Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.03.06. 23:34

Nagy Róbert írta:Sziasztok! Kérdésem az lenne most próbálkozom az IRIS-el ,de Canon 1000D beállítás nem szerepel a listában.
Milyen beállítást használjak? A válasz köszönöm!

Canon EOS 5D/20D/40D/350D/500D-t választok ki. Az RGB balance-nál kb 2.3 1 1.3 értékeket használok, ez vált be legjobban. De ha más jobb, meggyőzhető vagyok :)
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2011.04.10. 15:06

Sziasztok!

Elkészült az első asztrofotóm 2011.04.09.-án , egy sw 80/900-as távcsővel, spc 900nc webkamerával.Sajna a kamerához nincs adapterem, ezért egy wcpapír gurigájából készítettem el:))))))))))Nem tudjátok, hol tudnék venni ilyet?
Levente, ha jól tudom ti árultok kamerával együtt.Külön nem adtok el?Van a tietekben szűrőmenet?

Itt az eredmény:

Kép

Üdv!

Norbi
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2011.04.10. 15:37

Norbi írta:Levente, ha jól tudom ti árultok kamerával együtt.Külön nem adtok el?Van a tietekben szűrőmenet?

Van benne szűrőmenet és külön is megvásárolható.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Norbi
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.11.07. 20:52

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Norbi » 2011.04.10. 15:44

SzarkaLevente írta:
Norbi írta:Levente, ha jól tudom ti árultok kamerával együtt.Külön nem adtok el?Van a tietekben szűrőmenet?

Van benne szűrőmenet és külön is megvásárolható.

Sajna a webshopban nincs!Ilyenkor e-mailban rendeljek?

Üdv!

Norbi
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.05.09. 10:12

Amcsüdv,

Érdekes problémával szembesültem pár napja. A holdsarlót akartam fotózni direkt fókuszban DSLR-el, és ahogy kell, élesre is állítottam a képet a nézőkében, motoros fókusszal. Mikor viszont átmásoltam a képeket a gépre, döbbenten vettem észre, hogy mind defókuszban van, homályos.
Lehetséges, hogy az LCD-n kellett volna a fókuszt beállítanom? És egyáltalán, hogy lehet az, hogy különböző helyen van a fókuszpont a kéz nézetben? :o
Köszi!
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.05.09. 11:08

Arpstronomer írta:Érdekes problémával szembesültem pár napja. A holdsarlót akartam fotózni direkt fókuszban DSLR-el, és ahogy kell, élesre is állítottam a képet a nézőkében, motoros fókusszal. Mikor viszont átmásoltam a képeket a gépre, döbbenten vettem észre, hogy mind defókuszban van, homályos.
Lehetséges, hogy az LCD-n kellett volna a fókuszt beállítanom? És egyáltalán, hogy lehet az, hogy különböző helyen van a fókuszpont a kéz nézetben? :o
Köszi!


A nézőke az a kereső akarna lenni? :)

Tanulság: legközelebb készíts pár tesztképet, és ellenőrizd őket még az LCD-n. Nem fog elszaladni a Hold, ezen a 2 percen semmi sem múlik.

Az meg, hogy a keresőben élesnek látod, de a szenzoron már nem az, sok dologtól függhet. Először ellenőrizd a dioptria-beállítást. Az emberi szem meglepően nagy tartományban képes korrigálni az életlen képet.

Aztán az is lehet, hogy a tükörfelcsapás annyira berázta a távcsövet, hogy azért lett életlen a kép. Ha van, használd a mirror lock-up funkciót a gépben, meg távkioldót.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.05.09. 11:17

csakb írta:. Először ellenőrizd a dioptria-beállítást. Az emberi szem meglepően nagy tartományban képes korrigálni az életlen képet.


Jézusom, dioptria! Szemüvegen át néztem a nézőkét (ami nem kereső, hanem nézőke ;)) . Ekkora bakit. Szégyellem magam. Hátha tanulságul szolgál valaki másnak is.
Köszönöm!
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.05.09. 11:27

En most mar elvesztem, nem ertem :)
a nezoke akkor micsoda? A DSLR fenykepezon az LCD feletti ablak, amiben hagyomanyos hasznalatkor is nezel fotozaskor? (Mert azt is keresonek hivjak :)) Es akkor az volt, hogy dioptria-korrekcio is volt rajta allitva, es rajtad volt a szemuveg (tehat a szemuvegnek dioptriajanak megfelelo mertekben eletlenedett a kep?)

--mpt
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.05.09. 11:41

Arpstronomer írta:Jézusom, dioptria! Szemüvegen át néztem a nézőkét (ami nem kereső, hanem nézőke ;)) . Ekkora bakit.


És használsz távkioldót? Tényleg azért életlen a kép, mert defókuszált, és nem azért, mert bemozdult egy kicsit (vagy mindkettő)?
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.05.09. 12:25

Nem, a bemozdulásra én is gondoltam, de hamar kizártam, mert máskor is ugyanígy fotózok (távkioldó nélkül, 10mp-es időzítéssel). Nem mozdult be.
Igen mpt, ez történt, bár kicsit töröm a fejem azon, hogy egy -3-as dioptriaállítás vajon okozhat-e ekkora mértékű defókuszt. Konkrétan akkorát, hogy a Registrax egymáshoz igazítani sem volt képes a képeket, a máskor szokásos és működő beállításokkal.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”