Kamerák

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Brill00
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2013.09.24. 14:53

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: Brill00 » 2015.04.22. 22:40

köszönöm a választ, örülök hogy nem csak én próbálgatom ezeket a dolgokat
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2015.04.23. 08:03

zozee írta:A művelet után elvégeztem a RAW mode-ra átállítást is. A kép egy kicsit zavaros, szemcsés, pláne alacsony FPS értékeken, másnak mi a tapasztalata ilyen téren? Ha OPTIMIZED COLOR módot állítok, akkor jó, de hát az nem RAW. Magasabb FPS értéken meg eléggé tompa a kép.

Szeretném kipróbálni az LRGB fotózást is. Ezzel kapcsolatban lehet hülye kérdés, de a kék helyett világoskék, vagy a piros helyett narancs szűrőt használva is lehet eredményeket elérni?


Gratulálok a művelethez!
Én, amikor egy többé-kevésbé debayerelt ccd-t RAW-ra állítottam, akkor láthatóan élesebb képet kaptam, nem lett szemcsés. Az optimized-re nem emlékszem hogy milyen lett, de az nem volt jó. RAW-on nagyon szép volt. Az FPS növelésével pedig valóban gyengül a minőség. Ugye ahhoz hogy több képet küldjön, csökkenteni kell a file méretet, ami minőség romlást jelent. De érdekes, hogy RAW-ban is csinálja. Szerintem ez egy másik részben végzett tömörítés, aminek nincs közvetlen köze a RAW módhoz.
A kicsit más színű szűrőkhöz nem tudok érdemben hozzászólni. Mivel világosabb szűrők, így nagyobb az átfedés a szomszédos színekkel, de az eredmény nem tudom, milyen lehet. Én is tervezem az RGB szűrők használatát a majdani mono kamerához, jelenleg a 38A sötétkék és az 58-as sötétzöld van meg. Kell még a 25-ös vörös.
Most meg beszereztem három Quickcam for notebooks pro-t 3800-ért, jöhet a túrás.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.04.23. 08:18

zvaragabor írta:
zozee írta:A művelet után elvégeztem a RAW mode-ra átállítást is. A kép egy kicsit zavaros, szemcsés, pláne alacsony FPS értékeken, másnak mi a tapasztalata ilyen téren? Ha OPTIMIZED COLOR módot állítok, akkor jó, de hát az nem RAW. Magasabb FPS értéken meg eléggé tompa a kép.

Szeretném kipróbálni az LRGB fotózást is. Ezzel kapcsolatban lehet hülye kérdés, de a kék helyett világoskék, vagy a piros helyett narancs szűrőt használva is lehet eredményeket elérni?


Gratulálok a művelethez!
Én, amikor egy többé-kevésbé debayerelt ccd-t RAW-ra állítottam, akkor láthatóan élesebb képet kaptam, nem lett szemcsés. Az optimized-re nem emlékszem hogy milyen lett, de az nem volt jó. RAW-on nagyon szép volt. Az FPS növelésével pedig valóban gyengül a minőség. Ugye ahhoz hogy több képet küldjön, csökkenteni kell a file méretet, ami minőség romlást jelent. De érdekes, hogy RAW-ban is csinálja. Szerintem ez egy másik részben végzett tömörítés, aminek nincs közvetlen köze a RAW módhoz.
A kicsit más színű szűrőkhöz nem tudok érdemben hozzászólni. Mivel világosabb szűrők, így nagyobb az átfedés a szomszédos színekkel, de az eredmény nem tudom, milyen lehet. Én is tervezem az RGB szűrők használatát a majdani mono kamerához, jelenleg a 38A sötétkék és az 58-as sötétzöld van meg. Kell még a 25-ös vörös.
Most meg beszereztem három Quickcam for notebooks pro-t 3800-ért, jöhet a túrás.


Szia!

Köszönöm a választ.
Időközben sikerült megtalálnom a hiba okát, a hosszú expozíciós átalakítás áramkörében volt egy kis kontakthiba, a kapargatás alatti ide-oda mozgatás közben lehet elengedett egy hanyag forrasztásom. Az egész áramkört átellenőriztem, és utána jó lett.
Szerencsére nagyon jól sikerült a kapargatás, faltól falig szépen sikerült letisztítani.
Még csak Holdon próbáltam ki, bolygóhoz még nem volt megfelelő egem, és/vagy időm.
A színszűrőknél szerintem maradok a rendes RGB színeknél, nekem a pirosat és a kéket kell beszerezni.
Köszönöm m4k3r-nek is a gratulációt.
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2015.04.23. 10:23

