Kamerák

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2016.02.01. 19:18

Nincs itt semmi ellentmondás.

"Supported Astronomy Cameras

Basler cameras that use the Basler Pylon drivers
ZWOptical cameras
QHY cameras
Altair Astro cameras
Celestron/Imaging Source cameras
iNova cameras
Ximea cameras (Experimental)
Most cameras with an ASCOM driver

Supported Webcams

Almost all webcams
Special support for adjusting parameters of the SPC900 webcam in the settings panel
LX modified SPC900 cameras (serial or parallel)"


A moddingolt webcamokat hardweresen,a csillagászati kamerákat szoftveresen vezérli a progi:

"As some of you might know, I've been working on Basler camera support for SharpCap for a while now. Until recently the exposure limit on the Basler cameras was between 1 and 10s, depending on model. However, Basler support recently provided Dan at xagyl.com, who has been sponsoring the SharpCap Basler development, with a clever workaround that allows unlimited exposure length on existing cameras using the current API - no new hardware, drivers, firmware or modifications needed...."
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.05.11. 12:02

Sziasztok!

Milyen DSLR gépet érdemes beszerezni egy 114/900-as Skywatcherhez? Főképp hold/nap, bolygófotózás lenne a cél, tudom ez a tubus igazán csak erre jó. A gép szinte csak erre lenne használva. Az ár sajnos fontos tényező, de nem mindenáron. Használt gép is szóba jöhet. És ezen felül mi kell még a DSLR-hez?
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.05.11. 12:47

Canon EOS 350D mennyire alkalmas a célra vajon? 25-28e körül látok ilyeneket.
Vagy inkább Nikon D90?
Lac
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2013.09.05. 13:43

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Lac » 2016.05.11. 13:44

A bolygók elég fényes objektumok, rövid expozícióval érdemes fényképezni őket, hogy minél kisebb legyen a bemozdulás/elmosódás a légköri zavarok miatt. Az ilyen fotókhoz leginkább videót érdemes készíteni, ott sok rövid felvételből tudsz összemerge-ölni jó képeket. Ennyi fénykép ellövése után viheted a fényképezőt zárkarbantartásra. Én inkább webkamerát használnék. Azoknak a pixelméretük is kisebb általában, így ugyanazzal a távcsővel nagyobb nagyítást is kapsz.
Egy igen egyszerű és olcsó sima webkamerával (10 kHUF) készítettem ezt a képet:
0606_saturn_3.jpg
. Persze nem olyan, mint amit egy ZWO ASI-vel készítettem, de hát az ára sem.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.05.11. 15:26

DSLR gépek inkább mélyég fotózásra használatosak. Jól mondja László, ha csak bolygót és Napot szeretnél fotózni egy webkamera is elég, vagy ahhoz hasonlatos kamerák Scopium, ASI egyebek.
Főként, ha árérzékeny a beruházás ezek közül válogass!

Meg egy ötlet, nézegesd az asztorfoto.hu galériáját, ott rákereshetsz a távcsövedre, hogy azzal milyen bolygófotókat készítettek és milyen képrögzítő műszerrel. Szerintem ez jó kiindulás.
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.05.11. 20:10

Értem, és átgondoltam, teljesen igazatok van. Pontosabban kezdem érteni a lényegét, azaz mihez milyen kamera kell. Mivel a 114-es tükör mélyegezésre szerintem alkalmatlan (nem is erre kell) és elsősorban bolygómegfigyelés a lényeg (meg hold és nap) ezért akkor marad a "webkamerás" megoldás. Viszont a scopiumtól azért jobbat szeretnék. Ahogy néztem a ZWO ASI gépek belépő modell, pl. a 120MC "már" elérhető kb 73ezerért. A scopium durván a fele. De gondolom a minőségi különbség nem a duplája hanem jobb. Mondjuk szívesen megnéznék olyan képet ami egy ilyesmi tubussal és mechanikával készültek mint ami nekem van (114/900 SkyWatcher EQ2-n).
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.05.12. 07:41

Mint mondtam:

http://www.asztrofoto.hu/galeria/galeria_list

Itt válaszd ki a távcsöved, találsz vagy kb 57 felvételt, ha nem többet. A távcsőlistát jól nézd át, mert különbözőképpen szerepel benne a kívánt típus.
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.05.12. 13:25

Köszi Tom!

Meglepődve láttam mennyi Toucam-os felvétel van és azok milyen jók! Aztán eszembe jutott hogy valahol nekem is hever itthon a régi szép időkből egy Philips TouCam Pro (PCVC 740k). Meg is találtam. Kis trükkel fel is tudtam tenni Win7 alá. Win10-es a laptop, szóval oda még nem tudom mennyire fog felmenni, de reménykedem.
Kérdés, hogy miylen szoftverrel érdemes capturolni? Neten találtam egy wxAstroCapture 1.8-1-es proggit, ez mennyire jó? Kezeli a kamerát szépen, jónak tűnik, csak kérdés érdemes-e mást, jobbat keresni. Vagy az utóbbi kérdéssel inkább menjek a webkamerás topikba? :)
mcll
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.02.25. 19:49

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: mcll » 2016.05.12. 14:34

Na mivel amúgy is be akartam lőni a kereső távcsövet ezért kipróbáltam "élesben" a TouCam-ot. Bár a PC monitor meg a távcső nem egymás mellett volt, ráadásul az USB kábelbe kellett egy 5m-es toldót tenni, így a fókuszon lehet hogy lehetett volna még mit finomítani, de az alábbi képet sikerült lőjjem (szoftver alapbeállításokkal, mert még meg kell tanuljam mit hogyan kell az wxAstro szoftban belőni. Bár lehet csak ennyi az élesség? Elég kevés.
Ez egy villanyoszlop tetejln a szigetelők, ami tőlem kb 250m-re van. Kíváncsi leszek mit produkál majd valóban élesben.
[img]vlcsnap-2016-05-12-14h28m35s067.png[/img]
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Tom
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2011.07.26. 10:39

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Tom » 2016.05.12. 14:40

Gondolom megvan mindenkinek a kedvenc programja, én a SharpCap-ot használom. Mostanában volt pár frissítése, szóval alakítják az igényeknek megfelelően.
Még a FireCapture van fent a gépemen, de nekem nem jött be.
Feldolgozáshoz meg a Registax-ot használom.
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”