Oldal: 1 / 2

Lightbox készítése.

Elküldve: 2011.07.26. 17:53
Szerző: Nagy Róbert
Sziasztok!
Tud valaki lightbox készítésére leírást, vagy fotót?
Köszönöm

Re: Lightbox készítése.

Elküldve: 2011.07.26. 18:32
Szerző: Óvári L.
Szia!
Ilyenre gondolsz? http://www.themcdonalds.net/~themcdo/ri ... _for_SV80S
Üdv Óvári L.

Re: Lightbox készítése.

Elküldve: 2011.07.26. 18:34
Szerző: Nagy Róbert
Igen. Köszönöm!!

Re: Lightbox készítése.

Elküldve: 2011.07.28. 00:18
Szerző: Kukac
Elmondanátok, mire is jó egy ilyen Lightbox?

Re: Lightbox készítése.

Elküldve: 2011.07.28. 07:54
Szerző: Cserna Antal
A mélyégfelvételek elkészítéséhez szükséges FLAT képeket lehet velük készíteni, a napszaktól és időjárástól függetlenül.
Egyszerű, bár nem olcsó megoldás lehet a síkfénylap is.
Szerintem a legolcsóbb, és legpraktikusabb egy tejplexi lap hátulról megvilágítva egy ledsorral, vagy ledszalaggal.

Re: Lightbox készítése.

Elküldve: 2011.08.04. 07:37
Szerző: nyozo
Tegyük hozzá Anti, hogy nem csak mély-ég esetében hanem ideális esetben minden asztrofotós területen illendő lenne flat-et (is) korrigálni. :) Persze tisztában vagyok vele, hogy a gyakorlatban még a darkolást is lehagyják sokan...

Re: Lightbox készítése.

Elküldve: 2012.02.08. 17:22
Szerző: csoknyai attila
Elég sok doksit elolvastam és videót néztem mostanában ahol majd mindenre kitérnek, de azt, hogy melyik képből mennyit kell csinálni senki nem írja.
Azt tudom, hogy minél több annál jobb, de nincs valami (akár tapasztalati) szabály, hogy minimum hány Flat fieldet kéne készíteni, illetve hány dark-ot?

Re: Lightbox készítése.

Elküldve: 2012.02.08. 17:36
Szerző: janwar
csoknyai attila írta:Elég sok doksit elolvastam és videót néztem mostanában ahol majd mindenre kitérnek, de azt, hogy melyik képből mennyit kell csinálni senki nem írja.
Azt tudom, hogy minél több annál jobb, de nincs valami (akár tapasztalati) szabály, hogy minimum hány Flat fieldet kéne készíteni, illetve hány dark-ot?

Ez inkább az asztrofotózás témaköre, de az tényleg igaz, hogy minél több kép van, annál jobb. A gyakorlatban 10-10 korrekciós kép elég szokott lenni, a kezdőbbek beérik már 5-5-el, míg az erősebb haladók vagy profik tíznél akár többet is készítenek.

Re: Lightbox készítése.

Elküldve: 2012.06.17. 07:56
Szerző: lazac
Nem csak a mennyi, hanem a milyen is lényeges. A digitális képfeldolgozásnál minden - tehát minden - kép valamilyen formában részt vesz a végleges kép minőségének meghatározásában. Tehát egy rossz dark vagy flat elronthatja a jó minőségű light-okat. A flat-eknél nagyon fontos az expozíciós idő meghatározása. A lighbox azért "jó", mivel az expozíciós idő kvázi konstanssá válik (nem függ a külső viszonyoktól) és még akár otthon a nagyszobában is ki lehet kísérletezni a megfelelő értékét. Mivel a legtöbb esetben medián összegzést használunk ezért én a páratlan számok híve vagyok (általában 11), minél több, annál jobb, de megfelelő minőségben. Darkból jó a több, de mivel a light-al megegyező expora van szükség, pl egy 5 perces light sorozathoz 11db dark már 55 perec "vesz el" az értékes éjszakából. A darkokat sajnos nagyon "távol" a tényleges light-októl nem szabad készíteni, mivel azonos hőmérsékleti viszonyokat kell lefényképezni (hiszen ekkor pont a sötétzajt fotózzuk), így ezeket nappal már nem készíthetjük. Viszont, mivel a master dark egy adott hőmérséklethez tartozó sötétáramot reprezentál, átskálázással más expozíciós időre is alkalmazható, miközben a flat-eket minden fókuszálást követően el kell készíteni. Tehát a darkok minden esti elkészítése megspórolható, a flat-eké nem.

Re: Lightbox készítése.

Elküldve: 2012.06.17. 08:01
Szerző: lazac
Bocs, egy dologról nem beszéltem csak, magáról a lightboxról. Én az enyémet műanyag hegesztővel raktam össze, kb 7-8 mm vastag polifoamból. Ha kell küldök egy-két fényképet róla. Kb 2 órás munka, a leghosszabb időbe a tejüveg beszerzése kerül ;-)