Milyen gépet érdemes venni?

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
gvm57
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012.11.19. 09:58

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: gvm57 » 2014.09.07. 12:06

Jani!

Ha belegondolsz, egy normál teleobi ugyanezt csinálja. Messziről készít egy közelinek látszó képet egy távoli kicsinek látszó tárgyról. Pl. egy reptéren a kifutón a gépeket csak messziről látod és kicsinek (ilyenkor szokták őket eltéríteni, mert könnyebb :) ), de a tele megmutatja még az apró feliratokat is.
Ezt csinálja a macroobi is, nem kell közel dugni az alanyhoz, így nem zavarod meg, és mégis egy nagyon közeli kép lesz az eredmény.

Üdv
Gábor
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.09.07. 12:43

Hálás köszönetem. :mrgreen:

:arrow: Akkor értelmesen belegondolva ha közgyűrűt is rakok bele meg előtétlencsét akkor sokkal nagyobb nagyítást érek el? Ásványfotózáshoz nagyon nagy nagyítás kell néha.
szalasz87
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2013.07.27. 04:23

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: szalasz87 » 2014.09.09. 22:37

Szereztem egy canon eos 300D, nem túl fiatal gép, 25s, iso800-nál elég sok piros és kék pixel van... :( Ez előfordulhat vagy próbáljam visszaszerezni a pénzem? A különböző képfeldolgozó programok kitudják az ilyeneket szedni? Köszönöm
"Kiülnék a fehérhabú zöld egek,/fecsegő csillagfellegek / mellé a nyugalom partjára,/ a nem üres űr egy martjára,/szemlélni a világokat,/ mint bokron a virágokat." József Attila
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2014.09.10. 08:38

szalasz87 írta:Szereztem egy canon eos 300D, nem túl fiatal gép, 25s, iso800-nál elég sok piros és kék pixel van... :( Ez előfordulhat vagy próbáljam visszaszerezni a pénzem? A különböző képfeldolgozó programok kitudják az ilyeneket szedni? Köszönöm

Ez az érzékelő zaja. Dark levonással tudod kompenzálni képfeldolgozás során.

Próbáld ki, hogy a hűtőbe beteszed a kamerát és úgy exponálsz. Sokkal kisebb lesz a zaj.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
szalasz87
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2013.07.27. 04:23

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: szalasz87 » 2014.09.10. 21:34

Úgy nem párlik be, nem sérülhet az elektronika?
Csatoltam egy letakart készült képet 30 sec, iso 1600, ez nem annyira gáz viszonylag normális? Ha egyszer vennék egy full új gépet az is ilyen, vagy idő haladtával-használattal egyre több lesz?
Köszönöm
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
"Kiülnék a fehérhabú zöld egek,/fecsegő csillagfellegek / mellé a nyugalom partjára,/ a nem üres űr egy martjára,/szemlélni a világokat,/ mint bokron a virágokat." József Attila
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2014.11.02. 11:12

Sziasztok!
Tagja vagyok egy fotós csoportnak, és egyik tagtárs érdeklődik az asztrofotózás iránt, szeretne lőni kooperációban egy OSX háttérképet - M31 :D
Adott hozzá egy 400-as L-es Canon tele és egy 1D X.
Beállítással kapcsolatos kérdéseim lennének, mégpedig, hogy Attila betenne egy extendert a nagyobb fókusz érdekében, de ha még legalább egy klikkel le is blendézzük, akkor már nem hiszem hogy vállalható a fényerőveszteség. Illetve tudom, de erről őt is meg kéne győzni :) Másik, hogy fel akarja tekerni az ISO-t az egekbe, mert "még 12500-on is szép zajmentes képe van a gépnek, mert a három processzor nagyon gyorsan, jól dolgozik". Ezzel is vitatkoznék, de még nem láttam/kértem tőle 5 perces darkot, illetve tesztet, hogy mennyire sérül a dinamikatartomány és a jel-zaj szint ilyen mértékű erősítésnél. Továbbá mennyi ezeknek a gépeknek a natív ISOja?
Segítsetek légyszíves észérvekkel lebeszélni a szélsőségekről, ne azt kelljen mondani, hogy az 1,8 milliós vázzal is maradjon 800-1600-on, mert mindenki így csinálja a 3-4 számjegyű gépekkel.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2014.11.02. 13:06

