SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.05.10. 20:03

Nah, végül sikerült ráerőltetnem a gépre a régi drivert is, úgy hogy most igazából akár váltogatni is tudok a kettő között. 32 bites Windows 7 -ről van egyébként szó. A SharpCap-ban most így néz ki a kameraválasztó:

300k.jpg

A "300k USB 2.0 CCD Camera" nevű a régi driver
fps.jpg

Ha kiválasztom a 15 fps-t,
expo.jpg

megtörténik a csoda, van hoszabb expo! :)

Aki meg az újabb drivert írta, legyen kedves más foglalkozás után nézni, és kíméljen meg minket a "tehetségétől"... Remélem valakinek majd segítenek a tapasztalataim, és megkíméli magát ettől a szívástól. Most már csak abban kell reménykednem, hogy még a vihar előtt ki tudom próbálni :)

Üdv,
Gábor
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.05.11. 15:46

Így már mindjárt jobb! Éjfél előtt nem sokkal, mielőtt a felhőzet végképp végetvetett a próbálkozásnak, ezt sikerült kihozni a nem épp ideális légköri körülmények mellett:

2013.05.10. UT21_48_00.jpg

Ez már azért határozottan jobb! :) Viszont sajnos nagyon jól érződik, hogy ennek a kamerának kb. itt a vége (ezzel a távcsővel), 30 dB feletti erősítéssel már nagyon zajos a felvétel. Vagy csak le kéne hűteni :mrgreen:

Üdv,
Gábor
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
MGen
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.21. 14:00

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: MGen » 2013.05.26. 23:26

Bocs, hogy időben nem néztem a hozzászólásod, de látom közben megoldódott a probléma! :)
Szerintem jó, hogy választani lehet 15 és 30fps között és nem értem miért vették ki az "új" driverből a lehetőséget.
Nekem azért kellett saját programot gyártani szegényhez, mert 30fps-en is csak 15 kocka jött. Valamire föl úgy gondolta a driver, hogy minden második kép rossz (nem érkezik meg a teljes képadat). Mit kínlódtam vele, hogy kiderítsem miért és persze azóta sem tudom.
A saját progit előbb-utóbb freeware közzé kéne tennem, hátha valakinek megtetszik. (Bár 5-10% képveszteség még mindig van, mert user módban működik. Modern gépen lehet, hogy nincs is.) Egy nagy előnye van, hogy raw képet tárol és még tömörít is rajta (veszteség nélkül persze), így 3-ad, 5-öd akkora tárhelyet igényel a videó. A feldolgozandó persze már többet, mert az RGB, de van lehetőség képkivágásra és akkor máris sokkal jobb a helyzet.

Ha valaki kéri, elküldöm teszt céljából. Egy capture és egy raw->avi konverterből áll, mindkettő felhasználónembarát és erősen félkész. A kamerát elindítani sem sikerült még user módból, AmCap-pal szoktam, utána már rendesen megy. :) Crop még nincs is benne, de lesz és a visszajelzéseknek megfelelően tudom bővíteni. Jómagam úgyis annyira ritkán jutok ki a kertbe, mert vagy nem vagyok itthon vagy nincs erőm már bepakolni, kocsikázni, kipakolni és visszafelé mindez.
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: TZ » 2013.05.27. 08:34

"Ha valaki kéri"

Szívesen kipróbálnám, mert hasonló problémákkal küzdök a Szaturnusz terén....:)
TZ
mazol
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.06.27. 17:18

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: mazol » 2013.05.28. 17:44

Csatlakozom az előttem szólóhoz... nekem minden egyes alkalommal újra kell telepítenem a drivert, de hogy miért azt nem tudom...
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.05.28. 18:11

mazol írta:Csatlakozom az előttem szólóhoz... nekem minden egyes alkalommal újra kell telepítenem a drivert, de hogy miért azt nem tudom...

Ez inkább Windows probléma lehet. Próbáld mindig ugyanabba az USB csatlakozóba dugni a kamerát.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
mazol
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.06.27. 17:18

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: mazol » 2013.05.29. 15:38

SzarkaLevente írta:
mazol írta:Csatlakozom az előttem szólóhoz... nekem minden egyes alkalommal újra kell telepítenem a drivert, de hogy miért azt nem tudom...

Ez inkább Windows probléma lehet. Próbáld mindig ugyanabba az USB csatlakozóba dugni a kamerát.

Valószínű, a kamerát meg mindig ugyanoda dugom...
MGen
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.21. 14:00

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: MGen » 2013.05.29. 19:27

mazol írta:Csatlakozom az előttem szólóhoz... nekem minden egyes alkalommal újra kell telepítenem a drivert, de hogy miért azt nem tudom...


Nem tudom miért lehet ez. Driver egyelőre szükségeltetik a progimhoz, mert elindítani még nem sikerült "csak úgy" becsatlakoztatás után. Ha már egyszer elindult (AmCap-pal pl.), akkor viszont jó. Hiába monitoroztam, hogy milyen csomagok mennek a kamera felé, valami nem kóser. Vannak ismeretlen üzenetek, amelyek nem tudom mire valók, de ha elküldöm őket ugyanúgy, akkor sem kapcsol be.

Ettől függetlenül ha kipróbálnád, add meg az email címed privátban, elküldöm!
kincsesm
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.09.19. 13:00

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: kincsesm » 2013.06.03. 23:34

Sziasztok,

Ha 150/1200 refraktorhoz szeretnék Scopiumot használni, milyen barlow lencsét érdemes hozzá beszerezni, hogy a legtöbbet tudjam kihozni belőle?
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: SCOPIUN Hold,Bolygó CCD kamera

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.06.04. 08:17

kincsesm írta:Sziasztok,

Ha 150/1200 refraktorhoz szeretnék Scopiumot használni, milyen barlow lencsét érdemes hozzá beszerezni, hogy a legtöbbet tudjam kihozni belőle?

Attól függ milyen objektumot szeretnél megörökíteni és milyen nyugodt a légkör. 3x barlow lencsét mindenféleképpen javaslok, plusz toldatokkal akár 4x-es nyújtás is elérhető. Ha jó a légkör, akkor a Jupiter és a Hold/Nap esetében akár 5x-ös nyújtás is kihasználható.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”