Kamerák

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2015.05.06. 07:25

Az érzékelőlap nekem is kicsúszott a végén, pedig csak pattintgattam.
PolluxHUN
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.06. 14:15

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: PolluxHUN » 2015.12.02. 16:51

Sziasztok!
Most hogy közelednek a hosszú éjszakák és vele együtt a hidegek felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire érdemes odafigyelni EOS-oknál, ha mínuszba hajlik a hőmérséklet? Elvileg ugye 0fok a gyári garantált működés. Viszont érthető okokból sokan azért ez alá is bemerészkednek. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
)Nyílván pl -20ban már nem vinném ki a 700D-met, de -4-5fokig mehet? :) )
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2015.12.07. 10:53

Szia,

a kamerák érzékelőjét direkt hűteni szokták, hogy kevesebb legyen a zaj. (Peltier hűtést szoktak alkalmazni.)
Az akku más tészta, az általa leadott teljesítmény hidegben csökken.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Attila » 2015.12.07. 20:06

SzZoli írta:... Az akku más tészta, az általa leadott teljesítmény hidegben csökken.


Ezért célszerű külső tápot használni, hosszabbítóval kihozva a házból, vagy a kocsiból.
Ha se kocsi, se ház (pl. az erdei tisztás közepén), akkor több akksi kell, a belsőzsebedből cserélgetve őket.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Imre » 2015.12.07. 20:56

Attila írta:
SzZoli írta:... Az akku más tészta, az általa leadott teljesítmény hidegben csökken.

Ezért célszerű külső tápot használni, hosszabbítóval kihozva a házból, vagy a kocsiból.
Ha se kocsi, se ház (pl. az erdei tisztás közepén), akkor több akksi kell, a belsőzsebedből cserélgetve őket.
MDA

Vagy egy másik megoldás, kisebb fogyasztású szerkezet, avagy az akkumulátor hőmérsékletének megemelése. A lakásban feltöltött állapotban bele kell tenni egy hungarocell bélésű dobozba, amelyben belül egy néhány W-os fűtőlemez körbeveszi az akkut! Bekapcsolható ha nagyon hideg van, hiszen az akku hidegben csak fételjesítménnyel üzemel. Ha egy kevés áramot a saját fűtésére felhasználunk, a kapacitását 90%-ban hasznosíthatjuk hidegben is! A hungarocell nagyon jó hőszigetelő, könnyű és védi az akkut a mechanikai behatásoktól is. Késsel faragható, és akár keménypapírból is készíthet bárki köréje borítást. Szalagragasztóval összefogja, és már készen is van a hőszigetelt doboz. A fűtőbetét pedig ellenálláshuzal, egy vastagabb kartonlapra tekerve, és az akku oldalához, aljához méretezve megfelel. A felvett áram kb. 0,1A legyen, ez 12V-os akku esetén -20 fokban is elegendő! A doboz teteje és alja is szigetelt!!! Csak a két vezeték megy át a doboz falán! Jó ha készítünk egy erős hordfület is. Ez is lehet egy megoldás. Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Hermione
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:00

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Hermione » 2016.01.31. 19:25

Sziasztok!

Tud valaki kezelési utasítást miként kell a SharpCap programban hosszú expozíciós képeket készíteni?Nálam van kölcsönben egy ASI 120MC kamera és szeretném használni majd asztrofotózásra hosszú expozíciós idővel!A videókamerás képek készítésével tisztában vagyok de a hosszú expókat nem tudom még kezelni!Hol kell s mit beállítani?

Köszönöm:HDH
Hdh
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.01.31. 21:22

Pont én is egy ilyen konfigurációval kisérletezek. Vagyis sharpcap és asi.
A program beállításában van egy kapcsoló, az lx mód. Ez a long expo. Igazából nem látom mi a különbség, ha bekapcsolom, illetve, ha nem. Mert ettől függetlenül is tudom állítani az expo időt 64us-tól több percig. Bár a hot pixelek elég gyorsan megjelennek.

Eddig jutottam vele. Derült ég is kéne a kisérletezéshez.

Ha valakinek van tapasztalata ez ügyben én is szívesen veszem, ugyanis szinte csak kérdéseim vannak:
http://www.csillagvaros.hu/forum/viewtopic.php?f=28&t=1888&start=690#p51918
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2016.02.01. 12:37

Nem azért mondom,de mielőtt használnék valamit,el kellene olvasni a leírását (sokkal egyszerűbb lenne az élet!)...

Itt a kérdéses részlet a leírásból (innen: http://www.sharpcap.co.uk/sharpcap/news ... pcap25beta ):

"Improved Exposure Control
For cameras that give fine control over exposure (everything except webcams, basically), SharpCap now has a new, enhanced, exposure control in the UI. There are 2 modes of operation for this - normal and LX mode. Note that LX here has nothing to do with the LX modification for SPC900 webcams, it's just an indication of whether the sliders etc are optimized for exposures of many seconds or minutes (LX mode) or milliseconds (normal mode)."

Ezek szerint az lx módot az SPC900 (alias: toucam) vezérlésére dolgozták ki. Ezek a kamerák némi elektronikai átalakítással tudták az lx módot.

Az ASI nem ilyen (ha jól tudom!). :-)
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: mpt » 2016.02.01. 12:46

lESI FOTÓS írta:Ezek szerint az lx módot az SPC900 (alias: toucam) vezérlésére dolgozták ki. Ezek a kamerák némi elektronikai átalakítással tudták az lx módot.

Az ASI nem ilyen (ha jól tudom!)


A leiras nem errol szol. Epp azt mondja, hogy ennek az lx modnak semmi koze az SPC-s atalakitashoz.

Az ASI-hoz nem kell ilyen modositas, a szoveg szerint az lx mod aktivalasa/deaktivalasa csak annyit jelent, hogy milyen expozicios idoket tudsz kivalasztani a csuszkan (masodpercek/percek lx-modban vagy toredekmasodpercek normal modban).

Tehat az ASI is tudja a hosszu expot, be kell kapcsolni ezt az lx modot, es az expozicios idot rogton hosszabbra lehet allitani.

--mpt
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.02.01. 12:48

Ebben igazad van, hogy utána lehetett volna olvasni.
De mint említettem a long expo így is működik.



Egy kicsit lejjebb:
Improved ZWO camera support
SharpCap 2.5 uses the new ZWO SDK version 2, which provides better control over the cameras, particularly for newer cameras and easier control of long exposures.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”