Na most végeztem én is egy debayerrel. Quickcam for notebooks pro. RAW modot is rádobtam. Bár hosszú expóra ezt a típust nem tudom átalakítani, így ez csak debayer gyakorlásra szolgált. Végülis bolygót videózni lehet vele. Zoli, debayer közben nekem ezek a rétegek kerültek le:
-Valószínűleg egy microlensing réteg
-az RGB réteg
-és ekkor már mono volt, de volt még egy réteg, amit fel lehetett túrni. Gyakorlatilag nem változtatott semmit a képen, talán mintha egy hangyafasznyival sötétebb lett volna a mono kép. Alig észrevehetően. Ezzel a réteggel te találkoztál?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.04.23. 13:32

zvaragabor írta:Na most végeztem én is egy debayerrel. Quickcam for notebooks pro. RAW modot is rádobtam. Bár hosszú expóra ezt a típust nem tudom átalakítani, így ez csak debayer gyakorlásra szolgált. Végülis bolygót videózni lehet vele. Zoli, debayer közben nekem ezek a rétegek kerültek le:
-Valószínűleg egy microlensing réteg
-az RGB réteg
-és ekkor már mono volt, de volt még egy réteg, amit fel lehetett túrni. Gyakorlatilag nem változtatott semmit a képen, talán mintha egy hangyafasznyival sötétebb lett volna a mono kép. Alig észrevehetően. Ezzel a réteggel te találkoztál?

Na, gratulálok én is neked, nagyon szuper.
Igen, találkoztam azzal a réteggel. Sajnos az RGB kaparásakor nekem már jött le abból az alatta lévő átlátszóból is, így én azt is teljesen eltávolítottam, hogy egységes legyen a felület. Ha ott hagytam belőle egy kicsit, az még látszott a képen, ezért egészen alaposan eltávolítottam mindent. Az az utolsó volt a legpepecsebb.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.04.27. 17:15

Sziasztok!
Segítsetek rendet tenni a fejemben.
Az átalakított (mono+LX) Philips SPC900 kamerának a képrögzítéséről lenne szó.
Nyilván tömörítetlen felvételt szeretnék rögzíteni. A RAW módra átállítás a firmwareben megtörtént. Én azt hittem, hogy ezzel alapból tömörítetlen adatot rögzít. Külföldi fórumokat böngészve azt vettem ki, hogy ez így nem állja meg a helyét. Ez még akkor is tömörített lesz, és igazából csak 5fps-en, és 352x felbontáson lesz csak tömörítetlen. A kérdés az, hogy ez tényleg így van-e? Rá lehet-e venni valahogy, hogy magasabb FPS értékeken se tömörítsen?
Egyáltalán a felvevő programban beállítható i420, YUY, stb beállítások tulajdonképpen tömörítések, vagy semmi köze hozzá, és ettől még lehet tömörítetlen?
Valamint ezek a tulajdonságok hardver szinten dőlnek el, vagy csak a drivernek kell tudnia?
Jelenleg 640x480, 10 fps-en egy 5 perces avi majdnem 2 giga, tehát túl nagy tömörítés nincs.
Remélem érthető voltam.
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2015.04.27. 19:19

Valahol én is olvastam ilyet, de ez nem csak a színes ccd-kre vonatkozik? Ugye a szomszédos pixelekből alkotja meg a végleges színes pixelt. Talán emiatt csak fele. Fekete fehérnél nem kéne. Legalábbis a gyárilag fekete fehérnél nem. De én sem tudom pontosan, nem ismerem ennek a mechanizmusát. Belinkelnéd az említett oldalt? Kíváncsi vagyok.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.04.27. 21:28

zvaragabor írta:Valahol én is olvastam ilyet, de ez nem csak a színes ccd-kre vonatkozik? Ugye a szomszédos pixelekből alkotja meg a végleges színes pixelt. Talán emiatt csak fele. Fekete fehérnél nem kéne. Legalábbis a gyárilag fekete fehérnél nem. De én sem tudom pontosan, nem ismerem ennek a mechanizmusát. Belinkelnéd az említett oldalt? Kíváncsi vagyok.


http://stargazerslounge.com/topic/14209 ... scoveries/
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2015.04.28. 09:20

A Philips kamerák tömörítéséről itt egy részletes leírás:

http://www.pk3.org/Astro/astrophoto_vesta_pro.htm
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Kamerák

Hozzászólás Szerző: zozee » 2015.04.28. 11:13

lESI FOTÓS írta:A Philips kamerák tömörítéséről itt egy részletes leírás:

http://www.pk3.org/Astro/astrophoto_vesta_pro.htm


Oké, de tömörítési szempontból a RAW módra átalakítás nem változtat semmin?
Talán az usb átviteli sebessége is korlátot szab magasabb fps értékeken a teljesen tömörítetlen felvételnek ?
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”