3D csillagászati felvételek készítése

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2009.12.06. 14:45

Pape írta:De jó! Ezek most nagyon jók, nagyon jól érzékelhető a 3D hatás.

És pár perc után megtanultam kancsalítva is élesen látni. Nagyon állat. :)


Kancsalítva? Ezek szerint csak később alkalmaztad ezt a nézést? Én eleve úgy néztem, máshogy nem is bírom kinézni. Az "átlátási" módszer itt valahogy nem válik be min azoknál a kriksz-kraksz képeknél.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: mephi » 2009.12.07. 09:53

Hello!

Kiválóak a képeid Hozé!
Csak egy apró javaslat, hogy a ködökben a piros és kék színt (csak ahol nem a térhatás miatt csináltad), egy picit változtasd meg, hogy a szemüveg ne takarjon ki olyasmit amit látni kéne.

Gratulálok!

Üdv:

Mephi
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.12.07. 13:41

Ámberek! Anaglif képhez nem kancsalítani kell, hanem színes szemüveg, ami szétválasztja a két kép információtartalmát. :) Kancsalítani a két külön képből álló sztereó képpárokhoz kell csak. :)
Amcsillüdv: Nyözö
nyozo
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2009.10.21. 10:24

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: nyozo » 2009.12.07. 13:48

mephi írta:Hello!
Kiválóak a képeid Hozé!
Csak egy apró javaslat, hogy a ködökben a piros és kék színt (csak ahol nem a térhatás miatt csináltad), egy picit változtasd meg, hogy a szemüveg ne takarjon ki olyasmit amit látni kéne.
Gratulálok!
Üdv:
Mephi

A képekhez is szólva: valóban nagyszerűek -- még akkor is ha a térbeli információ kegyes csalás, hiszen ehhez ugye nem tudunk két ténylegesen eltérő képet készíteni. :) Hozé ezeket az eltolásokat hogy viszed bele? Te döntöd el, hogy ez a csillag előrébb van az meg már a köd mögött -- így exhas, vagy bújod hozzá a csillagkatalógusokat?

A színes anaglyph-nek sajnos nagy hibája, hogy mivel a térbeli infókat színcsatornán tárolja, ezért egy színes kép vagy erősen fakó (ha kiveszed a vöröset a másik képen meg a zöldet/kéket), vagy szellemképes -- mert a két szem előtt levő szűrő nem csak a saját képét, hanem a másik szemnek szánt képet is átereszti.
Ezért jómagam jobban szeretem a fekete-fehér anaglif képeket, ahol ez a hatás már nem okoz gondot. Ilyenkor a két nyers kockát előbb azonos módon FF-re konvertálod, és utána ezekből készül az anaglif.
Amcsillüdv: Nyözö
Hozé
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.09.20. 13:32

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: Hozé » 2009.12.07. 14:01

nyozo írta:
mephi írta:Hello!
Kiválóak a képeid Hozé!
Csak egy apró javaslat, hogy a ködökben a piros és kék színt (csak ahol nem a térhatás miatt csináltad), egy picit változtasd meg, hogy a szemüveg ne takarjon ki olyasmit amit látni kéne.
Gratulálok!
Üdv:
Mephi

A képekhez is szólva: valóban nagyszerűek -- még akkor is ha a térbeli információ kegyes csalás, hiszen ehhez ugye nem tudunk két ténylegesen eltérő képet készíteni. :) Hozé ezeket az eltolásokat hogy viszed bele? Te döntöd el, hogy ez a csillag előrébb van az meg már a köd mögött -- így exhas, vagy bújod hozzá a csillagkatalógusokat?

A színes anaglyph-nek sajnos nagy hibája, hogy mivel a térbeli infókat színcsatornán tárolja, ezért egy színes kép vagy erősen fakó (ha kiveszed a vöröset a másik képen meg a zöldet/kéket), vagy szellemképes -- mert a két szem előtt levő szűrő nem csak a saját képét, hanem a másik szemnek szánt képet is átereszti.
Ezért jómagam jobban szeretem a fekete-fehér anaglif képeket, ahol ez a hatás már nem okoz gondot. Ilyenkor a két nyers kockát előbb azonos módon FF-re konvertálod, és utána ezekből készül az anaglif.



Köszönöm szépen!

Nyözö: Igen, kegyes csalás, csak a látvány kedvéért, hisz ahogy mondod nem igazán lehetne bázistávolságot találni valódi anaglif készítéséhez. Arra nem lenne időm, hogy csillagkatalógusokat böngésszek, csak egyéni ötlet.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: mephi » 2009.12.08. 07:53

Sziasztok!

Az alábbi kép ugyan számítógépes modell, viszont a csillagok pozíció helyesen vannak a képen.

3D-Ori.gif


Azért éppen az Oriont hoztam példának, mert itt nagyon kijön, hogy a fényes főcsillagai milyen messze vannak (1000 fényév felett) a többi szabadszemes csillaghoz képest. Természetesen itt nincs szerepe a csillagok fényességének, és a méretüket is egységesre választottam, de térbeli modellezéshez ez jobban használható.

Üdv:

Mephi
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Simons
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.10.11. 23:25

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: Simons » 2009.12.18. 11:12

Szia Hozé,

gratulálok a fotókhoz /még jobb a szubjektív érzés az objektumokról/ ebben a nézetben.
Folytassad a feldolgozást egyébb felvételekkel is!
Simons
Hozé
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.09.20. 13:32

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: Hozé » 2009.12.18. 23:50

Simons:
Köszönöm szépen!
Majd igyekszem, mert fotózni úgysem enged az időjárás, kivéve épp most. :)
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: mephi » 2009.12.23. 07:50

Sziasztok!

Nem csillagászati témájú, de rendkívül érdekes az alábbi honlap:
http://www.varak3d.hu
Szerintem az egyik legjobb 3D fényképek készítésében.

Üdv:

Mephi
http://www.mephi.hu
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
pont
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.10.06. 20:41

Re: 3D csillagászati felvételek készítése

Hozzászólás Szerző: pont » 2009.12.24. 22:10

szuper képek... Gratula
igen a váras honlapot irigyeltem meg s gondoltam csillagokkal szebb lenne:P
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”