:Tud valaki esetleg egy régi fekete-fehér kompakt digitális gépet ajánlani,

Kedves Imre!
Monokróm digitális fényképezők nem nagyon készülnek, amik mégis, azok kis szériában, megszállott fotósok számára (pl. Leica M sorozat, vagy régebben a Kodak DCS 760m) és persze méregdrágán (sok ezer dollárba kerülnek). Kompakt fekete-fehér digitális gép pedig valószínűleg nincs is. Ez a kívánságod így valószínűleg nem fog teljesülni.
Az olcsó megoldások közül maradnak a Zoltán által is említett analóg kimenetes fekete-fehér kamerák + digitalizáló eszköz. Van valakinek (csillagászati) tapasztalata ilyenekkel? Nekem ezek sem tűnnek biztatónak. Sok bennük a befolyásolhatatlan paraméter és automatizmus (pl. fix gamma korrekció, "automatikus fehérfény kiegyenlítés", vagy más automata erősítések alkalmazása), amitől a betörő talán jobban látszik, de az égi objektumok képe nem biztos.

Üdv:
Gábor
Heitler Gábor -- Távcsöveim összátmérője 2323 mm
acz71
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.19. 15:04

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: acz71 » 2013.06.18. 20:18

Sziasztok!

1.

Nem akarom a szíveteket fájdítani, de a legutolsó Astronomy Now számában megjelent egy cikk egy cseh gyártmányú CCD kameráról (az érzékelő lapka japán). A szerzőnek meglehetősen pozitív kicsengésű véleménye volt az eszközről.

További info: http://ccd.mii.cz/?cat=0&lang=409

2.

Sajnos be kell látni a Scopium kamera képességeinek korlátait. Kezdőknek OK, de nagyon gyorsan kinőhető darab. Szerintem driver ide vagy oda, az alap tulajdonságait nem lehet megváltoztatni, így amit tud azt lehet venni maximumnak. Megint csak sajnos, de ha valaki jobbat akar, akkor lépnie kell a 100e-es kategóriába... "Izéből csak izét lehet csinálni" alapszabályt figyelembe véve... :-)

Üdv!
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.06.19. 08:45

A biztonsági kamerákról nem kellene ilyen gyorsan lemondani. :-)
Az említett tipusnak pl. minden állítási lehetősége átalakítható manuáliy üzemre.Igaz,ez az elektronika átalakításával jár.Teljes leírások találhatók a NET-en,de akár küldök is.
Továbbá: a bolygózáshoz elegendően érzékeny. (erre kereste Imre a megoldást!)
összehasonlító teszt egy Philips kamerával:

http://www.threehillsobservatory.co.uk/ ... v1004x.htm

Ha valakinek van elektronikai ismerete, akár lonexpóra is átalakíthatja.

Másik megoldás: Scópium kamera szenzor csere.Erre is van elég sok leírás....

Vagy lehet 100k-s kamerát venni... :-)
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.01.18. 13:21

Üdv!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek Philips SPC900 vagy ToUCam Pro kamera elfekvőben, elsősorban hibás készülék érdekelne, mert nekem csak a Sony ICX098QB szenzor kellene belőlük, másik kamerába kerülne áthelyezésre. De ha valaki jutányos áron megválna a működőképestől, akkor az is jelezze.
Valamint a Scopium bolygókamera szoftver függése érdekelne, leginkább a guider programok tekintetében. Továbbra sem lehet használni pl. a PHD Guiding-al?
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2015.01.19. 12:17

Zoli a QuickCam for Notebooks Pro-nak ICX098BQ ccd-je van.

10801659_851894798190766_212034511143279613_n.jpg


Ez az én példányom, amit tönkretettem még korábban, letúrtam a Bayer réteget, aztán kinyiffant.

Viszont OLX-en találtam:
http://olx.hu/hirdetes/logitech-v-uj15-tipusu-webkamera-ID2HwCJ.html#57e32c8fba
és
http://olx.hu/hirdetes/logitech-quickcam-for-notebook-pro-webkamera-ujszeru-nem-hasznalt-ID2D5E5.html#57e32c8fba

Próbálj meg alkudni, vagy hogy a PK benne legyen az árban, néha bele szoktak menni.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.01.20. 21:40

zvaragabor írta:...
Ez az én példányom, amit tönkretettem még korábban, letúrtam a Bayer réteget, aztán kinyiffant.
...

Na ja, szerinted az enyémmel mi lett? :D
Köszönöm a választ, szerintem megpróbálkozom a cserével. Sajnálom, mert szépen megcsináltam a LongExpo átalakítást, hűtött fémházba tettem, így használtam évekig. De mindig izgatott a Debayering, így megpróbáltam. Nem kellett volna. Egyébként a szenzor körüli vezetékekkel volt a bajom, baromi sérülékenyek.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”