Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: zozee » 2014.01.10. 12:36

SzarkaLevente írta:
zozee írta:- A másik kérdésem, hogy a szűrők típusai között (BCF, ACF1, ACF2) jelentős-e a különbség?

Nem igazán van választási lehetőséged. A nevek (BCF, ACF stb.) az adott géptipushoz való szűrő megnevezése, tehát EOS 300D-hez csak valamelyik a fentiek közül passzol.


Igazából pont erre irányult a kérdésem, hogy méretben különböznek és azért típus specifikus, vagy az autofókusz helyes működése miatt lényeges a dolog.
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.01.20. 01:27

Skaywatcher200/1000PDS és Nikon fényképezőgéphez mely kommakorrektorokat lehet használni?
Üdv: Géza
Avatar
f.lorand
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.12.12. 14:07

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: f.lorand » 2014.01.20. 07:42

f/5 rendszerekhez gyakorlatilag bármelyiket, ami a piacon van.
Készítettem róluk tesztet.

A drágább, f/4-re is optimalizált kategória nagyon jól muzsikál az f/5-ön is: http://www.asztrofoto.hu/cikkek/komakor ... llatopadon

Az olcsóbb rendszerek sem maradnak el tulajdonképpen, ha nem akarsz gyorsabb csövet:
http://www.asztrofoto.hu/cikkek/komakor ... atopadon-2

Persze, ahogy már beszéltük, full frame érzékelő esetén a 2.5-3"-os korrektorokra szűkül a kör.
Üdv:

Lóránd
Asztrofotográfia - https://fenyeslorand.hu
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.01.20. 16:28

Köszi. Egyenlőre maradok a kisebbik érzékelőnél. Ha már itt vagyunk, Nikont át lehet alakítani?
Üdv: Géza
pakala
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.09. 08:49

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: pakala » 2014.02.04. 15:06

Sziasztok.
Gondolkozok rajta h a telefonomon kívül készítsek pár jobb "asztrofotót".
Közel sem profin, mert ahhoz nem is jó a távcsövem (200/1200 dobson), csak saját célra.

Szerintetek jó lenne ez a tényképező a célra?

http://pixinfo.com/fgep/Panasonic_DMC-LS5

Illetve, van tippetek, hogy milyen funkciókra érdemes figyelni a fényképezőgépnél? Mert újonnan vannak nagyon drágák, de használtan, apróbb kijelzőhibákkal vannak pár ezer forintért ilyen gépek.

Előre is köszönöm a válaszokat!
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2014.02.04. 16:56

pakala írta:Sziasztok.
Gondolkozok rajta h a telefonomon kívül készítsek pár jobb "asztrofotót".
Közel sem profin, mert ahhoz nem is jó a távcsövem (200/1200 dobson), csak saját célra.

Szerintetek jó lenne ez a tényképező a célra?

http://pixinfo.com/fgep/Panasonic_DMC-LS5

Illetve, van tippetek, hogy milyen funkciókra érdemes figyelni a fényképezőgépnél? Mert újonnan vannak nagyon drágák, de használtan, apróbb kijelzőhibákkal vannak pár ezer forintért ilyen gépek.

Előre is köszönöm a válaszokat!

A dobsonok a követés hiánya valamint az azimutális felépités miatt nem igazán javasoltak fotózásra. Ha "sikerül-ami-sikerül" alapon tervezel, akkor tükörreflexes kamera javasolt primer fókuszban pár század mp-es expora. Ellenkező esetben okuláron keresztül tudsz valami kompakt kamerával fényképezni. Ez esetben a vignettáció miatt kis objektiv átmérő javasolt, továbbá, hogy a kamera tudja a manuális fókuszt és expozíciót.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.02.04. 17:00

pakala írta:Sziasztok.
Gondolkozok rajta h a telefonomon kívül készítsek pár jobb "asztrofotót".
Közel sem profin, mert ahhoz nem is jó a távcsövem (200/1200 dobson), csak saját célra.

Szerintetek jó lenne ez a tényképező a célra?

http://pixinfo.com/fgep/Panasonic_DMC-LS5

Illetve, van tippetek, hogy milyen funkciókra érdemes figyelni a fényképezőgépnél? Mert újonnan vannak nagyon drágák, de használtan, apróbb kijelzőhibákkal vannak pár ezer forintért ilyen gépek.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szerintem ez és társai felejtősek. Egyrészről a záridő, másrészt a felfogatás sem megoldott.
Üdv: Géza
pakala
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.09. 08:49

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: pakala » 2014.02.05. 09:24

Köszönöm szépen a válaszokat.
Leventének válaszolva, igen sajnos tisztában vagyok vele, hogy nem igazán alkalmas a mechanikám erre. :/
A sikerül-ami sikerül alapon csinálnám, viszont ahhoz elég drága lenne egy tükörreflexes gép.
Ami viszont meglepett, hogy a telefonommal csináltam pár képet az Orion-ködről (egy szigszalagos tekercsel rögzítve a távcsőre egy 25mm-es lencse elé) és szerkesztés után elég tűrhető képet kaptam. Természetesen full amatőr, de láthatók részletek a ködből, amit nem vártam volna.
Lehet, hogy akkor inkább valamilyen webkamera vagy hasonló dologgal próbálkozok majd...Utánajárok még.

Köszönöm Gézának is a választ, valószínűleg akkor hanyagolom ezeket a gépeket és más módot keresek a fényképezésre.
zozee
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2011.12.11. 21:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: zozee » 2014.02.05. 10:34

Sziasztok!

A napokban átalakítottam egy Canon 300D vázat, az infraszűrő helyére egy sima üveglapot tettem. A gondom az, hogy az első próbaképeken a fényesebb csillagok körül halo jelenik meg. Azt tudom, hogy lencsés távcsöveknél jelentkezhet ez a dolog, de én egy 150/750 tükrös csövet használok. Ugyan ezzel a csővel, egy átalakítatlan Nikon D5100-el nincs ilyen gondom. Az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet? Talán az üveglap tükr.csökkentő bevonatának hiánya miatt? Csatolok két képet olyan-amilyen minőségben, mert csak a próba miatt csináltam (kevés expo, túlexponált).
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.02.07. 13:22

Tegnap, párás volt az idő és nekem is ilyen lett. A segédtükrör és a fényképezőgép elötti szűrő enyhén párás volt.
Üdv: Géza
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”