btibor9891 írta:Sziasztok!
Tagja vagyok egy fotós csoportnak, és egyik tagtárs érdeklődik az asztrofotózás iránt, szeretne lőni kooperációban egy OSX háttérképet - M31 :D
Adott hozzá egy 400-as L-es Canon tele és egy 1D X.
Beállítással kapcsolatos kérdéseim lennének, mégpedig, hogy Attila betenne egy extendert a nagyobb fókusz érdekében, de ha még legalább egy klikkel le is blendézzük, akkor már nem hiszem hogy vállalható a fényerőveszteség. Illetve tudom, de erről őt is meg kéne győzni :) Másik, hogy fel akarja tekerni az ISO-t az egekbe, mert "még 12500-on is szép zajmentes képe van a gépnek, mert a három processzor nagyon gyorsan, jól dolgozik". Ezzel is vitatkoznék, de még nem láttam/kértem tőle 5 perces darkot, illetve tesztet, hogy mennyire sérül a dinamikatartomány és a jel-zaj szint ilyen mértékű erősítésnél. Továbbá mennyi ezeknek a gépeknek a natív ISOja?
Segítsetek légyszíves észérvekkel lebeszélni a szélsőségekről, ne azt kelljen mondani, hogy az 1,8 milliós vázzal is maradjon 800-1600-on, mert mindenki így csinálja a 3-4 számjegyű gépekkel.

Szerintem ha nem tudod lebeszélni, akkor hagyd rá. Csináljon olyan ISO-val fotókat amivel szeretné - ha neki az eredmény tetszik, akkor nincs értelme lebeszélni.

Másrészről szerintem ha tök kezdő, kisebbik probléma lesz az ISO, exp idő stb "kiválasztása". Nagyobb macera lesz a vezetés, fókusz, képfeldolgozás stb.....
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
btibor9891
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:12

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: btibor9891 » 2014.11.02. 13:28

Hát ő úgy gondolta, hogy rákéredzkedik a mechámra, és majd segítek a feldolgozásban, ő meg rendelkezésre bocsátja a zsák pénznyi cuccot :)
Szóval nekem is érdekem, hogy a legjobb eredményt hozzuk ki belőle :D
PolluxHUN
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.06. 14:15

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: PolluxHUN » 2015.05.04. 09:53

sziasztok!
3 teljesítményben egymáshoz elég közel álló alternatívám maradt gépvásárlás ügyben: 100D,700D, használt 550D (kb 10k expóval)

Asztrofotós szempontból pro és kontrák a saját szemszögemből:

-100D kicsi könnyű, nem terheli feleslegesen a mechanikát, viszont kisebb kapacitású akku, nincs külön SD-kártya rekesz a markolatban csak az akku mellett.
-700D kihajtható forgatható LCD, külön SD kártya rekesz, több dedikált gomb....drágább és képminőségben talán nincs is különbség
-550D ugyan az a sensor mint az előző két gépben (kivéve a hybrid af de ez itt nem releváns), képminőségben nem sokkal rosszabb (bár a régebbi DIGIC IV proci talán jobban zajosodik)....viszont használt és ez kicsit elriaszt (azt is tudom h 10k expó nem a világ..na de azért még is)

Valakinek van tapasztalata terepen ezekkel a gépekkel? (hosszú záridős zajosodás, ISO növelés által keltett zaj stb.)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Milyen gépet érdemes venni?

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2015.05.04. 10:22

PolluxHUN írta:-700D kihajtható forgatható LCD, külön SD kártya rekesz, több dedikált gomb....drágább és képminőségben talán nincs is különbség


Én 600D-t használok, annak is van már kitekerem-betekerem kijelzője. Ez asztrofotózásnál hatalmas segítség, mert a gép a távcsövön mindig bénán áll, és ezzel tudod kompenzálni, hogy jól lásd,
és be tudd állítani például az élességet.

A képminősége is jobb, a lapka érzékenyebb, mint a 300-as meg a 400-as sorozaté. Nem csak pixelszámra több, hanem kisebb a zaj. Én mindenképpen a 700-ast venném meg ebből a listából.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”