Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.12.23. 19:01

attila dezső írta:... Dolgoztam a Saab-ban is pont a csőd előtt. És volt egy 5 ajtós 2000-es Saabom. Imádtam. :) ...


Nekem most is van (9-5 Aero - 250LE), és én is imádom!!! Nem cserélném el egy Mercire vagy BMW-re sem. Újonnan vettem, 2005-ben rakták össze; lehet, hogy talán akkor épp ott dolgoztál? :D

A kör csak akkor látszik, ha nem túl nagy a pólushiba, különben olyan nagy az átmérője, hogy kilóg a képből...
Nem ez a gond?

De ha gyakran kell pólusoznod, mert kitelepülő vagy, akkor szerintem megéri venni egy Pole Master-t.
Azzal 10 perc, de max. negyed órán belül kb. 30"-es pontossággal pólusra tudod tenni a cuccot, ami 1-1,5m-es fókuszig teljesen tökéletes. Nekem van, és valóban nagyon jó; de sajnos 2-3m-es fókuszhoz viszont már nem elég pontos.
http://qhyccd.com/PoleMaster.html
https://www.youtube.com/watch?v=DJvfYAAxXsA


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2017.12.24. 19:31

Attila írta:Nekem most is van (9-5 Aero - 250LE), és én is imádom!!! Nem cserélném el egy Mercire vagy BMW-re sem. Újonnan vettem, 2005-ben rakták össze; lehet, hogy talán akkor épp ott dolgoztál? :D

A kör csak akkor látszik, ha nem túl nagy a pólushiba, különben olyan nagy az átmérője, hogy kilóg a képből...
Nem ez a gond?



2007-8-ban dolgoztam akkor is a zafirán, és az astrán. Ugye anno GM volt.

Igen ezen én is gondolkodtam. De amikor sikerült belőnöm akkor sem láttam.Sajnos elég nehéz kifogni most derült időt. Ritka egy szürke telünk van. Majd ránézek erre a pole masterra. Egyenlőre nem rohanok sehova. :)
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2017.12.24. 19:47

Olyat is lehet, hogy van két kameránk pl. amivel az egyiken kis nagyítással nézzük a képet pl. egy kisebb cső rátéve a nagyra és exponálunk valamennyi időt, hogy a halványabb dolgok is megjelenjenek, majd ha pedig látunk valami érdekeset odatekerünk és a naggyal is megnézhetjük, ezt nem feltétlen térkép alapján, csak úgy bóklászva az egen.
attila dezső
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2010.01.16. 18:12

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: attila dezső » 2017.12.27. 09:19

tobe_ írta:Olyat is lehet, hogy van két kameránk pl. amivel az egyiken kis nagyítással nézzük a képet pl. egy kisebb cső rátéve a nagyra és exponálunk valamennyi időt, hogy a halványabb dolgok is megjelenjenek, majd ha pedig látunk valami érdekeset odatekerünk és a naggyal is megnézhetjük, ezt nem feltétlen térkép alapján, csak úgy bóklászva az egen.


Nem értem teljesen mit gondolsz a valami érdekesen? Az égbolt elég statikus. Tehát általában az "érdekes" dolgok fenn vannak a térképen. De egy szupernova felbukkanása sem 10 vagy 20perc. Bóklászni az égen pedig ott van egy jó kis binokli. :)
Guest

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Guest » 2017.12.27. 10:01

Nálam 3 kamera működig egyszerre. :lol:

Atik,-- ez a fotós kamera (250/1600 newton)
DMK41,--ez az OAG kamera
DMK21 szines, pici távcsővel nagy látószöggel,a nagy távcső hátán párhuzamosítva.
--Ezt csak azért használom hogy gyorsabban képben legyek a betanításnál,átfordulásnál.Itt mindig a látómezőben marad a célcsillag,csak középre kell húzni,és mehet tovább a dolog. ;)

Nem egészen az amit TOBE irt,de itt is lehet "kis nagyítással" bóklászni,exponálni----De minek,hiszen a kicsi az 50x400 -as távcső. :roll:

"Mindenki másként csinálja" -Ez egyáltalán nem baj,sőt-------- :)
BUÉK mindenkinek
Gebe
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Balage » 2017.12.28. 11:06

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég előbányásztam otthon egy jó 30 éves Zenit 12 XP vázat Helios-44M-4 objektívvel. Első ránézésre úgy tűnik nincs semmi baja, és felkeltette az érdeklődésemet, hogy mit lehetne vele kezdeni filmes asztrofotózás téren egy 72/500-as Unioptikkal vagy anélkül.

- Helios objektívével asztrotájkép, csillagkép fotózás?
- Csak vázzal primer fókuszban Holdat?
- Csak vázzal okulárprojekcióval Holdat, bolygót?

Plusz a fenti opciókhoz milyen filmet, beállításokat kell alkalmazni? Semmi tapasztalatom nincs ebben, és érdekelne, hogy pusztán csak kipróbálás szintjén mit lehet ebből barkácsolni.

Köszönöm előre is :)
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mizar » 2017.12.28. 11:25

Balage írta:Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég előbányásztam otthon egy jó 30 éves Zenit 12 XP vázat Helios-44M-4 objektívvel. Első ránézésre úgy tűnik nincs semmi baja, és felkeltette az érdeklődésemet, hogy mit lehetne vele kezdeni filmes asztrofotózás téren egy 72/500-as Unioptikkal vagy anélkül.

- Helios objektívével asztrotájkép, csillagkép fotózás?
- Csak vázzal primer fókuszban Holdat?
- Csak vázzal okulárprojekcióval Holdat, bolygót?

Plusz a fenti opciókhoz milyen filmet, beállításokat kell alkalmazni? Semmi tapasztalatom nincs ebben, és érdekelne, hogy pusztán csak kipróbálás szintjén mit lehet ebből barkácsolni.

Köszönöm előre is :)


Szia Balázs!
Az első komoly gépem volt, imádtam.
Az alapobi egy 50mm-es, kiváló a rajzolata. Abban még üveg van!

Most az egészet nem értem.
Filmmel akarsz fotózni?
Mert ha nem, akkor miért kell a váz?
Szerintem a mobiloddal egyszerűbben jobb képeket csinálhatsz.
Vagy egy jó webkamerával.

Ja, látom. Filmmel akarsz.
Szerintem ne tedd, de ha mégis, akkor van egy csomó filmem, papírom, vegyszerem ha kell.
Még filmhívó tank is, meg sötétkamra lámpa. :)
Ilford síkfilm!!!
Zazu
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.01.05. 12:11

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Zazu » 2017.12.28. 12:37

Sziasztok!

Mi okozhatja a Nebulosity-nél ezt a csíkozást a master flat készítésekor?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.12.28. 13:04

Zazu írta:Sziasztok!

Mi okozhatja a Nebulosity-nél ezt a csíkozást a master flat készítésekor?


Az, hogy nem vetted meg a szoftvert, csak a teszt-verziót használod, ami "vízjelet" tesz a képekre (egyébként mindegyikre, nem csak a master flat-re).
A jogtiszta kifizetett változat nem csíkoz.

MDA

ui.: mindazonáltal számomra furcsa ez a master-flat; túl homogén... Szerintem itt más hiba is lehet.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.12.28. 13:14

mizar írta:... van egy csomó filmem, papírom, vegyszerem ha kell.
Még filmhívó tank is, meg sötétkamra lámpa. :)
Ilford síkfilm!!!


Film-szárításhoz használt súly-csipeszed, akasztós csipeszed és víz-lehúzó csipeszed, csepptelenítő oldatod is van?
Ezekre vevő lennék...


Kösz,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”