Autoguider

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2012.12.04. 09:33

Félreérthetően írtam, mély-égnél csak vezetéste gondoltam, fotózásra meg pl egy EOS 300d-t.
aonva
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2010.06.24. 16:22

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: aonva » 2013.07.06. 17:32

Sziasztok!

Az utóbbi héten több egymást követő éjszakán át fotóztam, és a második este egy elég furcsa hiba állt elő, ami biztos, hogy az autoguider hibája, mivel ha kikapcsoltam, és úgy fotóztam, a hiba eltűnt. Többször újraindítottam az egész rendszert, akkut is cseréltem, semmit sem használt. Végül aznap éjszaka nem is sikerült rájönnöm a megoldásra, így le is szereltem mindent, és aznapra feladtam. A probléma a csatolt képen jól látható. Ezzel a speciális "csíkozással" viszont érdekes módon ugyanúgy megmarad a csillag gömb alakja. Másnap ahogy gondolkoztam, csak egy dolog jöhetett szóba az autoguider elromlásán kívül, méghozzá az, hogy a vezető csillag túl halvány, de ez sem a legjobb magyarázat, mivel akármerre fotóztam, mindenhol előjött a probléma. Végül aznap este úgy csináltam, hogy a lehető legfényesebb csillagra vezettem meg a rendszert, és a csíkozás el is tűnt. Nem tudom, hogy köze van-e hozzá, mivel nem próbáltam meg újra halványabb csillagon, így az elmélet nincs igazolva. Végső soron azért fordulok hozzátok, hogy szerintetek mitől jelent meg ez a probléma, és hogyan tudom azonnal ott a helyszínen orvosolni, ha újra előjön.
hiba.jpg

Felszerelésem, amivel a probléma is történt: Lacerta MGEN Autoguider(9x50-es keresőn vezetve);HEQ-5 mechanika, 200/1000 Newton távcső, Canon 550D fényképező
Így egy csillag kb 5-7-szer akkora, mint amekkorának kéne lennie
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv
Csőke Marcell
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Simons
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.10.11. 23:25

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Simons » 2013.07.07. 02:45

Szia,
nem ismerem a Lacerta programot, de esetleg ha van benne bolygatás (drifting), ez okozhatta volna ( habár nem kellene, mivel az csak az exponálással-szunetekben torténo bolygatással - fugg ossze) . De jelen esetben ???...
Ilyen képpel még sehol sem találkoztam-talán az agresszivitást kéne csokkenteni - túlszalad, majd vissza korrigál a guider(akkor viszont a csillag képe gömbszerü) ill. a vezetotávcso ingása a gyúrúben okozza ezt.
A csillag nagysága a vezetésben nem annyira dontó, mint az a tény, hogy a program mennyire kapkod a beállítás után a vezérléssel. Legmegfelelóbb a minnél rovidebb idejú és percenkénti 10-max.15 korrekció egy irányban (a mehanikája válogatja, hogy a reakcióidó, teherbírás, kiegyensúlyozása a Rekta és a Dekli karnak a mehanika két oldalán, stb. mennyire precíz ). Ezeket a szempontokát próbáld meg mérlegelni (beállítani!).
Azt gondolom, hogy nem egy asztrofotósnak okoz fejfájást a másnapi kiértékeléskor a képeken található ovális vagy "felfújt" csillag és az elmosódott részletek az aránylag jól vezetett mehanikánál az elozo éjjel.
Gyakorolni kell a beállítást gyakori fotózással és azonnali kiértékeléssel valamilyen megfelelo program segítségével(IRIS, PixInsightLE)
Udv.
István
moon
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2012.03.01. 21:37

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: moon » 2013.08.04. 13:15

Úgy hallottam, hogy Lacerta Mguiderből már a V2.0-2.3 kapható. Miben különbözik ez a régi V1.x-től?
parragh
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.01.08. 22:02

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: parragh » 2013.08.10. 12:19

Sziasztok,

A segítségeteket kérném HEQ5 - Usraminor interfce - notebook összekötésében. Minden szoftvert letöltöttem, a beállításokat megcsináltam az UMI oldalon található leírásnak (http://www.ursaminor.hu/manual_PHDguidi ... SB_hu.html) megfelelően, de nem akar menni.

Ha összedugom gépet a mechnikával, akkor valami kapcsolat létrejön, mert a mechanika hangja megváltozik, illetve ha kézivezérlőn parkolásba állítanám a mechanikát, akkor azt addig nem teszi meg míg szét nem húzom a kábelt.
A notebook fizikai portja a com4, illetve létrehoztam a com5 és com6-ot a leírás alapján. Amikor teszteltem akkor a com5 esetén egy idő után timeout a többinél connection error (ez kb jó is lenne, ha nem lenne timeout azon..).

Windows7 alatt telepítettem, de be kell vallanom, hogy windowst kb 10 éve nem használok aktívan, így lehet, hogy valami alap dolgon bukik minden?

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel?

Előre is köszönöm!
Marcell
AlCor
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.04.05. 14:55

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: AlCor » 2013.08.20. 18:48

Sziasztok!

A segítségeteket kérem, hogy a Lacarta M-gen autoguider RJ11-es csatlakozójának a lábbekötési sorrendje MC3 vezérlő ST4 porthoz milyen? Olyan kábelt kaptam, aminek az egyik vége PC szabvány COM port.

Előre is köszönöm!
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.03.30. 17:28

Eddig kipróbálására került az M-GEN, amivel a fele kép bemozdúlt. Valsz beállítás hiba miatt. Az LVI Smartguider2, amivel jobb eredményt értem el, sokkal. De az eddigi legjobb a QHY5-PHD megoldás volt. 100%-os teljesítmény. Annak ellenére hogy lényegesen kevesebbet avatkozik be.
Az mgen oválisra alakítja át a csillagokat. Furcsa módon mindig átlósan.
LVI éppen kedve szerint, ráadásul nem olyan érzékeny a szenzora. Biztos hogy beállításokkal kéne játszani, de még nem tudom hogy mit. Vagy jó lesz, vagy durván rossz.
A PHD meg tényleg "Push her Dummi". Elindítom és végzi a dolgát.
Üdv: Géza
Avatar
f.lorand
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.12.12. 14:07

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: f.lorand » 2014.03.31. 20:26

Nekem az MGEN-el 100 képből 100 nem mozdul be, ha jól be van állítva.
Asztrofotográfia - https://fenyeslorand.hu
mőnich lászló
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2014.01.15. 09:18

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: mőnich lászló » 2014.04.03. 20:02

A PHD meg tényleg "Push her Dummi". Elindítom és végzi a dolgát.

Az Mgen nálam pontosan ezt csinálja. Sohasem kaptam sem olvális csillagokat, sem pedig más vezetési hibát. Pedig vezettem vele f/8-as távcsövet is, azzal sem volt semmiféle gond. :)
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Autoguider

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.04.04. 06:29

Nem tudom mi a gond vele. Vagy beállítás, vagy amit Loránd mondott, a kábel. Ha jó ég lesz, kisilabizálom.
Üdv: Géza
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”