Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2011.09.18. 14:56

Nem sokat tud a gép. Talán 8mp et. Szerintem az kevés lesz, videoba meg 640*480 amit tud. Holdazni, bolygóra csak elég. Azóta kipróbáltam a telefonnal való fotózást videót, bár leginkább csak a videó hozott eredményt, abból is néhány képkocka. A jupiter sávjai, és három holdja is látszik, pedig szinte lehetetlenség fókuszban tartani a mobilt, meg van rajta az a kis piros fény, azt az oksi visszatükrözi, és zavaró. Ha megoldanám valahogy a felfogatást hogy fixen fókuszba maradjon, és ne remegjen mint kézben tartva /ezen jelenleg dolgozok :D/ akkor azt a piros ledet leragasztva jobb lehetne mint a d60 videóban többet tud legalábbis. Az avatar holdam is egy ilyen mobilvideó kivágás. Komoly céljaim nincsenek, de amit ezekkel lehetne produkálni csak meg kellene próbálni. Addig rajzolok.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.10.05. 21:32

Lenne egy kezdő kérdésem. Ahogy olvastam, meg utánajártam a dolgoknak, az összes Canon EOS-nél azt olvastam, hogy max. 30 mp-ig tudnak exponálni. Na most nem egy mélyég kép adatainál ennél nagyobb expo időket olvasok. Ez hogy lehet?
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2011.10.05. 21:36

DannyL írta:Lenne egy kezdő kérdésem. Ahogy olvastam, meg utánajártam a dolgoknak, az összes Canon EOS-nél azt olvastam, hogy max. 30 mp-ig tudnak exponálni. Na most nem egy mélyég kép adatainál ennél nagyobb expo időket olvasok. Ez hogy lehet?


Lehet egy kicsit félre olvastad :)
30mp-t lehet beállítani a rendes beállításoknál, de van egy ún. B üzemmód, azaz Bulb, amivel (javítsatok ki), bármilyen hosszú ideig tudsz exponálni. Azaz, ameddig letartva tartod az exponáló gombot :) Érdemes erre vagy távkioldót használni/készíteni.
Ha jól tudom 350D-től van ez, hogy van B idő, alatta nem tudom.
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
DannyL
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2011.09.09. 10:26

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: DannyL » 2011.10.05. 21:41

Ja így már értem. Ezt vagy nem vettem észre, vagy nem tértek rá ki ott, ahol néztem.
De így már tiszta, köszönöm! Meg végre akkor tudom mi értelme a távkioldónak.
“Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.” - Albert Einstein
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.10.06. 08:29

mudlee írta:Ha jól tudom 350D-től van ez, hogy van B idő, alatta nem tudom.


Én még nem láttam olyan DSLR-t, amin ne lehetne valahogy B időt beállítani (még a Kanyon 300D-n is lehet). Sőt, SLR-t sem. :)
Legfeljebb nem B módnak, hanem valami másnak hívják. Pl. régi Nikon vázakon T mód van, aminél kétszer kell lenyomni a kioldógombot. Egyszer az expó kezdetén, majd a végén megint.

Maga a kifejezés 100+ évvel ezelőttről származik, amikor az akkori gépeken a zárat pneumatikusan, egy körtepumpával (ez a bulb) lehetett hosszan nyitva tartani. :)
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2011.10.06. 20:10

Sziasztok! Készítettem néhány fotót a holdról, pontosabban videót, és abból mentettem ki képeket. Kinyomtattam, amolyan holdtérképnek... A kérdésem pedig a következő lenne. Vajon hányszoros nagyítással készülhetett a kép? Ki lehet valahogy ezt számolni? A maximális nagyítást használtam a távcsővel ami 180x, és az okulár mögé tartott fényképezőn még plusszban 4x es digitális zoomot. Ez esetben kb hányszoros a nagyítás? Hogy lehet kiszámolni, hogy egyszeres, kétszeres, stb digitális zoommal hogyan változik? Előre is köszönöm a válaszokat.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.10.06. 20:22

A fenykepezogeped objektivjenek fokuszatol fugg. 35mm-es rendszerben kb 45-50mm adja a normal latoszoget. Tehat ha a 4x-es zoom allasnal a fenykepezogeped mondjuk 150mm-es fokusznak felel meg, az meg 3x-os nagyitast jelent a tavcso altal nyujtotton felul.
Digitalis zoommal nem erdemes kiserletezni, csak rontani fog a kepminosegen.

--mpt
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.10.08. 19:59

DannyL írta:Ezeket ma lőttem eső után.


Szép lett, van ám hozzá külön topik is:
viewtopic.php?f=26&t=1403&start=40
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.01.12. 10:26

POZOR!

Nagyon amatőr kérdés lesz:

Az már láttam, hogy van eszköz amivel gyakorlatilag az okulár képét lehet megfotózni. De ez csak kompakt gépekhez.
- Ha egy EOS 550D-m van azt nem tudom valahogy direkt fókuszon kívül erre is használni, hogy az okulár nagyítását is kihasználjam?
- Vagy ez teljesen értelmetlen dolog valami miatt?
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”