Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.10.18. 11:58

Sziasztok,

van nálunk valaki, aki meg tud csinálni egy ilyen szűrőcserét? Én nem biztos, hogy nekiugranék...
Avatar
f.lorand
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.12.12. 14:07

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: f.lorand » 2013.10.18. 17:00

Éder Iván nagyon szép munkát végez.
Asztrofotográfia - https://fenyeslorand.hu
ritkaszem
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.04.05. 01:43

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: ritkaszem » 2013.10.21. 13:13

f.lorand írta:Hát, az általam olvasott tesztek alapján gyengébb eredménye van Ha-ban, mint egy utólag átalakított modellnek. Én nem venném, hanem Baader blokkszűrőt cseréltetnék.

http://www.cloudynights.com/item.php?item_id=2805


Köszönöm!
(A következő kérdésem a szűrőcserére vontakozott volna, de látom, ez is megválaszolódott már... :)
Obszidián
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2013.03.27. 03:12

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Obszidián » 2013.10.23. 08:56

Nem néztem meg a topikban a 412 hozzászólást, mivel ez egy kicsit időigényes.
Lehet, hogy valaki már közölte a linket az első magyar asztrofotós közösségi portálról.
Ha igen. akkor elnézést kérek hogy ismét találkoztok vele. De, jobb kétszer találkozni vele,
mint egyszer sem!
http://asztrofoto.hu/
Obszidián.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.11.17. 16:57

Még nagyon kezdő vagyok az asztrofotózáshoz. Eddig csak a Holdat fényképeztem párszor. Adott a családban egy EOS 5D Mark II-es masina. Ha az ISON üstköst szeretném megörökíteni, milyen expozíciós értéket használjak itt a falun, milyen ISO érzékenységet, és milyen beállításokra kell még figyelni. A távcsövem nem GoTo, hanem sima kézzel állítható, így követésre nincs lehetőség, már ha ez számít a kép minőségét illetően. Egy 200/1000-es Newtonról van szó. Jaj, még azt szeretném kérdezni, hogy a színes képek hogyan születnek? Utólag valamilyen erre való szoftver segítségével lesznek színesek az asztrofotókon az üstökösök?

Óragép nélkül gyakorlatilag tizedmásodperc alatt bemozdulnak a felvételeid, célszerű tehát minél magasabb ISO értéken dolgozni, majd ezeket feldolgozni a zaj csökkentése céljából. Esetleg próbálj meg alapobjektives fotókat csinálni, ekkor hosszabb exp. időt is használhatsz.

A szines képek úgy születnek, hogy a szines felvételeket csinálnak, majd a szineket digitálisan "felerősítik".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SzarkaLevente 2016.07.24. 18:36-kor.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mpt » 2013.11.17. 17:03

Ha a C/2012 S1 (ISON) ugy viselkedik majd, ahogy sokan szeretnenk, akkor tkp nem is kell hozza tavcso.

Kezi kovetessel is lehet probalkozni, de az 1000mm-es fokusz eleg kemeny dio. Minden apro hozzaeres a szerkezethez szep nagy remegest gerjeszt, ami sajnos a kepen is meglatszik. Raadasul a Newton-tavcsovekhez komakorrektor is kell(ene), hogy ne torzuljon kep a sarkokban. Probalkozni lehet, peldaul csinalj kepeket egy fenyes csillagrol es kornyezeterol, akkor kiderul, mennyire hasznalhato a modszer (es mennyire nehez elesseget allitani).

Erdemes rovid televel probalkozni (akkor a Levente altal emlitett bemozdulas merteke is aranyosan kisebb a fokusztavolsagnak megfeleloen), tehat akar 10 mp koruli kepeket lehet kesziteni. Ezeket aztan ossze lehet adni az ustokos magjara (a csillagok csikka huzodnak szet, de nem baj).

--mpt
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.11.17. 19:51

Az óragép egy üstököshöz még nem is elég. Hogyan lehet pl. az én Celestron EQ5 (CAM) mechanikámat rávenni, hogy az üstököst kövesse, és ne a csillagokat?
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.11.17. 21:51

Köszönöm a válaszokat.
Az óragép fogalmával nem teljesen vagyok tisztában. Ha azt jelenti, ami automatikusan rááll egy csillagra és követi (már ha van ilyen), akkor olyanom nincs.
Van egy távirányítóm a távcsövemhez, és kis fogaskerekes motorokat szereltem fel a távcsőre, a távirányítón lehet 2x, 4x, 8x sebességet állítani. Ilyenem van. Ha ez jó, már csak rendesen kell(ene) tudom használni.

Goto vezérlés ami automatikusan rááll az objektumra. Neked egyszerű óragéped van, ami jó dolog, megnöveli a bemozdulás nélküli fotók hosszát akár 30-60 másodpercre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SzarkaLevente 2016.07.24. 18:36-kor.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2013.11.17. 21:52

SzZoli írta:Az óragép egy üstököshöz még nem is elég. Hogyan lehet pl. az én Celestron EQ5 (CAM) mechanikámat rávenni, hogy az üstököst kövesse, és ne a csillagokat?

Az üstökösre történő vezetéssel (guiding): http://asztrofoto.hu/cikkek/megoldasok-guidingra
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2013.12.05. 17:12

Ha felrakom a T2 adaptert a gépre akkor sipákol hogy nincs objektív csatlakoztatva. Akár a Nikon D5100 akár a D800. Ilyenkor mi a teendő?
Üdv: Géza
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”