Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
drvargab
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017.05.15. 17:35

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: drvargab » 2017.09.25. 10:45

Üdv!
És magára a tubusra próbálta már valaki?
Az okulártálca aljával az a gond, hogy ha a tubus forog (márpedig fog), akkor megfeszülhetnek a kábelek, ez tönkreteheti a vezetést, stb.

Szerintem tervezek és nyomtatok egy tartót, aztán beszámolok az eredményekről...
Úgy tartom logikusnak, hogy tépőzárral fogatom fel a tubusra (ezek nem nehéz dolgok általában).
üdv
Balázs
Lac
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.09.05. 13:43

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Lac » 2017.09.25. 14:24

drvargab írta:vásárolok egy mini pc-nek nevezett eszközt, és távoli asztalkapcsolattal a szobából ellenőrzöm a vezetést, fotózást stb.

Én egy Raspberry Pi-2-vel vezetem a csövet a meleg szobából. Az Auto guiding Linuxon topicban találhatsz sok izgalmasat a Raspberry PI-vel való vezetésről. Konkrétan a rögzítésről emlékeim szerint nincs benne szó, de a szoftverekről találhatsz benne hasznosat. Emlékeim szerint volt direkt egy ilyen topic, hogy "vezetés Raspberry PI-vel", de most sehol nem találom. Tudja valaki, hova lett?
Sidius

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.10.10. 15:06

Először a mélyégészlelésbe írtam, de itt helyénvalóbb. Folytatom a mélyeges fotós ismerkedést, ALCCD 5II L kamerával és 202/600-as Newtonnal, egyelőre korrektor nélkül, amit talán majd egy-két hónapon belül tudok megépíteni. Egyelőre minden kép primer fókuszos, de még egy reduktoron is dolgozom.
Gyakorlatilag teleholdnál készült 10s integrációkkal 30 képből az M57-ről ez a felvétel. Nagyon lelkesít, hogy nem dörgöltem hiába azokat a tükröket, úgyhogy hozzá is fogtam egy másik ugyanolyanhoz is. Hogy minek, azt nem tudom, de legfeljebb jó lesz tartalékba. :lol:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Sidius

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.10.10. 15:08

Ez tegnap esti Súlyzó köd, 15s integrációkkal, szintén 30 képből:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: TZ » 2017.10.10. 15:48

Technikailag ugyan nem tudok hozzászólni, de tök szép részletes! :)
Sidius

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.10.10. 17:04

TZ írta:Technikailag ugyan nem tudok hozzászólni

Én se, de azon vagyok! :lol:
Amúgy köszi!
Sidius

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.10.12. 22:07

Kicsit előreszaladtam a korrektorral, mert nem hagyott nyugodni, hogy az elmélkedésem terméke mennyire áll a gyakorlatban is. Annak rendje és módja szerint, szigetelőszalag, gumidarabkák, meg a még mindig tekergetős kísérleti kihuzat egyesítésével két lencsetag kapott helyet a kamera csipjétől 8 mm-re. Minden csak körülbelül állt jól, se teljes merőlegesség, se optimális távolságok. De majd jórajön a végére... Nem egy egyszerű futam házilag legalább elfogadható mértékűre redukálni a kómahibát ekkora fényerőnél, pláne ha van egy lencsegyűjtemény és abból kell gazdálkodni. Viszont élvezetes, főleg ha értékelhető eredménye van. :) Ez már a 3.0-ás változat, amihez kb. 80 db több mint húsz éve gyűjtögetett lencsét "forgattam át". A legjobb az egészben, hogy a negatív meniszkusz abból a videókamerából való, amelyiknek az obejktívjéből kimentettem a jelenlegi kihuzat 8 bekezdésű menetét. Nagyon régi darab, 12 :!: lencse volt benne.
Az előző képhez képest így is van különbség:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
TZ
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.08.21. 16:09

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: TZ » 2017.10.13. 12:16

Bizony van különbség! :)
Jani, várom a korrektor házilag topikot! :)

/Én is próbálkoztam az Osloval játszadozni, a lencse gyűjteményem anyagából, de egyelőre nincs pozitív eredményem, vagy nem jól csináltam valamit - nem értek hozzá, próbálkoztam csak/
Sidius

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.10.13. 14:34

Ha elfogadsz egy tanácsot, hagyod a fenébe a tervezőprogramokat. Józan paraszti ésszel előbbre juthatsz. Én is sokszor azzal dolgozom, bár nem mindig józan, de paraszti! :lol:
Topikot nem nyitok, mert szakasztott olyan, mintha magamnak nyitnám, de legalábbis legfeljebb 2-3 fő részére. Az egész fórum nagyon csöndes, biztos kiszorítja a f.book. Ott nem vagyok érdekelt, mindenkinek, de főleg saját magamnak a szerencséjére.
Lényeg:
Az Androméda galaxis központi része (Na, ezért kell még reduktor is.) 8 db 25 másodperces képkockából, a már ismertetett műszerösszeállításban, átvonuló fátyolfelhők, meg siralmas átlátszóság "segítségével", de némi részlet azért van:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2017.10.13. 16:07

Sidius írta:Topikot nem nyitok, mert szakasztott olyan, mintha magamnak nyitnám, de legalábbis...

Eengem mondjuk érdekele!

Üdv:
Gergô
Üdv:
Gergő (RKM)
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”