Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: zozee » 2013.12.05. 17:17

Figlár írta:Ha felrakom a T2 adaptert a gépre akkor sipákol hogy nincs objektív csatlakoztatva. Akár a Nikon D5100 akár a D800. Ilyenkor mi a teendő?


Szia!

Manual módban van a program tárcsa?
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2013.12.05. 19:44

Hálás köszönet. :) Ez nem jutott eszembe.
Üdv: Géza
Sidius

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2013.12.14. 14:58

Sziasztok!
Azét írok ide, mert bár sokmindent sikerült már fényképezésnél megoldanom de, a képmegjelenítés tekintetében -bevallom- még jócskán vannak fehér foltok. Mindig izgatott, hogy az én CRT monitoron kidolgozott képem az LCD-ken néha köszönő viszonyban sincs az "eredetivel".
Ismer valaki valami tuti módszert, hogy legalább tompítani lehessen ezt a kellemetlen jelenséget, vagy csak akkor van remény, ha két monitoron dolgozom?
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.12.14. 15:46

Sidius írta:Sziasztok!
Azét írok ide, mert bár sokmindent sikerült már fényképezésnél megoldanom de, a képmegjelenítés tekintetében -bevallom- még jócskán vannak fehér foltok. Mindig izgatott, hogy az én CRT monitoron kidolgozott képem az LCD-ken néha köszönő viszonyban sincs az "eredetivel".
Ismer valaki valami tuti módszert, hogy legalább tompítani lehessen ezt a kellemetlen jelenséget, vagy csak akkor van remény, ha két monitoron dolgozom?


Szia János!

Ugyan nem néztem végig az elejétől a topikot,de ha ez a kérdés csak a 43. oldalon kerül elő,akkor nem is érdemes....
Hogy a csudába lehet képfeldolgozáshoz kezdeni úgy,hogy a moncsik beállításáról egy szó sem esik???
Ezt a progit nézd meg(de inkább töltsd le!): http://www.eizo.hu/tamogatas/tesztprogram.html

Ezzel legalább egy elfogadható beállítást el lehet végezni!

Aztán,ha ven lehetőséged,néhány LCD,TFT csodára is érdemes ráengedni. Némelyik elbújhat a jó öreg CRT-k mögött...

Üdv: Zoli

ui.: még valami: az éjszakai sötét szobában beállított moncsi képe nappal elég kaki lesz,bár ez nem a moncsi,hanem a szem tulajdonságai miatt van! :-)
Sidius

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2013.12.14. 17:17

Köszönöm szépen!
Igazából a saját monitorommal meg vagyok elégedve, be van állítva, de ezzel a programmal is kipróbálom.
Inkább az a baj, hogy a sokféle monitor "alapbeállításnál" se mutat egyforma képet, meg nem is igen szoktak ezzel törődni. Ezek szerint akkor pedig csak így lenne hasonló kép mindegyiken. Akkor az első képhez mindig egy tesztábrát kell mellékelni...
lESI FOTÓS
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2009.09.08. 17:58

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: lESI FOTÓS » 2013.12.14. 17:27

Sidius írta:Köszönöm szépen!
Igazából a saját monitorommal meg vagyok elégedve, be van állítva, de ezzel a programmal is kipróbálom.
Inkább az a baj, hogy a sokféle monitor "alapbeállításnál" se mutat egyforma képet, meg nem is igen szoktak ezzel törődni. Ezek szerint akkor pedig csak így lenne hasonló kép mindegyiken. Akkor az első képhez mindig egy tesztábrát kell mellékelni...


Minek?
Aki eddig se állította be,akkor majd befogja?
Viccc! (vagy inkább siralmas...)
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: zozee » 2014.01.10. 10:58

Sziasztok!

-Nikon D5100 vázzal szoktam fotózni. Lehetőségem lenne egy Canon 350D-t átalakítani, és időszakosan használni azzal a kikötéssel, hogy - hetköznapi használatra - a gép alkalmas lenne a későbbiekben nappali fotózásra is.
Olvastam a Baader szűrőknél, hogy úgy vágja le az infra tartományt, hogy a szükséges H alfa hullámhosszt átengedi. Azoktól kérdezném, akik ilyen szűrővel alakították át a gépet, hogy tényleg használható-e, manuális fehéregyensúllyal nappali viszonyok között (értsd: a készített kép közelít-e az eredeti állapothoz)?
- A másik kérdésem, hogy a szűrők típusai között (BCF, ACF1, ACF2) jelentős-e a különbség?
- A harmadik pedig, hogy érdemes-e még 300D-t venni (kb. 15.000 Ft)?

Köszönettel:
Zozee
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2014.01.10. 11:12

Én elégedett vagyok a 300D-mel, igaz, egy ideje ritkábban használom, nem a gép miatt, hanem fényszennyezés, kitelepülés nehézkessége miatt. De gondoltam, lecserélem egy 450D-re a live view miatt.
(300D-t viszont nem láttam még 15k Ft-ért, csak hibásat.)
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: zozee » 2014.01.10. 11:26

SzZoli írta:Én elégedett vagyok a 300D-mel, igaz, egy ideje ritkábban használom, nem a gép miatt, hanem fényszennyezés, kitelepülés nehézkessége miatt. De gondoltam, lecserélem egy 450D-re a live view miatt.
(300D-t viszont nem láttam még 15k Ft-ért, csak hibásat.)


Hát igen kérdéses az állapota, a srác szerint nincs baja, néhány hónapja még nyúzta, de azóta kihasználatlan.
A 300D-vel kapcsolatban a kisebb felbontás, az - elvileg - nagyobb zajosodás (igaz dark kivonást mindig használok) ami aggaszt.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2014.01.10. 11:51

zozee írta:- A másik kérdésem, hogy a szűrők típusai között (BCF, ACF1, ACF2) jelentős-e a különbség?

Nem igazán van választási lehetőséged. A nevek (BCF, ACF stb.) az adott géptipushoz való szűrő megnevezése, tehát EOS 300D-hez csak valamelyik a fentiek közül passzol.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”