Fotózás az alapoktól.....

Asztrofotós felszerelések, technikák, trükkök fóruma
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.05.28. 15:39

Amíg friss a dolog, hogy lehet egy kis kompakt gépet az okulárhoz fogatni olcsó pénzen:

PICT0604.JPG


A végére el kell képzelni a fényképezőt, mivel önmagát nem tudom lefényképezni.

Ahol a csőhöz hozzáér ott egy kimarás van, hogy az élével érjen hozzá, ezt kézzel farigcsáltam ki, de van ilyen maszek hobbi CNC-m, amivel lehetne rendesebbet is, fából azt is, Csak kell valami kis rajzot csinálni, hogy hova kell a furat, bár ilyen vájatot készítve lehet állítani kicsit végül is. Ezt így hosszában kicsit meglazítva el tudom tolni is, ha bele akarok nézni.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tobe 2011.05.28. 15:52-kor.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.05.28. 15:43

Profi cucc, főleg a bútorlapból kivágott darab tetszik.
Nagy Róbert
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2009.09.27. 06:42

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: Nagy Róbert » 2011.05.28. 17:45

tobe írta:Amíg friss a dolog, hogy lehet egy kis kompakt gépet az okulárhoz fogatni olcsó pénzen:

PICT0604.JPG


A végére el kell képzelni a fényképezőt, mivel önmagát nem tudom lefényképezni.

Ahol a csőhöz hozzáér ott egy kimarás van, hogy az élével érjen hozzá, ezt kézzel farigcsáltam ki, de van ilyen maszek hobbi CNC-m, amivel lehetne rendesebbet is, fából azt is, Csak kell valami kis rajzot csinálni, hogy hova kell a furat, bár ilyen vájatot készítve lehet állítani kicsit végül is. Ezt így hosszában kicsit meglazítva el tudom tolni is, ha bele akarok nézni.




Nagyszerű példa, hogy aki szível lélekkel amatőr az nem ismer lehetetlent.
Gratulálok!
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2011.06.15. 15:41

Sziasztok!
Tegnap végre sikerült kicuccolni a tetőre, és bár olyan holdfény volt, hogy lámpát se kellett használni az atlaszhoz, ha már eljött eme nagyszerű pillanat, mindenképp fotóztam :)
A képeket ide csatoltam, ami hemzseg a hibától, ezért lenne pár kérdésem a asztrofotós emberekhez.
Megtalálni semmit nem találtam meg, amit kerestem, mert tényleg nagyon világos volt, ezért csak kb a környékét próbáltam fotózni és tesztelni a masinát.

Az első kép 8db ISO800 20sec és 2db ISO1600 20sec képből áll össze, az M51-et keresve. Bár szerintem eléggé mellé lőttem.
Ezzel a képpel kapcsolatban nagyon nincs kérdésem, mert az általam látott hibák inkább a másikon látszanak, illetve ez volt az első képem és nagyon elégedett vagyok vele :D

A második kép 2db ISO400 20 sec + 2db ISO1600 20sec képből készült, M106-ot keresve. Itt már látszik, hogy az ISO1600 nem a legjobb választás városból. Továbbá látszik az is, hogy egy jó flatlight kép kellett volna. Meg látszik még sok minden :D

Kérdéseim:
- Az első képen haloványan, de a másodikan jobban látszanak feketésebb területek, mintha a segédtükör valahogy belekavarna a képbe. Ez csak azért látszik, mert túl sok lett az ISO1600 és ilyenkor jobban előjön a takarás és kontraszt csökkenés? De miért ilyen éles?
- A második képen a flat kép hiánya nyilvánvaló, de nekem egyelőre nem sikerült normális flat képet csinálni. OIvastam sok technikát, de igazából nem tudom, melyik lenne a legmegfelelőbb, de nem több napot igénybe vevő.
- Aki csinált már flat képet, az mindig újat csinál, vagy egyszer csinált és azt használja?
- Amikor kerestek egy objektumot, amit fényképezni szeretnétek, azt látjátok is a távcsőben is már, és a fotón csak erősebben látszik, vagy csak fotóra alapoztok? Magyarul csak azt lehet fotózni, amit láttok is, vagy ez nem számít?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2011.06.15. 15:47

Csák Balázsnak:
bejelöltem fehér négyzettel a fekete foltokat, amire gondoltam. A négyzetek közepén találhatóak.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.06.15. 16:29

mudlee írta:bejelöltem fehér négyzettel a fekete foltokat, amire gondoltam. A négyzetek közepén találhatóak.


Na, pontosan ezek a porszemek defókuszált képei. :)
Flatezéssel ki tudod korrigálni őket.
Avatar
mudlee
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2011.04.04. 08:53

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mudlee » 2011.06.15. 16:55

igen? Hu, mindenre gondoltam volna, de erre nem:D koszonom:) a bahitnov maszkot mar be is rendeltem az elesseg javitasahoz:)
Bp. XVII. ker.
TS 102/714 Doublet APO + EQ5
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.06.16. 11:11

mudlee írta:a bahitnov maszkot mar be is rendeltem az elesseg javitasahoz:)


Pedig ezt, vagy másfajta maszkot házilag is tudsz csinálni kartonlapból.
Viszont egy kóma-korrektorra lehet hogy nagyobb szükséged lenne. A kómahibán nem fog segíteni a pontosabb fókuszálás.
gaster95
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2010.06.22. 18:58

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: gaster95 » 2011.06.28. 14:13

Üdv!

Én arra volnék kíváncsi, hogy mindenféle vezetés illetve óragép nélkül mennyi expozíciós idő az aminél még nem "mozdulnak el a csillagok":
-kompakt digitális gép alapobjektívénél?
-50/600 refraktor 30x-os nagyításnál, 1,6°látómezőnél?

Üdv, Feri
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Fotózás az alapoktól.....

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.06.28. 14:36

Attol fugg:
- melyik egteruletre nez (az egyenlitonel haladnak latszolag leggyorsabban az objektumok, a polusnal ugye egy helyben allnak csak elforognak)
- mekkora a gep fokusza
- mekkora az erzekelon a pixelmeret
tkp ezek mondjak meg, hogy mennyi ido alatt maszik at egy pixelrol a masikra a csillag - bar valoszinuleg par pixeles elmozdulas nem lesz eszreveheto, annal tobbet ront a legkor is (sose lesz egy csillag 1 pixeles)

Nagy latoszognel akar 1-2-3 perc is lehet eszreveheto elmozdulas nelkul, nagyobb nagyitasnal par masodpercre zuhan.

--mpt
Válasz küldése

Vissza: “Asztrofotózás”